חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | רשת דארקנט (Darknet) - העולם התחתון של האינטרנט

רשת דארקנט (Darknet) - העולם התחתון של האינטרנט

זהותו של המשתמש ברשת האינטרנט קלה לחשיפה כאשר משתמשים במנועי חיפוש מסוימים. רשת ה- Darknet היא אחת מן הרשתות המאפשרות למשתמשים לעבוד תחת מעטה אנונימי דבר המאפשר את ביצוען של עבירות פליליות לרבות סחר באמל"ח, סמים, סחיטה ועוד. עו"ד אסף דוק מסביר מהי רשת ה- Darknet, כיצד היא שונה מרשת האינטרנט הרגילה, אילו עבירות מתבצעות בה ואיך ניתן לאכוף אותן.

דפדפן המכונה TOR שהינו ראשי תיבות של: The Onion Routing מאפשר למשתמשים בו חיסיון ואנונימיות מוחלטת. דפדפן זה מאפשר למעשה גישה לרשת ה- Darknet ומתיר למשתמשים בו לפרסם מנעד רחב של מידע, אליו הגישה חסומה. ניתן לאתר גולשים אך ורק אם יש בידי האחרים את הכתובת המדויקת של האתר או לחילופין במידה וקיבלו הזמנה להיכנס לאתר. עובדה זו מקשה על איתור הגולשים ברשת זו.

מה הקשר בין רשת ה- Darknet לבין עבריינות?

בשל הקושי בזיהוי המשתמשים ברשת ה- Darknet, ניתן לראות כיצד עבריינים רבים מנצלים עובדה זו לטובתם. העבריינים משתמשים ברשת על מנת לבצע שלל עבירות שבעבר היו מבוצעות "פנים מול פנים" כגון סחר בסמים, סחיטה, איומים וכיוצא בזה. ברשת זו ניתן למצוא מנעד רחב של אתרים המתמחים בסחר באמל"ח, סמים, איברים, ניתן למצוא אתרים המכילים תכני פדופיליה, אתרים שמתווכים רוצחים שכירים ועוד.

כיצד ניתן לסחור בסמים ברשת ה- Darknet?

שלל האתרים שנמצאים ברשת ה- Darknet מפרים את החוקים ומאפשרים לעבריינים פעילות נוחה וענפה במרחב האינטרנטי תוך שהם נמצאים תחת מעטה אנונימי המקשה על זיהויים. לרוב ניתן למצוא אתרים שעוסקים בסחר כלשהו כגון סמים. אומנם, נשאלת השאלה כיצד הכסף משתלשל לכיסם של העבריינים מבלי שהרשויות יידעו על כך? התשובה לכך פשוטה. התשלום עבור השירותים השונים שהאתרים ברשת ה- Darknet מציעים מתבצע דרך מטבעות דיגיטליים כמו גם באמצעות בנקים רשתיים שמאפשרים לבעל החשבון לשמור על חיסיון מלא.

כיצד ניתן לאכוף את העבריינים הפועלים ברשת ה- Darknet?

האכיפה ברשת זו הינה בעייתית מיסודה בשל הפרמטרים שצוינו המאפשרים לגולשים להשתמש במרחב האינטרנטי תחת אנונימיות מוחלטת. על מנת ללכוד עבריינים הפועלים ברשת זו, על גורמי החוק ורשויות האכיפה לטמון פיתיון בכדי להגיע לזהות המשתמשים. למרות הפעילות האנונימית ברשת זו, ניתן להגיע לזהות המשתמש במידה ומסר מרצונו החופשי את פרטיו לגולשים אחרים. בדרך זו ניתן לעצור את הפושעים.

דרך נוספת לאכוף את רשת ה- Darknet היא באמצעות סגירת מנועי החיפוש ואתרים אלו לצמיתות. לדוגמה בארצות-הברית נחסמו מעל לארבע מאות אתרים ברשת זו.
בישראל דרכי האכיפה כלפי רשת ה- Darknet היא באמצעות יחידת סייבר מיוחדת הפועלת לאיתור עבירות מחשב. היחידה ממוקמת בלהב 433 ופעילותם ברשת זו חסויה. לאור הכפר הגלובלי שרשת האינטרנט יצרה, יש לשקול אכיפה בינלאומית בשיתוף מדינות נוספות שכן אכיפה מקומית מובילה לא פעם לתוצאות מזעריות. שיתוף פעולה נרחב בין כלל הרשויות העולמיות יכול להוביל לתוצאות מספקות וללכידה רבה יותר של עוברי חוק.

מה לעשות במידה ונעצרת או הואשמת בפעילות עבריינית ברשת ה- Darknet?

במידה ונעצרת או הואשמת בפעילות עבריינית ברשת ה- Darknet, אין להקל בכך ראש שכן הרשויות מטילות עונשים כבדים וסנקציות חמורות. ייצוג וליווי של עורך דין פלילי הבקיא בתחום עבירות הסייבר והמחשב יכול להוביל לצמצום האשמות נגדך. יש ליצור קשר באופן מיידי עם עורך דין פלילי מומחה בתחום על מנת למזער את הסיכויים שהתיק נגדך יתגבש לכתב אישום. עורך דין פלילי הבקיא בדיני המחשב והסייבר יידע לנתח באופן נכון את הסוגיה הפלילית נגדך באופן מקצועי ועיקש ויפעל לטיהור שמך ולהשגת חפותך. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות מחשב ואינטרנט פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
פשע מקוון | פשעי סייבר | עבירות מחשב | עבירות מחשב ואינטרנט | cyber crime | עורך דין עבירות מחשב | Darknet | משטרת סייבר | יחידת הסייבר של המשטרה | עבירות באינטרנט | רשת דארקנט | עבירות בדארקנט | דפדפן טור

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בחדירה לחומר מחשב פרשת "קוד מקור" בשיתוף ה-FBI - בית המשפט דחה את בקשת המשטרה להמשיך ולהחזיק במחשביו של לקוח המשרד סגירת תיק לאחר שימוע ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה והונאה בכרטיסי חיוב ברשת האינטרנט בסכומי כסף גבוהים אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שפצע אדם אחר וחיבל ברכבו סגירת תיק פלילי לקטין בעבירות סמים במסגרת הליך טיפול מותנה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
עו''ד אסף דוק | 08:16 22/06/2015
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
עו''ד אסף דוק | 08:13 22/06/2015
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
רונית | 11:48 23/06/2015
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018