חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | שגרת יומם של עורכי הדין הפליליים

שגרת יומם של עורכי הדין הפליליים

עבודתו של עורך דין נחשבה מאז ומעולם כמקצוע יוקרתי במיוחד, מרשים וחשוב. מבין ההתמחויות של עורכי הדין, עורכי דין פליליים נחשבים לבעלי המקצוע היוקרתי ביותר, בעיקר משום שתפקידם חשוב ובעל משמעות רבה במיוחד – במדינות מסוימות יכולים עורכי דין פליליים להציל חיים ממש, ובכל מקום בעולם הם עשויים להציל אנשים מעונשים חמורים, ולהוציא את הצדק לאור בצורה הטובה ביותר. עורכי דין פליליים נהנים גם ממקצוע דינאמי ומרתק, הרבה יותר מעורכי דין המתמחים בתחומים אחרים.

הקשיים של עורכי דין פליליים

עם כל היוקרה של המקצוע, עבודתם של עורכי דין פליליים היא קשה ומתישה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. רוב עורכי הדין אשר עובדים בתחומים אחרים של עריכת דין, מבצעים את רוב עבודתם מן המשרד שלהם, ויוצאים ממנו בעיקר לבתי המשפט. אולם עורכי דין פליליים עובדים בעיקר מחוץ למשרד, ומבקרים במקומות כמו בתי מעצר, בתי סוהר, בתי חולים וגם זירות פשע שונות. מבחינה נפשית, צריכים עורכי דין פליליים לשמוע לא פעם סיפורים מזעזעים וקשים לשמיעה, ולעיתים אף לצפות, בזירות הפשע, במראות לא נעימים.

קשיים מוסריים

עבודה כעורכי דין פליליים מתאימה רק לאנשים בעלי לב חזק במיוחד, לא רק מבחינה נפשית אלא גם מבחינה מוסרית. פעמים רבות נתקלים עורכי דין פליליים בדילמות מוסריות מורכבות. תפקידם של עורכי דין פליליים הוא להגן על מרשיהם בכל דרך אפשרית, גם אם ברור להם שמרשם אשם בעברות שמיוחסות לו, מה שעלול להקשות נפשית על העבודה.

בנוסף, הנאשם אמור לבטוח בעורך הדין שלו ולספר לו את כל האמת, גם אם כלולה בכך הודאה באשמה או סיפורים קשים אחרים. כל אדם אשר היה שומע סיפורים אלו, היה ממהר לדווח על כך, אך לעורך הדין של הנאשם אסור לספר על כך לאיש, והמידע אשר ניתן לו כעורך דין לא יכול לשמש בשום צורה נגד הנאשם. גם זה, כמובן, מעמיד את עורכי הדין הפליליים בדילמות מוסריות.

למידה מתמדת

במקביל לעבודה האינטנסיבית, עורכי דין פליליים צריכים להתמיד וללמוד על פסיקות חדשות, חוקים חדשים וכדומה על מנת ולשמור על בקיאותם בתחום המשפט הפלילי שכן עוסקים הם בדיני נפשות ומשכך אין כל מקום לטעויות.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
לא נמצאו תגיות לכתבה זו.

הצלחות המשרד בתחום
תיק תאונת דרכים בו נפגעה הולכת רגל ונגרמו לה חבלות הסתיים בפסילה של 20 יום בלבד החזרת רישיון נשק ללקוח לאחר ערר על החלטת פקיד רישוי כלי יריה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בסחר בסמים מסוכנים שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי