חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי

בלוג פלילי - עמוד 42

ברוכים הבאים לבלוג הפלילי של עו"ד אסף דוק. הבלוג עוסק בנושאים הקשורים לעולם המשפט הפלילי אותו אני חווה מידי יום בחדרי החקירות של המשטרה, בספסלי העצורים והנאשמים בבתי המשפט ובפגישות משאים ומתנים עם גורמי האכיפה והתביעה. התכנים המובאים במסגרת בלוג זה מהווים את עמדתו האישית של כותבם ואינם מהווים עמדה מחייבת או יכולים להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

24

2014

1
תגובות

צו איסור פרסום וקיום דיון בדלתיים סגורות

ככלל בית משפט יידון בפומבי. אולם, ייתכנו מצבים בהם בית המשפט רשאי יהיה לדון בדלתיים סגורות אם ראה צורך בכך, כגון: בעניינם של קטינים, עבירות מין ועבירות ביטחון. דיון בדלתיים סגורות הוא הליך אשר במסגרתו לא ניתן לפרסם את פרטי המתדיינים בו, לא ניתן להיות נוכח בעת שמיעתו ואף לא לפרסם את פרוטוקול הדיון. צו איסור פרסום ניתן במצבים בהם פרסום מידע הנוגע לפרשה מסוימת עלול לפגוע באינטרסים של הציבור, כגון פגיעה בחקירה משטרתית, פגיעה בביטחון המדינה, או לפגוע באדם מסוים, כגון פגיעה בשמו הטוב. עו"ד אסף דוק מסביר אודות המצבים בהם בית המשפט יאפשר לקיים דיון בדלתיים סגורות או יורה על מתן צו איסור פרסום.

22

2014

0
תגובות

הסדרי טיעון במשפט פלילי

עסקת טיעון המכונה גם הסדר טיעון, היא הליך מקובל ורווח בין כותלי בית המשפט בייחוד בדיונים פליליים שנועד להגיע להסדר מקדים טרם מתן גזר הדין לפיו יודה הנאשם בחלק מסעיפי האישום המיוחסים לו, אפילו ובייחוד הקלים והפחותים בחומרתם מהאישומים הכבדים יותר המיוחסים לו בכתב האישום, זאת בכדי להגיע להסכמות לעניין העונש תוך קיצור ההליך הפלילי ומניעת סחבת משפטית, זמן, עבודה וכסף ואפילו סיכון של הפסד במשפט.

30

2013

2
תגובות

אלימות שוטרים והטיפול של מח"ש

אם הייתם רואים בעצמכם את הנתונים המספרים מבחינה כמותית של התלונות על השוטרים המתקבלים במח"ש מדי שנה, ביחס לכמות החוקרים וכן את כמות סגירת התיקים (בייחוד הקשים), הנסגרים מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור, הייתם מבינים מבין השורות, כי מח"ש מאצילה סמכות לתקיפה ואלימות כלפי אזרחים ומעניקה להם הכשר כדין להמשיך להתנהל באלימות וונדליזם סאדיסטי ביותר כלפי אזרחי המדינה באשר הם.

28

2013

1
תגובות

עבירות אלימות במשפחה - סוגים ועונשים

עבירות אלימות במשפחה מהוות עולם משפטי העומד בפני עצמו, והדבר ניכר בחקיקה ייחודית ובגישה מחמירה מצד הרשויות. אין ספק כי מדובר בתחום מורכב במיוחד שכן מעורבים בו קשרי תלות ואמוציות, מאבקים וסכסוכים, צווי הגנה מסוגים שונים, היבטים הרתעתיים ושיקומיים, ולעיתים אף הגשת תלונות שווא. אך מעל הכול, עבירות אלימות במשפחה נחשבות קשות במיוחד משום הפגיעה באנשים קרובים ובילדים שחייהם קשורים הדוקות באדם הפוגע. עו"ד אסף דוק מסביר על ההיבטים, ההליכים והעונשים בעבירות אלימות בתוך המשפחה.

28

2013

0
תגובות

בחירת עורך דין פלילי לייצוג בהליך משפטי

משום שענף המשפט מורכב מתחומים שונים, כל אחד צריך עורך דין עם התמחות ספציפית למקרה שלו. אם מדובר בעבירה פלילית, צריך עורך דין פלילי, אבל איך אפשר לדעת שעושים את הבחירה הנכונה?

10

2013

0
תגובות

הסדרים לסגירת תיק פלילי

בעזרתו של עורך דין פלילי שמכיר את תיקון מספר 66 לחוק סדר הדין הפלילי, תוכלו, בתנאים מסוימים, לסגור תיק פלילי גם אם נמצאו ראיות שעל בסיסן אפשר להעמיד אתכם לדין. אבל רק בתמורה שתודו ותתחייבו לא לבצע עבירה בעתיד או אם תשלמו פיצוי.

03

2013

0
תגובות

עורכי דין פליליים בשירות משפחות הפשע

ייצוג של משפחות פשע הפך זה מכבר לחשיפה גבוהה עבור עורכי דין שונים העוסקים בתחום הפלילים ומזוהים עם משפחה זו או אחרת במהלך השנים וחלקם הפכו למעשה "לפנים" של אותם מיוצגים בפני התקשורת והציבור.

30

2013

0
תגובות

כיצד לבחור עורך דין פלילי?

אדם הניצב בפני אישום פלילי צריך לבחור בקפידה עורך דין פלילי שייצג את האינטרסים שלו אל מול זרועותיה הארוכות של המערכת השלטונית בישראל. אז איך עושים את זה? כיצד יודעים שבחרנו בעורך הדין המתאים? במאמר הבא תמצאו מספר טיפים בבחירת עורך הדין הפלילי.

01

2013

0
תגובות

מישהו מאיים עליך? מטריד אותך? פוגע בפרטיותך?

צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן כלפי כל אדם המטריד אדם אחר בכל דרך שהיא, או המפעיל כלפיו איומים אשר כתוצאה מהם הוא חושש כי שלוותו, פרטיותו או חירותו תפגענה שוב, או בשל חששו לפגיעה בגופו.

28

2013

0
תגובות

חיפוש על הגוף

חיפוש על גוף האדם הוא חיפוש על פני גופו של אדם, בבגדיו או בכליו. אין לשוטר סמכות לחפש על גופו של אדם, אלא אם יש לו יסוד סביר לחשד כי אדם זה מחזיק נשק או סמים או שמדובר בסיטואציה של "חיפוש במקום" או כאשר אותו אדם עצור. חיפוש שנערך שלא בתנאים אלו הוא חיפוש בלתי חוקי. כמו כן, בפסק דין תקדימי שניתן לאחרונה נקבע כי הסכמה של אדם לחיפוש אכן יכולה להכשירו, גם אם לא מתקיים חשד סביר או יסוד סביר להניח שמוחזק חפץ אסור - אולם הסכמה זו חייבת להיות "הסכמה מדעת".