חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 2

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

23

2019

0
תגובות

מחיקת רישום פלילי ליוצאי אתיופיה - תיקון המעוות

בני העדה האתיופית בישראל סובלים מיחס מפלה מצד כוחות המשטרה, וההוכחה לכך היא שמספר הצעירים האתיופים בעלי רישום פלילי הוא גדול באופן משמעותי ממספרם היחסי באוכלוסייה. כדי לתקן את המעוות, ולכבוד חגיגות ה70 למדינת ישראל, קראו שרת המשפטים איילת שקד ונשיא המדינה ראובן ריבלין בחג הסיגד האחרון לצעירים אתיופים שקיים נגדם רישום פלילי להגיש בקשה למחיקתו, תוך הבטחה שהבקשות ייבחנו בחיוב. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד מגישים בקשה למחיקת הרישום, מה משמעות קיומו של רישום פלילי, ואיך קורה שצעירים אתיופים רבים כל כך מחזיקים ברישום פלילי.

17

2019

0
תגובות

מהי ראיה פורנזית והאם היא מספיקה להרשעה בפלילים?

בית המשפט פוסק אם אדם אשם או לא בהליך הפלילי על סמך הראיות שמגישה לו המשטרה. ראיות אלה הן מסוגים שונים ולכל אחת משקל אחר בקביעת ההרשעה או הזיכוי של הנאשם. ראיה פורנזית היא ראיה מדעית כגון דגימת DNA, טביעת אצבע וכדומה. אמנם בית המשפט יכול להרשיע אדם על סמך ראיה פורנזית בודדת, אולם יש כמה תנאים שצריכים להתמלא כדי שראיה זו לא תיפסל. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר הבא מהי ראיה נסיבתית, מהי ראיה פורנזית, מהם סוגי הראיות הפורנזיות ומה משקלן במסגרת ההליך הפלילי.

08

2019

0
תגובות

גידול קנאביס לשימוש עצמי - מותר או אסור?

צריכת קנאביס בזמן הפנוי היא תופעה שהולכת וגוברת ככל שהציבור הישראלי נחשף למתרחש באירופה ובעולם כולו. כמו כן, ההכרה שקנאביס מסייע לאנשים שסובלים מבעיה רפואית העלה את צריכת הקנאביס. עם זאת, אין לשכוח שעדיין מדובר בעבירה פלילית, ואדם נורמטיבי עלול למצוא עצמו חשוד ואף מורשע בגידול סם, רק כי גידל כמה עציצים במרפסת לשימושו הפרטי. עו"ד אסף דוק מסביר האם יש הבדל בין גידול קנאביס לצורך מכירה לבין גידול קנאביס לצורך שימוש עצמי, מה העונשים הקבועים לצד עבירת גידול הסם וכיצד בתי המשפט מתייחסים אליה, וכן מדוע חשוב כל כך להיוועץ בעורך דין פלילי בסמוך לאירוע.

05

2018

0
תגובות

הסדר מותנה - סגירת תיק פלילי בהסדר בין המדינה לבין החשוד

רשויות התביעה מוסמכות לסגור תיקים פליליים נגד חשודים שנמצאו נגדם מספיק ראיות המאפשרות את העמדתם לדין בעילה של "סגירה בהסדר", בתמורה להודאה בעבירה מצדם והתחייבות לשלם פיצוי או להימנע מביצוע עבירות נוספות בעתיד. עו"ד אסף דוק מסביר אודות מטרת ההליך, מהם התנאים שניתן לכלול בהסדר מותנה, האם החשוד יכול לסרב להסדר, מה המשמעות של אי עמידה בהסדר, מתי ייסגר התיק נגד החשוד ומדוע חשוב להיות מיוצג על-ידי עורך דין פלילי מנוסה.

28

2018

0
תגובות

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם - כיצד מתמודדים?

חופש הפעולה ברשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק ואינסטגרם מאפשר לאנשים בכל העולם ליצור קשר זה עם זה, להתכתב, לשלוח תמונות וסרטונים. ברוב המקרים מדובר על התכתבויות תמימות של אנשים שכל רצונם הוא לשמור על קשר, אך לעיתים מנצלות את הפלטפורמה גם כנופיות נוכלים בינלאומיות. הן פונות לאדם במסווה של אישה יפה ואטרקטיבית, היא שולחת לו תמונות אינטימיות ומבקשת שהנמען ישלח לה תמונה אינטימית שלו. מרגע זה מתחיל מחול שדים של מעשי סחיטה ואיומים לפרסם את התמונות או הסרטונים אם לא יתקבל סכום כסף. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד מתבצעת הסחיטה המינית בפייסבוק ובאינסטגרם, מה אפשר לעשות במקרה שנפלתם קורבן למעשה סחיטה שכזה ומדוע לא כדאי לשלם לסוחט.

15

2018

0
תגובות

הזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה

קיבלת הזמנה לפגישה לבחינת הליך הסדר מותנה? רשויות התביעה הוסמכו לאחרונה לסגור תיקים פליליים נגד חשודים שנמצאו נגדם מספיק ראיות המאפשרות את העמדתם לדין בעילה של "סגירה בהסדר", בתמורה להודאה בעבירה והתחייבות לשלם פיצוי או להימנע מביצוע עבירות נוספות בעתיד. עו"ד אסף דוק מפרט אודות הליך הסדר מותנה ומסביר כיצד ניתן לסגור תיק פלילי שנפתח במשטרה בהסדר מותנה ומדוע כדאי להיות מיוצג על-ידי עורך דין פלילי מנוסה.

06

2018

0
תגובות

סחיטה ומרמה באתרים לחיפוש שוגר דדי (sugar daddy)

אתרים ברשת הדיגיטלית הם כיום אחד הערוצים העיקריים למציאת מערכות יחסים מסוגים שונים. לתעשיית ההיכרויות ברשת נוספו גם אתרים המבטיחים לשדך בין גברים אמידים ומבוססים לנשים שנראות טוב ומחפשות בן זוג עם חשבון בנק שמן שיתמוך פיננסית. לרוע המזל, הצטברו במשרדנו תלונות רבות על כך שגם עבריינים החלו לנצל את הפלטפורמה שמציעים האתרים הללו לביצוע תרגילי סחיטה ועוקץ על גברים תמימים. עו"ד אסף דוק מסביר מהם האתרים לחיפוש שוגר דדי, כיצד אנשים נפלו קורבן לכנופיות של נוכלים הפועלות בהם, מה אפשר לעשות במקרה שנפלתם קורבן למעשה סחיטה ומרמה ומדוע לא כדאי לשלם לסוחט.

06

2018

0
תגובות

כל האמת על הסניגוריה הציבורית בישראל

בלוג מרתק מפנה את תשומת הלב למטרותיה ושיטות פעילותה של הסניגוריה הציבורית ועורכי הדין מטעמה. רובה של הביקורת מופנית לכך שחשודים ונאשמים זכאים אוטומטית לייצוג משפטי בחינם גם אם הם משופעים בכסף וכן שסניגורים ציבוריים לא מעטים נוטים למהר ולהציע ללקוחותיהם לחתום על עסקאות טיעון גם במצבים בהם הדבר בא על חשבון הצדק והכל בשם היעילות המערכתית. עוד נכתב שמטרתו של הבלוג לקיים ביקורת ציבורית באשר לדרכי התנהלותה של הסניגוריה הציבורית ועורכי הדין המייצגים מטעמה, וכן להציע קידומם של תהליכי ייעול ובקרה מצידה באמצעות שינוי סדרי החקיקה הנהוגים כיום לטובת שמירה טובה יותר על הקופה הציבורית.

23

2018

0
תגובות

כיצד ניתן לסיים הליך פלילי ללא הרשעה?

גם האדם הנורמטיבי ביותר עלול למצוא עצמו בלב הליך פלילי בגלל דחיפה, איום ואף קטטה שאליה נקלע לאחר שהמעורבים יצאו משליטה. להליך פלילי משמעות אדירה על חייו של האדם, החל מהמישור המשפחתי ועד למישור התעסוקתי. חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין פלילי, משום שהחוק מאפשר כמה "נקודות יציאה" מן ההליך הפלילי עד כדי ביטולו לחלוטין. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד ניתן יהיה להימנע מלתת את הדין בפני בית משפט פלילי, או לחילופין באילו מצבים בית המשפט רשאי יהיה לקבוע כי הנאשם ביצע את העבירה המיוחסת לו בכתב האישום ויחד עם זאת להימנע מהרשעתו.

04

2018

0
תגובות

אתר dokcaught.com - מאגר מידע שקרי ובלתי חוקי לאיתור עברייני מין

אתר dokcaught.com הוקם ומתוחזק על-ידי מר אבי רועי דוביצקי בפעילותו האובססיבית והפוגענית כלפי ציבור רחב של גברים חפים מפשע אשר נופלים קורבן למניפולציות ולתככים שהוא יוזם. אתר זה מהווה למעשה מאגר נתונים פרטי ובלתי חוקי שלו לאיתור עברייני מין כביכול. כל מטרתו של האתר העברייני היא הפרת צווים ופסקי דין והוצאת דיבתם רעה של קורבנותיו. אבי דוביצקי ברח מישראל לארצות הברית בשלהי שנת 2014 וזאת על מנת להתחמק ממבול התביעות המשפטיות נגדו מתחום לשון הרע, הדיבה, והגנת הפרטיות – כמו גם לאור הליכים פליליים שהתנהלו ועוד מתנהלים נגדו.