חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עבירות זנות קטינים

עבירות זנות קטינים

המחוקק ומערכת המשפט רואים בחומרה את תופעת הזנות בישראל, שמלבד פגיעה בחירות ובגוף קשורה לעיתים קרובות בעבירות אלימות, מין, סמים, הלבנת כספים ועוד. על כן, נקבעו עונשים קשים על מכלול מעשים הקשורים בזנות, וההחמרה אף עולה כאשר מדובר בקטינים. זאת, לאור הפגיעה הנפשית, הניצול והדרדור האישי והחברתי שישפיעו רבות גם עתידו של האדם הצעיר. כיצד מתבטאת גישה זו בענישה? על כך בשורות הבאות.

ענישה בגין ניצול קטינים לזנות

כאמור, חוק העונשין קובע עונשים חמורים על עבירות הקשורות לזנות, כגון הבאה למעשה זנות, הבאה לעיסוק בזנות, סרסרות ועוד. מדובר בעונשים קשים ביותר הנעים בין 5 ל- 16 שנות מאסר, ואך כאשר מדובר בקטינים עולה רף הענישה עוד יותר. לדוגמא, בעבירה שנקבעו לה 5 שנות מאסר יעלה העונש ל- 7 שנים, בעבירה שנקבעו לה 7 שנים עולה הרף ל- 10, בעבירה שנקבעו לה 10 שנים עולה הענישה ל- 15, ובעבירות שדינן 16 שנות מאסר עולה הענישה ל- 20 שנים מאחורי סורג ובריח.

ההחמרות המצוינות לעיל מתייחסות לעבירות שבוצעו בקטינים שגילם עולה על 14 שנים, אך במידה שמדובר בגיל נמוך יותר הענישה מוכפלת. כלומר, עבירה שנקבעו לה 7 שנות מאסר צפויה לענישה של 14 שנים וכן הלאה, אך התקופה המקסימאלית תהיה 20 שנות מאסר.

מעשים נוספים המתייחסים לזנות של קטינים

מלבד עבירות הבאה לזנות וסרסרות, החוק אוסר גם על קבלת שירותי זנות בכל צורה ואופן מקטינים, והמבצעים עבירה זו צפויים לענישה מרבית של 3 שנות מאסר. אמנם, ייתכן כי מי שקיבל את שירותי הזנות לא ידע את גילו של האדם, ושמדובר בקטין, והחוק קובע שבמקרה זה נטל הוכחת אי הידיעה תהיה עליו. אגב, ישנו איסור גורף להחזיק מקום לצורך זנות, ללא קשר לקטינים או בגירים, והעוברים עבירה זו צפויים למאסר מרבי של 5 שנים.

אשמים יהיו גם מי שהשכירו את המקום לצורך זנות, אף אם לא נטלו חלק פעיל בעסק, ודינם חצי שנת מאסר אלא אם לא ידעו על הפעילות המבוצעת במקום. בנוסף, אסור גם לתת לקטין לגור או לבקר באופן תכוף בבית זונות מטעם אנשים שהוא נתון להשגחתם או למשמורתם, והם צפויים לענישה מרבית של 3 שנות מאסר.

פרסומים של זנות ותועבת קטינים

מלבד האמור לעיל, אסור גם לפרסם שירותים או מעשי זנות של קטינים. העונש המרבי על עבירה זו עומד על 5 שנות מאסר או תשלום קנס גבוה, ואם הפרסום נעשה מטעמה של חברה כלשהי הקנס מוכפל. יש לציין כי הפרסום אסור בין אם השירותים ניתנים בתוך או מחוץ לגבולות המדינה, אם מצוין כי מדובר בקטינים או שלא, ואם הפרסום כולל את פרטיו של קטין מסוים או שלא. יש לציין כי אסור גם לפרסם שירותי זנות של בגירים, אך כאן הענישה נמוכה יותר ועומדת על 3 שנות מאסר או תשלום קנס.

מלבד עניין שירותי הזנות, החוק אוסר גם לפרסם פרסומי תועבה עם דמויות של קטינים, כולל ציורים או הדמיות, כאשר הענישה במקרה זה עומדת על 5 שנות מאסר. במידה ונעשה שימוש בקטין או בגוף של קטין לצרכים אלו, עולה הענישה ל- 7 שנות מאסר. יתר על כן, אם עבירות פרסום התועבה הללו נעשו על ידי אחראיים על קטינים או בהסכמתם, צפויה ענישה של 10 שנות מאסר. לבסוף, החוק אוסר גם על החזקה של פרסומי תועבה עם דמויות של קטינים (מלבד החזקה בתום לב ובאקראי), כשהעונש על עבירה זו עומד על שנת מאסר אחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה ופרסום חומר תועבה של קטין סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד בהטרדה מינית והפצת פרסום תועבה בוואטסאפ סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה והפצה של חומרים פדופיליים מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהחזיק 2,443 תמונות וסרטי תועבה ובהם דמויות של קטינים סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע מעשה סדום בקטינה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה בקטין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פרסום תמונות קטינים באינטרנט
יונית | 09:45 15/09/2014
פרסום תמונות קטינים באינטרנט
עו''ד אסף דוק | 18:59 15/09/2014
פרסום חומר פדופילי בתוכנת שיתוף קבצים
יוגב | 07:03 28/01/2018
פרסום חומר פדופילי בתוכנת שיתוף קבצים
עו''ד עודד רגב | 19:14 19/02/2018
אחזקת תמונות אמנותיות בהן מוצגים קטינים בהקשר אירוטי
אודי | 17:12 11/11/2017
אחזקת תמונות אמנותיות בהן מוצגים קטינים בהקשר אירוטי
עו''ד אור הדאיה | 12:56 16/11/2017
אחזקת תמונות אמנותיות בהן מוצגים קטינים בהקשר אירוטי
אודי | 17:06 28/11/2017