חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 21

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

28

2016

0
תגובות

ההסתבכות של צייד הפדופילים אבי דוביצקי נמשכת

ערוץ 10 - הוא הביא ללא מעט מעצרים, את חלקם תיעד והעלה לרשת, אבל כעת מתנערת המשטרה משיתוף הפעולה עם אבי דוביצקי - צייד הפדופילים, שמואשם בהטרדה על ידי כתבת גל"צ הדס שטייף ונחקר במשטרה עקב סכסוך שכנים שיצא משליטה.

28

2016

0
תגובות

אבי דוביצקי נחקר במשטרה ונמלט מהארץ לאחר חשיפת מעלליו

תחקיר ערוץ 10 - הצייד הפך לניצוד: "צייד הפדופילים", אבי דוביצקי, נחקר במשטרה בעקבות מעשיו הפליליים.

26

2016

0
תגובות

הודאה באשמה בחקירה - משמעות והשלכות אפשריות

למרות שהודאה באשמה אינה מספיקה להרשעה, בישראל שופטים נוטים לתת לה משקל גבוה בהכרעה. הודאה באשמה במהלך חקירה היא ראיה קבילה וחזקה אך יש לספק ראייה נוספת שתאמת את ההודאה באופן מוצק יותר. עו"ד אסף דוק מסביר אודות ההשלכות של הודאה באשמה במהלך חקירה וכיצד על נחקר לנהוג בהמשך ההליך הפלילי נגדו לאחר שנתן את הודאתו.

24

2016

0
תגובות

אלימות תלמידים בבית הספר - היבטים משפטיים

חזרתם של תלמידים למוסדות החינוך מעלה שאלות ותהיות בקרב הורים רבים בנוגע לסוגיית האלימות שנהייתה נפוצה בשנים האחרונות בין כותלי בית הספר, מקום האמור להיות בטוח ומוגן. הצוות החינוכי בישראל מנהיג מדיניות הדוחה אלימות על הסף. יחד עם זאת תלמידים רבים חווים בריונות ואלימות הן בבית הספר והן מחוצה לו. עו"ד אסף דוק מסביר אודות זכויותיהם של הורים שילדם חווה או נפגע מאלימות במוסד החינוכי ועל פי אילו כללים הצוות החינוכי חייב לפעול.

22

2016

0
תגובות

מה דינו של אזרח ישראלי שביצע עבירה פלילית בחו"ל?

בחופשות הקיץ ובעיקר בחגים, ישראלים רבים מעדיפים לבלות בחוץ לארץ. יש לזכור כי החוקים הפליליים החלים בארצות אחרות שונים מאלה שבארץ ולעיתים חלק מהנופשים עלולים למצוא עצמם מסתבכים בפלילים לאחר שביצעו עבירה מחוסר ידיעתם את הכללים. עו"ד אסף דוק מסביר על יסודות עבירת פנים וחוץ, מרכיביה, מה העונשים המוטלים על אזרחים ישראלים שביצעו עבירה פלילית בחו"ל ובאילו מקרים דיני העונשין בישראל חלים על עבירות המבוצעות כנגד אזרח ישראלי או תושב ישראל.

19

2016

0
תגובות

שימוש לא חוקי בנשק בצבא

בידיהם של חיילים המשרתים ביחידות קרביות מופקד ציוד לחימה ביניהם תחמושת וכלי נשק. עקב הסכנה הטמונה בשימוש בכלים אלו, חוק השיפוט הצבאי קבע כי שימוש שלא כדין בהם מהווה עבירה פלילית והטיל סנקציות ועונשים חמורים. עו"ד אסף דוק מסביר אודות יסודות עבירת שימוש בלתי חוקי בנשק ומרכיביה וכן על העונשים הקבועים בצידה.

18

2016

0
תגובות

עברייני הצווארון הלבן - אופיים ועונשם

עבירות צווארון לבן הן עבירות הנוגעות להונאה, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, עבירות שוחד, עבירות מס וניירות ערך ועוד. עבירות צווארון לבן הפכו בשנים האחרונות לחלק נכבד במציאות הפלילית בישראל. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד לנהוג במידה וזומנת לחקירת משטרה בגין עבירות צווארון לבן, מהו הליך השימוע, חשיבותו ומה המשמעות בייצוג עורך דין בעבירות אלו.

18

2016

0
תגובות

באילו מקרים מתירים שחרור מוקדם של אסיר?

ישיבה מאחורי סורג ובריח יכולה להיות לא פשוטה אך יחד עם הקושי ישנה אפשרות לשחרור מוקדם, אם האסיר ריצה כבר שני שליש ממאסרו. במידה ותנאי זה מתקיים יכול האסיר להגיש בקשה לוועדת השחרורים שתדון במצבו ותיקח בחשבון מספר שיקולים ביניהם את התנהגותו בכלא, סיכוייו להשתקם והאם קיים סיכון לציבור במידה וישתחרר. עו"ד אסף דוק מסביר את השיקולים העומדים בפני וועדת השחרורים לשחרור מוקדם של אסיר וכן איך ניתן להעלות את הסיכויים לכך.

13

2016

0
תגובות

עבירות זיוף מסמכים בצבא

לא פעם חיילים מזייפים ימי מחלה, או כלשונם – 'גימלים' מבלי שידעו כי הדבר מהווה עבירה חמורה. עבירות מסמכים בצבא עשויות לגרור ביצוע של עבירות נוספות כגון הוצאת דבר במרמה והיעדרות מהשירות הצבאי. העונש הקבוע בחוק על עבירה זו הוא עד שלוש שנות מאסר. חשוב לדעת כי ישיבה בכלא צבאי האורכת יותר מחודשיים מובילה לרישום פלילי גם בחייו האזרחיים של החייל. עו"ד אסף דוק מסביר אודות יסודות עבירת זיוף מסמכים בצבא והעונשים בצידן.

11

2016

0
תגובות

פרסום פוסט כוזב בפייסבוק - האם מדובר בעבירה פלילית?

רשת האינטרנט ובמיוחד פלטפורמת הפייסבוק מציבים בפנינו אפשרויות פרסום נרחבות. הדבר יכול להוות יתרון אם הוא מנוצל באופן מושכל. אומנם, ישנם אנשים שיכולים לנצל את המרחב הגמיש לרעה ולהפריע לשלום הציבור. על כן, המחוקק ראה לנכון להטיל סנקציות חמורות בגין הפצה של ידיעות כוזבות בכדי למנוע בהלת סרק בקרב הציבור. עו"ד אסף דוק מסביר מה העונש בדבר הפצה של ידיעה, אמרה או שמועה כוזבת הגורמות לבהלה ולפחד ברשת האינטרנט ובפלטפורמת הפייסבוק וכיצד לנהוג במקרה של שיתוף ידיעה שלבסוף התבררה כשקרית, לאחר שנעשה ניסיון לברר את רמת דיוקה.