חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות רכוש - מגניבה ועד התפרצות לדירה

עבירות רכוש - מגניבה ועד התפרצות לדירה

כאשר מדברים על עבירות רכוש הכוונה היא לשורה ארוכה של מעשים הנכללים תחת הגדרותיו של חוק העונשין. המשותף לכולם הוא כמובן שמעורב בהם בצורה זו אחרת רכוש, בין אם החזקתו, השגתו, גרימת נזקים וכן הלאה. מדובר בין היתר בעבירות גניבה בידי עובד ציבור, גניבה רגילה, התפרצות ופריצה, שוד, החזקה של רכוש גנוב ושוד מזוין. לפניכם סקירה של מספר עבירות רכוש והתייחסות החוק אליהן.

החזקה של רכוש גנוב

במקרה זה, עסקינן בהחזקה של רכוש גנוב מתוך ידיעה ובכוונה, כאשר אין כל הוכחה כי מדובר בפריטים שנרכשו בחוק על ידי המחזיק. בנוסף, על עבירה זו נמנים מקרים של קניית ציוד גנוב, שוב מתוך ידיעה כי הוא אכן כזה.

התפרצות ופריצה

מדובר בעבירות בהן קיים חשד לכוונת פריצה אל מקום מסוים, בין אם מדובר בשבירת דלת או חלון, ובין אם בפריצות מתוחכמות יותר כגון השגת קוד אבטחה או מפתחות למקום. חשוב לציין כי אין הכרח שפעולת הפריצה אכן תתממש ושייגנב דבר מה הלכה למעשה, שכן מספיקה הכוונה הפלילית. כך לדוגמא, ניתן להאשים אדם בהתפרצות אם המשטרה תפסה אצלו כלים המשמשים לפריצה מבלי שייתן לכך הסבר סביר, או שנראה מתצפת ומסתובב באזור בשעות בלתי שגרתיות.

עבירות שוד

ישנם מספר סוגים של עבירת שוד, בהן יימצא קורבן במקום הנפרץ ומופעלת כנגדו אלימות. כלומר, ההבדל בין עבירת שוד לגניבה, הוא שהאחרונה עשויה להתקיים גם כשאין במקום קורבנות. כאמור, ישנו מדרג מסוים של עבירות שוד, כאשר החמורה שביניהן הינה שוד מזוין הכולל נשק קר או חם. גם כאן אין הכרח כי אכן יתבצע השוד, שייגנב דבר מה או שאדם כלשהו ייפגע, על מנת להאשים בעבירת שוד.

גניבה ממעביד

גם גניבה של עובד ממעביד נמנית על עבירות הרכוש, ומתוארת בסעיף 391 של חוק העונשין: "עובד הגונב דבר שהוא נכס מעבידו, או שהגיע לידי העובד בשביל מעבידו, וערכו עולה על אלף שקלים חדשים, דינו – מאסר שבע שנים". מדובר בהחמרה לעומת עבירת גניבה רגילה בה עומד העונש על 3 שנים, ובמידה שמדובר בעובד ציבור עומד העונש המרבי על 10 שנות מאסר. יש לציין כי העובד אינו חייב להימנות על רשימת מקבלי המשכורות בארגון, ומספיק כי יוכח שבין הצדדים היו יחסי נאמנות בהקשר למקום עבודה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
מחיקת רישום משטרתי בעבירות פריצה וגניבה עונש מקל בעבירות החזקת סכין וגניבת רכוש עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים קבלת חנינה מנשיא המדינה ללקוח שהורשע בעבירות גניבה חמורות סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחות שהואשמו באי נקיטת אמצעי זהירות בחיה שחרור ממעצר לקוח שהואשם בעבירות אלימות חמורות כלפי בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פריצה למייל
ענבל | 19:21 11/07/2019
פריצה מרחוק לפלאפון
אנונימית | 13:58 12/08/2018
פריצה מרחוק לפלאפון
גבריאל | 16:53 04/10/2018
פריצה לאתר באישור
פלוני אלמוני | 13:29 06/11/2017
פריצה לאתר באישור
cyberworldisrael | 17:02 04/10/2018