חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 17

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

21

2016

0
תגובות

עבירות בגידה במדינה - סוגים ועונשים

עבירות הפוגעות בביטחון המדינה הן עבירות חמורות ביותר הכרוכות בעונשי מאסר ממושכים ואף בעונש מוות. עבירות בגידה הן חלק מהן אשר באות לידי ביטוי בסיוע לאויב במלחמה, שירות בכוחות האויב, תעמולה תובסנית ועוד. במאמר הבא עו"ד אסף דוק מסביר אודות יסודות עבירות בגידה במדינה, מרכיביהן והעונשים שנקבעו בצידן.

19

2016

0
תגובות

המאגר המשטרתי הסודי - היכן נשמר המידע עליכם לאחר סגירת התיק?

נחקרת באזהרה במשטרה והתיק נגדך נסגר? עליך לדעת שאין זה סוף פסוק. במידה ונלקחו ממך פרטי די אי איי, טביעות אצבע או תמונות, הם יישארו במאגר המשטרתי לעולמי עד ולא יוסרו ממנו גם אם התיק נגדך נסגר בחוסר אשמה וגם אם קיבלת זיכוי מוחלט. מה הסיבה? הדבר מועיל למשטרה ומאפשר לה ליצור מאגר חשודים פוטנציאליים וראיות שאולי יהיו רלוונטיות בעתיד. מכעיס ולא צודק אך זהו המצב השורר כיום עד אשר המחוקק יואיל בטובו לשנות את החוק ולשים סוף למערב הפרוע הקיים במשטרת ישראל.

19

2016

0
תגובות

האם הוטרדתי מינית בעבודה?

מחמאה פה, נגיעה שם – כיצד לפעול כאשר הבוס מרגיש אתך יותר מידי "בנוח" ובמיוחד בכל הנוגע למראה החיצוני שלך? מתי דיבור או פלירטוט מתחיל להיחשב כהטרדה מינית ולמי לפנות ברגע שהבוס גורם לך לאי נוחות? עו"ד אסף דוק מסביר.

19

2016

0
תגובות

ניהל בצ'אט שיחות בעלות אופן מיני עם שוטר שהתחזה לקטינה - וזוכה מאשמה

בית משפט השלום ברחובות זיכה מחמת הספק נאשם בעבירות של ניסיון הטרדה מינית ומעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 לאור מחדלי חקירה חמורים. יחד עם זאת הוחלט להרשיעו בעבירה של ניסיון קבלת שירות זנות מקטין.

16

2016

0
תגובות

חיים ומוות ביד הלשון - האם ניתן לחזור מתלונה על אלימות במשפחה?

יחסים במשפחה הינם דינמיים ומלאי עליות ומורדות. לא אחת, בלהט הרגע שני בני הזוג יכולים לומר או לעשות דברים שיתחרטו עליהם אחר כך. לא אחת הם מוציאים את הדברים החוצה, ומגישים תלונות משטרתיות על תקיפה. מה קורה במצב בו אישה חוזרת בה מתלונה שהגישה על בעלה? האם השוטרים יאמינו ותלונתה תבוטל? מהן ההשלכות של מעשה כזה? עו"ד אסף דוק מסביר.

16

2016

0
תגובות

מה עונשו של אדם שנתפס נוהג בשכרות?

כולנו אוהבים לבלות ולא מעטים גם אוהבים לשתות במהלך הבילוי. ואולם, מרגע שעולים על הרכב ואוחזים בהגה משפיע האלכוהול על הריכוז, המהירות והקואורדינציה, ובהחלט מהווה סכנת חיים. מסיבה זו מטפלת פקודת התעבורה בצורה מחמירה בנהיגה בשכרות, הכוללת גם סמים כמו מריחואנה. לצד שלילת רישיון ופסילות מנהליות קיימים גם רישום פלילי ועונשים העלולים להגיע לשנים מאחורי סורג ובריח. יתר על כן, קיימת החמרה נוספת לגבי נהגים צעירים, חדשים או נהגי רכבי עבודה.

16

2016

0
תגובות

הזכות להיוועץ עם עורך דין טרם החקירה ובמהלכה

את חדרי החקירות במשטרת ישראל פוקדים מדי שנה עשרות אלפי אנשים ללא נוכחות של סניגור. הדבר מוביל לפגיעות קשות באנשים נורמטיביים המסתבכים ומופללים לשווא עקב כך שזכותם לנוכחות עורך דין במהלך החקירה לא כובדה. המשטרה משתמשת במגוון מניפולציות שמטרתן למנוע מהחשודים להיפגש עם עורך דין או גורמות להם לוותר על פגישה זו. עו"ד אסף דוק מסביר באילו שיטות נוקטים החוקרים כדי למנוע מנחקר להיפגש עם עורך דין וכיצד על הנחקר לפעול.

16

2016

0
תגובות

הטרדה מינית בתוך המשפחה - סוגים ועונשים

הטרדה מינית היא תופעה נפוצה בסביבה הציבורית אך למרבה הצער גם בתוך התא המשפחתי, במקום האמור להיות בטוח ומגן מפני רעות העולם. הטרדה מינית בתוך המשפחה מתרחשת על ידי אנשים הקרובים לקרבן תוך ניצול תמימותו וחוסר האונים שלו. כיצד החוק מתייחס להטרדה מינית בתוך המשפחה ומה העונשים שנקבעו בחוק בגינה? עו"ד אסף דוק מסביר.

14

2016

0
תגובות

מה עונשו של אדם הנוהג בהשפעת גראס או חשיש?

הרשעה בעבירת נהיגה תחת השפעת סמים גוררת אחריה סנקציות חמורות כגון שלילת רישיון הנהיגה למשך תקופה מינימלית של שנתיים, קנסות כספיים ואף מאסר בפועל. נהגים רבים מקלים ראש בנהיגה תחת השפעת גראס או חשיש אומנם הללו מסכנים את המשתמשים בדרך, את עצמם ומגבירים את הסיכוי לתאונה. באילו מקרים בית המשפט יגזור עונש מאסר לנהג שנתפס תחת השפעת סמים? האם ניתן לסרב לבצע בדיקה לגילוי הסמים? וכיצד לפעול אם הבדיקה יצאה חיובית? עו"ד אסף דוק מסביר.

12

2016

0
תגובות

עבירות מין במהלך טיפול נפשי או פיזי

בכדי למנוע ניצול מיני של מטופלים, המחוקק ראה לנכון לקבוע עונשי מאסר ממושכים בגין עבירות מין המתבצעות במהלך טיפול פיזי או נפשי. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מעידים על נזקים חמורים ולעיתים בלתי-הפיכים בקרב מטופלים שעברו פגיעה מינית בידי מטפליהם. היכן עובר הגבול ומה עונש המאסר שנקבע בחוק בגין עבירה זו? עו"ד אסף דוק מסביר.