חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | מה העונש על נהיגה במהירות מופרזת?

מה העונש על נהיגה במהירות מופרזת?

כל מי שנוסע בכבישי ישראל יודע שהנהגים אינם מקפידים תמיד על מגבלות המהירות הקבועות בחוק. עוד ידוע כי משטרת התנועה עושה מאמצים רבים על מנת לאכוף את התקנות, בין אם בסיוע מצלמות, אקדחי לייזר או ניידות סמויות. כפועל יוצא מכך, נהיגה במהירות מופרזת היא אחת מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר במחוזותינו. עו"ד אסף דוק מסביר על הענישה הנהוגה בעבירת נהיגה במהירות מופרזת.

באיזו מהירות מותר לנהוג בהתאם לאזורים וכבישים שונים

לפני שנעסוק בענישה המוטלת בגין נהיגה במהירות מופרזת הבה נבחן מספר התוויות של מהירויות מקסימאליות המותרות בכבישים השונים. בעניין זה עוסקת תקנה מספר 54 בתקנות התעבורה, המבדילה בין רכבים שעד 3.5 טון (כלומר רכבים רגילים), ורכבים איטיים (כלומר, טרקטורים ומכונות ניידות אחרות). לדוגמא, בדרך עירונית המהירות המרבית המותרת לרכב רגיל היא עד 50 קמ"ש, ואילו לרכב איטי עד 40 קמ"ש.

לעומת זאת, בדרך בינעירונית מותר לרכב רגיל לנסוע עד 80 קמ"ש או עד 90 קמ"ש אם יש שטח הפרדה חוצץ, בעוד שלרכב איטי מותר לנסוע עד 40 קמ"ש בשני המקרים. אגב, אם ישנו תמרור הרי שכוחו גובר על ההוראות האמורות לעיל. לבסוף, המהירות המרבית המותרת בדרך מהירה היא עד 110 קמ"ש לרכב רגיל, ואילו לרכבים איטיים אסור בכלל להיכנס לדרכים מהירות.

קנסות ונקודות המוטלים בגין נסיעה במהירות מופרזת

כאשר אדם נתפס נוסע במהירות העולה על האמור לעיל, מוטלת במרבית המקרים ענישה אוטומאטית של קנסות ונקודות. יש לציין כי תשלום הקנס מלווה בברירת משפט, כלומר שניתן לבחור להגיע למשפט ולנסות להוכיח שלא נעברה כל עבירה או שאין ראיות מהימנות לביצועה. ובאשר לענישה, אדם שנתפס נוסע במהירות של עד 20 קמ"ש יותר מהמותר בדרך עירונית, צפוי לקנס של 250 שקלים, ובמקרה זה לא מוטלות נקודות.

מאידך, אם המהירות הייתה בין 20 ל- 30 קמ"ש מעבר למותר הרי שיוטל קנס בסך 750 שקלים, וכן 8 נקודות. במידה שהמהירות הייתה גדולה מ- 31 קמ"ש מעל למותר יזומן האדם למשפט (אין ברירת קנס) ויוטלו אוטומאטית 10 נקודות. אותו העיקרון נכון גם לגבי נסיעה בדרך לא עירונית. מעבר לכך, לקצין משטרה יש סמכות לשלול רישיונות נהיגה של נהגים שנתפסו נוסעים במהירות מופרזת באורח חריג, או לתפוס את רישיון הנהיגה לתקופה של חודש. עוד יש לציין כי במידה שנערך משפט לאדם שעבר עבירה דומה בשנתיים האחרונות, ייפסל רישיונו לתקופה מינימאלית של חודשיים, וכן יוטלו עונשים נוספים.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
ענישה מקלה: עבודות שירות בלבד לנהג מונית שביצע ברכבו מעשים מגונים חמורים בקטינה אותה הסיע סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי לזוג הורים שהואשמו בתקיפת ילדיהם הקטינים סגירת תיק פלילי בעבירות אלימות בתוך המשפחה במסגרת הליך השימוע ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שתקף ופצע את אשתו במספר רב של הזדמנויות המשטרה סגרה תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם באיומים נגד בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
זימון למשפט על מהירות מופרזת
חסוי | 21:36 07/07/2016
זימון למשפט על מהירות מופרזת
עו''ד אלעד שאול אלבז | 21:41 07/07/2016
זימון למשפט בגין מהירות מופרזת
רועי | 13:10 25/01/2015
זימון למשפט בגין מהירות מופרזת
עו''ד חזי כהן | 07:10 30/01/2015
שלילת רישיון נהיגה בשל מהירות של 160 קמ"ש
צביקה | 18:56 04/11/2013
שלילת רישיון נהיגה בשל מהירות של 160 קמ"ש
עו''ד חזי כהן | 17:14 06/11/2013