חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | שגרת יומם של עורכי הדין הפליליים

שגרת יומם של עורכי הדין הפליליים

עבודתו של עורך דין נחשבה מאז ומעולם כמקצוע יוקרתי במיוחד, מרשים וחשוב. מבין ההתמחויות של עורכי הדין, עורכי דין פליליים נחשבים לבעלי המקצוע היוקרתי ביותר, בעיקר משום שתפקידם חשוב ובעל משמעות רבה במיוחד – במדינות מסוימות יכולים עורכי דין פליליים להציל חיים ממש, ובכל מקום בעולם הם עשויים להציל אנשים מעונשים חמורים, ולהוציא את הצדק לאור בצורה הטובה ביותר. עורכי דין פליליים נהנים גם ממקצוע דינאמי ומרתק, הרבה יותר מעורכי דין המתמחים בתחומים אחרים.

הקשיים של עורכי דין פליליים

עם כל היוקרה של המקצוע, עבודתם של עורכי דין פליליים היא קשה ומתישה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. רוב עורכי הדין אשר עובדים בתחומים אחרים של עריכת דין, מבצעים את רוב עבודתם מן המשרד שלהם, ויוצאים ממנו בעיקר לבתי המשפט. אולם עורכי דין פליליים עובדים בעיקר מחוץ למשרד, ומבקרים במקומות כמו בתי מעצר, בתי סוהר, בתי חולים וגם זירות פשע שונות. מבחינה נפשית, צריכים עורכי דין פליליים לשמוע לא פעם סיפורים מזעזעים וקשים לשמיעה, ולעיתים אף לצפות, בזירות הפשע, במראות לא נעימים.

קשיים מוסריים

עבודה כעורכי דין פליליים מתאימה רק לאנשים בעלי לב חזק במיוחד, לא רק מבחינה נפשית אלא גם מבחינה מוסרית. פעמים רבות נתקלים עורכי דין פליליים בדילמות מוסריות מורכבות. תפקידם של עורכי דין פליליים הוא להגן על מרשיהם בכל דרך אפשרית, גם אם ברור להם שמרשם אשם בעברות שמיוחסות לו, מה שעלול להקשות נפשית על העבודה.

בנוסף, הנאשם אמור לבטוח בעורך הדין שלו ולספר לו את כל האמת, גם אם כלולה בכך הודאה באשמה או סיפורים קשים אחרים. כל אדם אשר היה שומע סיפורים אלו, היה ממהר לדווח על כך, אך לעורך הדין של הנאשם אסור לספר על כך לאיש, והמידע אשר ניתן לו כעורך דין לא יכול לשמש בשום צורה נגד הנאשם. גם זה, כמובן, מעמיד את עורכי הדין הפליליים בדילמות מוסריות.

למידה מתמדת

במקביל לעבודה האינטנסיבית, עורכי דין פליליים צריכים להתמיד וללמוד על פסיקות חדשות, חוקים חדשים וכדומה על מנת ולשמור על בקיאותם בתחום המשפט הפלילי שכן עוסקים הם בדיני נפשות ומשכך אין כל מקום לטעויות.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוח בעבירת קבלת דבר במרמה הגם שלא הצביע על פגיעה קונקרטית בעיסוקו סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע מעשה סדום בקטינה סגירת תיק פלילי לזוג הורים שהואשמו בתקיפת ילדיהם הקטינים מקרה של גניבה על ידי עובד הסתיים בהסדר פשרה ומבלי שהוגשה נגדו תלונה במשטרה סגירת תיק גניבה שנפתח נגד מורה בהיעדר אשמה פלילית קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם שאיים והטריד בחורה שהכיר באתר הכרויות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי