חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 20

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

08

2016

1
תגובות

האם ניתן לקבל אדם שמתנהלת נגדו חקירה פלילית ללשכת עורכי הדין?

חופש העיסוק הוא זכותו הטבעית של האדם שמגלמת בתוכה את ערכו, היותו בן-חורין וקדושת חייו. כל תושב במדינת ישראל או אזרח ישראלי, זכאי לעסוק בכל מקצוע, עיסוק או משלח יד, כחלק מהזכויות הבסיסיות במשטר דמוקרטי. יחד עם זאת, במקרים חריגים זכות זו מוגבלת. לשכת עורכי הדין לדוגמה, עומדת על המשמר בכל הנוגע לקבלת מועמדים לשורותיה, בכדי להגן על טוהר המקצוע ועל הציבור מפני מי שאינו רשאי לעסוק בעריכת דין. עו"ד אסף דוק דן בשאלה האם ניתן לקבל אדם שמתנהלת נגדו חקירה פלילית ללשכת עורכי הדין כמתמחה או כעורך דין.

07

2016

0
תגובות

הקפאת חשבונות בעבירות הלבנת הון - איך מתמודדים?

לא פעם כאשר מתעוררת פרשיה הנוגעת לעבירות הלבנת הון, היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (היאל"כ) מבקשת חילוט והקפאה של חשבונות הבנק של החשודים. לעיתים הדבר אינו עולה בקנה אחד עם החוקים הקבועים בחוק שכן על המשטרה להוכיח כי קיים בסיס עובדתי לתפיסה. הקפאת חשבונות והשבתת רכבים עשויים לגרום לנזקים כבדים לחשודים, לבני משפחתם ולעתידם העסקי. עו"ד אסף דוק מסביר בשורות הבאות האם וכיצד ניתן להתמודד עם התופעה.

06

2016

0
תגובות

המרת דתו של קטין - האם מדובר בעבירה פלילית?

המרת דתו של אדם עשויה לגרור להשלכות משמעותיות בהמשך חייו, על כן, בישראל נחקקו תקנות וחוקים בכדי להגן על קטינים מפני המרת דתם שלא כדין. נציגי דת, לא פעם מפתים בשלל דרכים אנשים בכדי להגדיל את מספר המאמינים בקהילתם. מתן הטבות כפיתוי להמרת דת או קבלת הטבות תמורת המרת דת מהווים גם הם עבירה פלילית. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד החוק בישראל מתייחס להמרת דתו של קטין שלא כדין ומה העונשים הקבועים בחוק לאדם המפתה או המקבל הטבות תמורת המרת דת.

06

2016

0
תגובות

אל תיתפס ברשת - כיצד להיזהר מעבירות הונאה באינטרנט

גלישה באינטרנט טומנת בחובה סכנות רבות, שעולות ככל שמתרבות השיטות בהם נוקטים עבריינים הפועלים במרחב הרשת במטרה להונות את הגולש התם. אחת מהשיטות שנהייתה נפוצה בשנים האחרונות היא שיטת ה"פישיניג" באמצעותה ניתן להשיג סיסמאות לחשבונות הבנק ולכרטיסי האשראי של הקורבנות. עו"ד אסף דוק מסביר מהי הונאה באינטרנט, מהם העונשים הקבועים בחוק בגין עבירה זו, כיצד ניתן להתגונן כנגדה, ומאילו אתרים עלינו לדעת להיזהר.

05

2016

1
תגובות

מהו גיל ההסכמה המותר לקיום יחסי מין עם קטינה?

עקב רצונו של המחוקק להגן על קטינים מפני פגיעה או ניצול בשל חוסר בשלותם הפסיכולוגית, נקבע בחוק גיל מינימלי בו אדם נחשב לבוגר דיו בכדי שיוכל לתת את הסכמתו המשפטית לפעילות מינית. המונח גיל ההסכמה נגזר מהוראות חוק העונשין הקובעות את הגיל בו קיום יחסי מין ייחשבו לעבירה פלילית גם אם הקטין או הקטינה הסכימו לכך. עו"ד אסף דוק מסביר מהו גיל ההסכמה המותר בו ניתן לקיים יחסי מין עם קטין או קטינה וכן מהם העונשים הצפויים למפרים זאת, גם אם הדבר היה בהסכמה.

28

2016

0
תגובות

אבי דוביצקי נתבע על ידי האנשים שאת חייהם הרס

ערוץ 10 - במסגרת פעילותו השנויה במחלוקת בחר אבי דוביצקי, "צייד פדופילים" מטעם עצמו, לחשוף את פרטיהם האישיים של אנשים שהאשים בפדופיליה, מבלי שמעולם נחקרו אפילו במשטרה. כעת ולמרות שנמלט מהארץ - הוא עומד בפני שורה של תביעות ממי שטוענים שחייהם נהרסו לשווא על ידיו.

28

2016

0
תגובות

ההסתבכות של צייד הפדופילים אבי דוביצקי נמשכת

ערוץ 10 - הוא הביא ללא מעט מעצרים, את חלקם תיעד והעלה לרשת, אבל כעת מתנערת המשטרה משיתוף הפעולה עם אבי דוביצקי - צייד הפדופילים, שמואשם בהטרדה על ידי כתבת גל"צ הדס שטייף ונחקר במשטרה עקב סכסוך שכנים שיצא משליטה.

28

2016

0
תגובות

אבי דוביצקי נחקר במשטרה ונמלט מהארץ לאחר חשיפת מעלליו

תחקיר ערוץ 10 - הצייד הפך לניצוד: "צייד הפדופילים", אבי דוביצקי, נחקר במשטרה בעקבות מעשיו הפליליים.

26

2016

0
תגובות

הודאה באשמה בחקירה - משמעות והשלכות אפשריות

למרות שהודאה באשמה אינה מספיקה להרשעה, בישראל שופטים נוטים לתת לה משקל גבוה בהכרעה. הודאה באשמה במהלך חקירה היא ראיה קבילה וחזקה אך יש לספק ראייה נוספת שתאמת את ההודאה באופן מוצק יותר. עו"ד אסף דוק מסביר אודות ההשלכות של הודאה באשמה במהלך חקירה וכיצד על נחקר לנהוג בהמשך ההליך הפלילי נגדו לאחר שנתן את הודאתו.

24

2016

0
תגובות

אלימות תלמידים בבית הספר - היבטים משפטיים

חזרתם של תלמידים למוסדות החינוך מעלה שאלות ותהיות בקרב הורים רבים בנוגע לסוגיית האלימות שנהייתה נפוצה בשנים האחרונות בין כותלי בית הספר, מקום האמור להיות בטוח ומוגן. הצוות החינוכי בישראל מנהיג מדיניות הדוחה אלימות על הסף. יחד עם זאת תלמידים רבים חווים בריונות ואלימות הן בבית הספר והן מחוצה לו. עו"ד אסף דוק מסביר אודות זכויותיהם של הורים שילדם חווה או נפגע מאלימות במוסד החינוכי ועל פי אילו כללים הצוות החינוכי חייב לפעול.