חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות מעשים מגונים בקטינים

עבירות מעשים מגונים בקטינים

מעת לעת עולות לכותרות ידיעות בדבר מעשים מגונים שנעשו בקטינים, בין אם על ידי בן משפחה, אנשי חינוך ודת, מטפלים ואחרים. חשוב לדעת כי מערכת המשפט בכלל וחוק העונשין בפרט מתייחסים באופן חמור לעבירות אלו, על אף שלא פשוט להוכיחן ולהביא להרשעה.

ענישה קשה על מעשים מגונים בקטינים

כל מעשה מגונה באשר הוא זוכה להתייחסות מחמירה מצד מערכות האכיפה והמשפט, אך כאשר מדובר במעשים מגונים בקטינים מדובר בגישה נוקשה עוד יותר. זאת, בשל הנזקים והפגיעה הקשה אשר ילוו את הקטין לאורך שנים, ועקב אי יכולתו להגן על עצמו. על כן, במרבית המקרים העונש שיוטל על ידי בית המשפט יהיה לפחות רבע מן הענישה המרבית הקבועה בחוק העונשין, בהתאם לדרגות המסוימות של המעשים.

לדוגמא, אם במהלך ביצוע העבירה בקטין שגילו נמוך מ- 16 שנים נעשה שימוש בנשק, נגרמו חבלות גופניות, התרחשה התעללות או היו מספר שותפים – עומדת הענישה המרבית על 10 שנות מאסר. מאידך, אם מדובר במעשה מגונה שנעשה במי שגילו נמוך מ- 14 שנים, וכאשר התקבלה הסכמתו דרך ניצול מצב נפשי, שכלי או במרמה, עומדת הענישה על 6 שנות מאסר. יש לציין כי אם טרם מלאו לקטין 14 שנים הרי שהוא ממילא מתחת לגיל ההסכמה, ולכן בכל מקרה שכזה תעמוד הענישה על 4 שנים. לבסוף, אם ביצע אדם מעשה מגונה בפומבי מול קטין שגילו נמוך מ- 16 שנים, הוא צפוי לעונש מרבי של 3 שנת מאסר.

מהו בעצם מעשה מגונה?

סעיף 348 לחוק העונשין מגדיר מעשה מגונה כפעולה שנעשית ללא הסכמה של אחד מהצדדים, ולמען גירוי, ביזוי או סיפוק מיני. תחת הגדרה זו מצויים שורה ארוכה של מעשים, כגון חשיפה פומבית של איבר המין (מטופל בסעיף 349), נגיעה באיברים מוצנעים או אוננות. כאמור, סעיף 349 מטפל במקרים של מעשה מגונה בפומבי הנחשבים לפחות חמורים, שכן הם אינם נעשים רק מול הנפגע לבדו ואינם כוללים מגע מיני עימו.

ראוי לציין כי לעיתים קרובות מתעוררים קשיים בהוכחת העבירה, שכן בעוד הקורבן חווה את המעשה כתואם להגדרות החוק, הנאשם מצידו כלל לא התכוון להשיג גירוי, ביזוי או סיפוק מיני (לדוגמא, חיבוק על ידי מורה או רב). זאת, בזמן שהם שני העדים היחידים למעשה. לכן, בית המשפט יבחן לא רק את מצבו הנפשי של הנאשם, כלומר כוונתו להשיג מטרה מינית כלשהי (ללא קשר אם מימש את מאווייו), וכן יבחן אם האדם הסביר היה מתרשם מהאירוע כמעשה בלתי מוסרי. במידה שהתשובה על שתי שאלות אלו הינה חיובית, הרי שישנו סיכוי גבוה להרשעה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מעשה מגונה בקטינה והטרדה מינית ביטול כתב אישום בעבירת מעשה מגונה בפומבי שחרור ממעצר חשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינים קבלת פטור מאיסור עיסוק ללקוח שהורשע בעבירת מין בקטינה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בסחר בסמים מסוכנים עובדת סוציאלית שהועמדה לדין משמעתי בעבירות חמורות - תמשיך להחזיק ברישיון ולא תפוטר

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
רישום פלילי בעבירת של מעשה מגונה בקטין
אפרים | 09:46 19/02/2014
חישוב תקופת התיישנות לצורך הגשת בקשת חנינה
עו''ד אסף דוק | 08:24 20/02/2014
האם כל נגיעה היא מעשה מגונה?
אנונימי | 13:59 23/09/2018
האם כל נגיעה היא מעשה מגונה?
עו''ד רביד כהן | 08:09 26/09/2018