חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | קטינים ומשקאות משכרים – לא הולך ביחד

קטינים ומשקאות משכרים – לא הולך ביחד

יש האומרים כי תופעת השכרות של קטינים הפכה למכת מדינה, וכי האכיפה בתחום אינה מספקת. מאידך, בישראל קיים חוק האוסר על שידול של קטינים לשתיית אלכוהול, ועל מכירתם של משקאות משכרים לקטינים, עם עונשים חמורים לעבריינים.

אסור למכור לקטין אלכוהול!

בחודש אוקטובר שנת 2004 נכנס לתוקפו חוק האוסר על מכירה של משקאות משכרים לקטינים. החוק מונה את הפעולות האסורות, העבירות והעונשים הצפויים, וקובע כי משקה משכר הוא זה שבו קיימים 2 אחוזים לפחות של אלכוהול בנפח, כאשר הוכחת מידת התכולה מצויה על התווית או הכלי עצמו. העבירה הראשונה המנויה בחוק זה היא עידוד ושידול של אדם שגילו נמוך מ- 18 שנים לשתות משקה אלכוהולי, כשהעונש המרבי בגינה עומד על 3 שנות מאסר. זוהי העבירה החמורה ביותר, ולכך מצטרפת מכירה של משקאות לקטינים אשר דינה חצי שנת מאסר או קנס של כ- 13 אלף שקלים.

חשוב לדעת כי אותו העונש מושת גם על בעלי העסק, לצד סנקציות שונות בדמות צווי סגירה. כמו כן, חייב בעל העסק להציג במתחם שלט האוסר על מכירה של משקאות משכרים לקטינים, במקום בולט. יחד עם זאת, החוק מתיר לבעלי עסקים המוכרים משקאות אלו לדרוש מאנשים המבקשים לקנות אותם כי יציגו בפניהם תעודת זהות, או כל תעודה אחרת שבעזרתה ניתן לזהות את הגיל.

אחריותם של בעלי העסק

כאמור, בעל העסק נתפס כאחראי על מכירת אלכוהול לקטינים במתחמו, אף אם עשה זאת אחד מעובדיו. יתר על כן, אפילו אם מדובר בבעל עסק שהקפיד ושמר על החוק, וביצע את כל ההנחיות האמורות, הוא עלול למצוא את עצמו בפני פגיעה קשה אם אחד מעובדיו זלזל ועבר על החוק. יחד עם זאת, בעזרת עורך דין פלילי ניתן להעלות טענות כגון אי ידיעה ושמירה על שלום הציבור, אשר עשויות בהחלט להוביל להימנעות מהרשעה ולהקלת העונש, בין אם קנסות, צו סגירה או סנקציה אחרת.

ומה עם קנייה של משקה משכר לקטין?

נקודה חשובה נוספת היא שאסור על פי חוק לרכוש משקאות משקרים למען קטינים. חצי שנת מאסר צפויה למי ש – "מספק משקה משכר לקטין או רוכש משקה משכר בעבור קטין, במקום ציבורי, שלא בנוכחות האחראי על הקטין ובהסכמתו, או שלא בחוג משפחתו". אמנם, במקרים רבים לא יגזור בית המשפט עונש מרבי וקשה במיוחד על מורשעים בעבירה זו, אך בכל זאת קיים הרישום הפלילי על השלכותיו העתידיות, ולכן עדיף לפעול במהירות ולפנות אל עורך דין פלילי.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מכירת משקה משכר לקטין | מכירת משקה משכר לקטינים | רכישת משקה אלכוהולי לקטין | קניית משקה משכר לקטין | איסור מכירת משקאות משכרים לקטינים

הצלחות המשרד בתחום
חזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין ביטול הרשעה בעבירות של מכירת משקה משכר לקטין אי הרשעה בעבירות של מכירת משקאות משכרים לקטינים סגירת 4 תיקים ללקוח בעבירות סחר בסמים ומכירת משקאות משכרים לקטינים סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה והפצה של חומרים פדופיליים סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
קניית משקה משכר לקטין
יובל | 22:00 13/10/2014
קניית משקה משכר לקטין
עו''ד אסף דוק | 22:15 13/10/2014
שימוע לפני הגשת כתב אישום לקטין שהודה במעשה מגונה בקטינה
קירה | 09:00 22/12/2018
מה העונש לקטין שהפיץ סרטון מיני של קטינה?
אנונימית | 05:51 30/09/2018