חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 2

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

20

2017

0
תגובות

נוהל גילוי מרצון ברשות המיסים - כך תימנעו מאישום פלילי

נוהל גילוי מרצון מאפשר לחייבים במס ונושים שלא מסרו דיווח מסודר על הכנסותיהם להצהיר לראשונה על ההון הלא מוצהר שברשותם ולהימנע מהליכים פליליים. במסגרת הנוהל בעלי ההון הבלתי מדווח לא נענשים על עבירות המס שביצעו, אך צפויים לשלם על הכסף מס הכנסה. בפועל, מדבר במעין "הלבנה" של כסף, אולם מבחינת רשויות המס מדובר בסכומי כסף גדולים שנכנסים לקופת המדינה. כשנה לאחר סיום ההליך הקודם שהסתיים בסוף שנת 2016, צפויה רשות המיסים לחדש החל מינואר 2018 את נוהל הגילוי מרצון ובכך להעניק הזדמנות נוספת לבעלי ההון הבלתי מדווח. עו"ד אסף דוק מסביר מהו נוהל גילוי מרצון, מהם התנאים והשלבים לביצועו וכיצד ניתן לסיים את הסוגיה על הצד הטוב ביותר ולהימנע מאישום פלילי בעבירות מס.

11

2017

0
תגובות

חוק חקירת חשודים - חשיבותו ומשמעות הפרתו

חוק חקירת חשודים מסדיר את נושא החקירה בישראל וחלקו רלבנטי גם לחוק הצבאי. סעיפי החוק קובעים היכן תתבצע החקירה, מהם האמצעים שניתן להשתמש בהם ומהם זכויותיו של הנחקר. כמו כן מתייחס החוק לדרך החקירה של אנשים שאינם דוברים את שפת המקום ושל נחקרים עם מוגבלות שכלית-התנהגותית. יש לספק לנחקר, חוקר הדובר את שפתו ויש לספק לו תיעוד חזותי וקולי. הפרה של אחד מסעיפי החוק יכולה להיות טיעון אפקטיבי במהלך ההליך הפלילי, שכן הנחקר לא יכול לאמת את ההודעה שמסר. דבר זה מפחית מאמינות ההודעה ועלול אף לגרום לביטול כל ההליך הפלילי או חלקו. עו"ד אסף דוק מסביר מהו חוק חקירת חשודים, מהם הסעיפים הקשורים לשפה ולתיעוד ומהן השלכות אי מילוי סעיפים אלה.

09

2017

0
תגובות

סיום חקירה במשטרה - מה עושים מכאן?

האם הליך איסוף הראיות מסתיים עם סיום החקירה במשטרה? לאיזה גורם מועבר התיק בסיום החקירה? כיצד על החשוד לנהוג לאחר החקירה על מנת ולסגור את תיק החקירה נגדו? עו"ד אסף דוק מסביר במאמר להלן מהי חקירת משטרה, מה המשמעות של החזרת התיק למשטרה, מי הם הגורמים המשפטיים השונים שאליהם מועבר התיק הפלילי (התביעה המשטרתית או הפרקליטות), וכן מה משמעותו של הליך השימוע הפלילי וכיצד ניתן להיערך אליו בהתאם במטרה למנוע את העמדתו של החשוד לדין.

07

2017

0
תגובות

הפקעת צו מבחן לנאשם - באילו נסיבות ומה עושים?

צו מבחן הוא הליך שיקומי, שמתחשב בנסיבות חייו של נאשם ומאפשר לו לשקם את חייו ולחזור לתפקוד נורמטיבי. צו המבחן מוטל במקום עונש שהיה מוטל על העבירה המקורית ויכול לכלול תנאים שונים כגון הליך שיקומי, התייצבות בפני קצין מבחן, התחייבות לעבודה סדירה וכדומה. אי מילוי של תנאי הצו יכול לגרור סנקציות שונות, החל מאזהרה ועד להפקעת הצו והטלת עונש על העבירה שבגינה הוטל הצו מלכתחילה. עם זאת, יש לבדוק את הסיבות להפקעת הצו ולוודא כי אכן ההפקעה חוקית ותקינה. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר להלן מהו צו מבחן, מהם התנאים להפרתו והפקעתו ומה ניתן לעשות במקרה כזה.

13

2017

0
תגובות

שירות לתועלת הציבור (של"צ) - אופיו ומהותו

שירות לתועלת הציבור (של"צ) מעוגן בחוק העונשין וקובע כי בית משפט שהרשיע נאשם, אך לא גזר עליו עונש מאסר בפועל, יכול לחייבו בצו שירות לתועלת הציבור. ההבדל בין של"צ לבין עבודות שירות הוא שעבודות שירות הן חלופה למאסר ועל האדם להתפטר מעבודתו ולבצען במקום מוגדר, ממש כמו מאסר בכלא. שירות לתועלת הציבור, לעומת זאת, יכול להיות מוטל ללא הרשעה והאדם מבצע אותו בזמנו החופשי. עו"ד אסף דוק מסביר על אופיו של השירות לתועלת הציבור, מתי אפשר להטילו ומה קורה אם הנאשם מפר אותו וכן מה ההבדל בינו לבין עבודות שירות.

13

2017

0
תגובות

צו עיכוב יציאה מהארץ בהליך פלילי - מהו וכיצד ניתן לבטלו?

צו עיכוב יציאה מהארץ הוא אחד הכלים העומדים לרשות הרשויות בהליכים פליליים, הליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל ועוד. בהליך הפלילי המטרה היא להבטיח שהאדם יגיע לחקירה, לדיונים בבתי המשפט ואף לריצוי עונשו. משום שמשמעות הצו היא הגבלת חופש התנועה של האזרח ופגיעה בחיי המשפחה והפרנסה שלו, הצו לא מוטל בקלות. גם אם הוטל, אפשר לבטלו באופן זמני או קבוע בנסיבות מסוימות. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר להלן מהו צו עיכוב יציאה מהארץ בהליך פלילי, מי רשאי לקבוע אותו ובאילו תנאים וכיצד אפשר לבטלו זמנית או סופית.

02

2017

0
תגובות

צו עיכוב יציאה מהארץ נגד אבי דוביצקי צייד הפדופילים

היום (01/10/17) ניתן צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד אבי דוביצקי או בשמו המכובס "צייד הפדופילים". כזכור, ביום 10/09/17 בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן אור ירוק לנקיטת הליכי פשיטת רגל נגד החייב הנמלט בגין חובות של מיליונים לאזרחים ישראלים, לקוחות משרדנו, שעליהם טפל האשמות שווא בפדופיליה (פש"ר 30966-04-17). צו הכינוס הקנה את כל נכסיו של דוביצקי – בארץ ומחוצה לה – לכונס הנכסים הרשמי. בדיון מונתה מנהלת מיוחדת לנכסיו של דוביצקי, שעם כניסתה לתפקיד תידרש להתחקות אחר רכושו, לתפוס אותו ולממשו לצורך כיסוי חובות העתק שצבר.

10

2017

0
תגובות

מחוזי ת"א הטיל צו לכינוס נכסיו של אבי דוביצקי צייד הפדופילים בהליך פשיטת הרגל נגדו

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן היום (10/09/2017) אור ירוק לנקיטת הליכי פשיטת רגל נגד החייב הנמלט, מר אבי רועי דוביצקי, או בשמו המכובס "צייד הפדופילים", בגין חובות של מיליונים לאזרחים ישראלים, לקוחות משרדנו, שעליהם טפל האשמות שווא בפדופיליה (פש"ר 30966-04-17). צו הכינוס הקנה את כל נכסיו של דוביצקי – בארץ ומחוצה לה – לכונס הנכסים הרשמי. בדיון מונתה מנהלת מיוחדת לנכסיו של דוביצקי, שעם כניסתה לתפקיד תידרש להתחקות אחר רכושו, לתפוס אותו ולממשו לצורך כיסוי חובות העתק שצבר.

04

2017

0
תגובות

אתר pedozvalim.com - מאגר נתונים שקרי ובלתי חוקי לאיתור פדופילים

אתר pedozvalim.com הוקם ומתוחזק על-ידי מר אבי רועי דוביצקי בפעילותו האובססיבית והפוגענית כלפי ציבור רחב של גברים חפים מפשע אשר נופלים קורבן למניפולציות ולתככים שהוא יוזם. אתר זה מהווה למעשה מאגר נתונים פרטי ובלתי חוקי שלו לאיתור עברייני מין כביכול. אבי דוביצקי ברח מישראל לארצות הברית בשלהי שנת 2014 וזאת על מנת להתחמק ממבול התביעות המשפטיות נגדו מתחום לשון הרע, הדיבה, והגנת הפרטיות – כמו גם לאור הליכים פליליים שהתנהלו ועוד מתנהלים נגדו.

06

2017

0
תגובות

תרגילי חקירה - כיצד להיזהר מהם

כאשר אדם מוזמן לחקירה פלילית, הוא מגיע למשטרה ובמהלכה מתרחשת שיחה בינו לבין החוקר. החוקר רשאי להפעיל כמה תחבולות כדי להוציא מידע מהנחקר ולכן כדאי להיות מוכנים לחקירה כזו ולקבל ייעוץ וליווי מעורך דין פלילי. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר להלן מהי חקירה במשטרה, כיצד היא מתנהלת, מהם תרגילי החקירה שמבצעים החוקרים וכיצד מומלץ להיזהר מהם.