חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | חגיגות מסוכנות - על החוק שנלחם בסמי הפיצוציות

חגיגות מסוכנות - על החוק שנלחם בסמי הפיצוציות

"חגיגת", "נייס- גיא", "מבסוטון"- אלו הם רק חלק מהשמות של סמים שונים הנמכרים בפיצוציות, סמים החזקים פי כמה ממריחואנה. על אף הנזקים החמורים שהם עלולים לגרום כגון - הזיות, פסיכוזה, חרדות, נזקים שיכולים להגיע עד כדי מוות, סמים אלו נמכרים באלפי קיוסקים ברחבי הארץ ואף באינטרנט. עשרות אלפי בני משתמשים בהם, ללא ידיעה וללא שיקול של השפעותיהם החמורות. בעבר, כאשר סם חדש נאסר בחוק, כימאי העולם התחתון הכניסו שינוי במרכיב אחד בנוסחה - והסם המסוכן הפך למותר. על מנת לטפל בתופעה, רשויות החוק חוקקו את חוק המאבק לשימוש בחומרים מסוכנים. עו"ד אסף דוק מסביר האם כל חומר מסוכן הוא סם מסוכן, מהן ההשלכות של שימוש ומכירת "סמי פיצוציות" ומהם העונשים הצפויים לעוברים על החוק.

סמי פיצוציות - כיצד הכל התחיל?

סם הפיצוציות הראשון היה "חגיגת". בסם זה השתמשו בהתלהבות אנשים במסיבות בשנות האלפיים. הרכבו כולל את החומר קאתינון, השייך למשפחת המפטמינים - סמי מרץ. בשנת 2004 הוכנס החומר לפקודת הסמים המסוכנים, מה שגרם לכך שבעלי קיוסקים הפסיקו למכור אותו. אמנם אז, כימאי העולם התחתון פיתחו חומר חדש, שלא מופיע בפקודת הסמים. לאחר שהחומר החדש נאסר, הם המשיכו ופיתחו חומר אחר וכך הדבר נמשך למורת רוחם של אנשי החוק. בדרך זו היה ניתן להשיג בפיצוציות רבות בארץ, קפסולות וחומרים סינתטיים, אשר לכאורה היו "חוקיים" שכן לא נחשבו לעבירה של החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית. על מנת לשים קץ לכך, בכנסת אושר חוק האוכף את תחכומם של העבריינים.

החוק ששם קץ לחגיגות סמי הפיצוציות

בתאריך ה- 31 ביולי, 2013, התקבל בכנסת חוק המאבק בתופעת השימוש בחומרים מסוכנים שמקנה כלים להתמודדות עם חומרים אלה. כיצד מוגדר חומר מסוכן בחוק זה? חומר ייחשב למסוכן על פי החוק במידה וצריכתו עלולה להוביל להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלומו, בריאותו או ביטחונו לרבות בריאותו ושלומו של האדם הצורך אותו. בנוסף החוק קובע כי חומר שפורסם ברבים כי צריכתו גורמת לתופעות פסיכו-אקטיביות - מוגדר אף כחומר מסוכן, שכן פרסומו ברבים מעידה כי מסוכן הוא. בנוסף, כאשר חומר מוגדר כמסוכן כאשר הוא לא עומד בהסדרים המחייבים את סימון המוצר כחוק.

כיצד החוק מגדיר חומר לא מסוכן?

על פי החוק, במידה והאדם המחזיק בחומר, מוכיח כי הוא מיוצר או מיובא על פי הדין - לא ייחשב כחומר מסוכן, אלא אם כן הוא מוצע לשימוש שונה מזה שאליו נועד.

מה הדין לאדם המחזיק בחומר מסוכן?

במידה והתקבל דיווח על החזקה, הפצה או שימוש בחומר מסוכן, שוטר רשאי להיכנס למקום בכדי לתפוס חומר החשוד כמסכן. כמו כן, לקצין משטרה יש את הסמכות להשמיד את החומר המסוכן. למנהל יש את הסמכות להכריז על חומר כאסור בהפצה אשר תהייה מוגבלת למשך שנה בלבד. בשנה זו הרשויות תפעלנה על מנת להכריז בהליך חוקי על החומר כסם מסוכן. הכרזה על חומר כאסור לשימור, גוררת אחריה סנקציות נוספות כגון איסור על ייבואו, ייצואו, ייצורו, מכירתו, החזקתו או מסחר בו. המפר פעולות אלה דינו מאסר של עד שלוש שנים. הדין בגין הדחת קטינים לשימוש בחומר האסור עולה לעד חמש שנות מאסר.

מה עליי לעשות במידה ונעצרתי בגין החזקה/שימוש/הפצה של חומר מסוכן?

לאור השינויים התמידיים במרכיבי הסמים על ידי הכימאים השונים, במטרה להפכם ל"חוקיים", כנסת ישראל החליטה להיאבק בתופעה על ידי חוק המאבק בתופעת השימוש בחומרים מסוכנים, המטיל סנקציות חמורות ורואה בחומרה רבה כל שימוש, החזקה או הפצה של חומר מסוכן. החוק מגדיר מהו חומר מסוכן ונותן כוח לרשויות להכריז עליו כחומר אסור ובהמשך כסם מסוכן, דבר אשר בתורו גורר אחריו שלל איסורים ועונשים. במידה ונעצרתם או גובש נגדכם כתב אישום בגין החזקה, שימוש, הפצה וכו' של חומר מסוכן עליכם להיוועץ עם עו"ד פלילי מנוסה אשר יפעל במטרה עיקשת לחפותכם ולטובת מיזעור הסיכויים שהתיק נגדכם יתגבש לכדי כתב אישום פלילי

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בעבירות סמים מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירות סמים פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סמים | החזקת סם לצריכה עצמית | עורך דין עבירות סמים | פקודת הסמים המסוכנים | החזקת סם לשימוש עצמי | שימוש עצמי בסמים קלים | חוק המאבק בתופעת השימוש בחומרים מסוכנים | הדחת קטין לשימוש בחומר אסור | סמי פיצוציות | סם חגיגת | סם נייס גאי | סם מבסוטון

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות סחר בסמים והחזקת סמים שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד שחרור ממעצר חשוד בהצתת מבנה בית המשפט בתל אביב

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
גונטר | 06:38 18/06/2014
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
עו''ד אסף דוק | 06:52 18/06/2014
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
מירי | 06:32 06/06/2018
כתב אישום וזימון למשפט על החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמי
נועם | 17:52 01/10/2018
כתב אישום וזימון למשפט על החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמי
עו''ד רביד כהן | 20:31 01/10/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עידו | 10:07 19/02/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עו''ד עודד רגב | 18:52 19/02/2018