חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | משחקי הימורים אסורים
קטגוריות: עבירות הימורים

משחקי הימורים אסורים

אין ספק שהישראלים אוהבים להמר, ובכך אינם שונים מעמים רבים ברחבי העולם. ואולם, מלבד מספר מסגרות כמו מפעל הפיס והטוטו, החוק הישראלי אוסר על קיום הימורים במקומות ממשיים או ברשת האינטרנט. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר הבא על הימורים בכלל וברשת האינטרנט בפרט.

הימורים בלתי חוקיים

חוק העונשין מגדיר הימורים לא חוקיים (משחקים אסורים), ככאלו שבהם ניתן לזכות בכספים או בדברים שווי ערך לכסף, וכאשר התוצאות תלויות פחות ביכולות או בהבנה, ויותר בגורל. דוגמא מהעת האחרונה מהווה פסיקתו של בית משפט מחוזי, כי משחק הפוקר אכן מהווה הימורים לא חוקיים, על אף שנדרשות בו לא מעט יכולות. כמו כן, על פי חוק העונשין אסור להציע או למכור זכויות כלשהן להשתתפות בהימורים או בהגרלות. לעניין זה, הגרלה היא הסדר בו בהעלאת גורל אפשר לזכות בטובות הנאה, בשווי ערך לכסף או בכסף, וכאמור כשהבנה ויכולות משחקות תפקיד שולי ביחס למזל. עוד יש לציין, כי אסור להשתתף במשחקים אלו בכל צורה ודרך, בין אם באופן אקטיבי או פאסיבי, וללא קשר לכללים ולתוצאות. יחד עם זאת, אם מדובר במשחק שלא ברור ומוסכם לגביו שהינו אסור, הרי שנטל השכנוע בדבר ביצוע עבירה מוטל על כתפי התביעה.

מקומות משחק וענישה

חשוב להדגיש כי לא רק השתתפות במשחק אסור מהווה עבירה פלילית, אלא גם העמדת מקומות למשחקם אלו, בין אם זוהי מטרתם הבלעדית הוא שהם משמשים גם למטרות אחרות. לדוגמא, בפסיקה שהובאה לעיל נדחה ערעורה של אישה שקיימה בביתה הפרטי טורנירי פוקר. ולגבי ענישה, על פי חוק העונשין העונש המרבי על ארגון או עריכת משחקים אסורים עומד על 3 שנות מאסר או קנס כספי, ואילו העונש המרבי על השתתפות במשחק אסור עומד על שנת מאסר אחת או קנס כספי.

הימורים אסורים גם באינטרנט

כל השתתפות בהימורים מקוונים ברשת אסורה אף היא, ונתונה לאותם העונשים שצוינו לעיל. יחד עם זאת, ישנן מדינות בהן ההימורים מותרים, וכאשר שרתי האתר יושבים במדינות זרות עשוי בית המשפט להורות כי מדובר בעבירה, או שלא. בנושא זה הדעות עדיין חלוקות. ובאשר להחזקת האתרים עצמם, החזקת אתר הימורים על שרת ישראלי אסורה וצפויה לענישה. ואולם, על פי בית המשפט העליון המשטרה אינה מוסמכת להורות לספקיות האינטרנט לחסום את הגישה בפני אתרי הימורים השוכנים על שרתים בחו"ל. ביכולתה לסגור כמובן מקומות הימורים פיזיים בארץ, אך לא אתרים מחו"ל שאינם עומדים על פי הפסיקה בהגדרתו של "מקום".

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
מחיקת רישום פלילי לפרופסור לרפואה ומרצה באוניברסיטאות ברחבי העולם ביטול כתב אישום בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שפצע אדם אחר וחיבל ברכבו ביטול הרשעה ללקוח שהואשם בתקיפה הגורמת חבלה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה בקטין אבי דוביצקי חויב לפצות אדם בלמעלה מ-300,000 ש"ח לאחר שקרא לו "פדופיל" ברשת

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הימורים באינטרנט באופן חוקי
מממ | 18:14 17/04/2015
הימורים באינטרנט באופן חוקי
עו''ד דן נתיב | 16:56 19/04/2015
הימורים באינטרנט
ליאור | 17:53 10/08/2013
הימורים באינטרנט
עו''ד אסף דוק | 18:13 10/08/2013
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018