חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | דוח בגין מהירות מופרזת - איך מתמודדים?

דוח בגין מהירות מופרזת - איך מתמודדים?

האם כדאי לשלם באופן מיידי על דוח בגין מהירות מופרזת? התשובה היא: לא תמיד. במידה והחלטתם לשלם הדבר מהווה הודאה בדבר ביצוע העבירה. באילו מקרים יש לערער בבית המשפט לתעבורה ובאילו לא? עו"ד אסף דוק מסביר.

עבירה בגין מהירות מופרזת היא עבירת תעבורה נפוצה מאוד בישראל. אלפי מצלמות מהירות הותקנו בכבישים דבר שאפשר לרשויות לאכוף את העוברים על המהירות המותרת. בנוסף לאלו, משטרת התנועה משתמשת לאכיפת המהירות בכבישים במכשירים משוכללים שונים ומגוונים כדוגמת ממל"ז (מד מהירות לייזר), דבורה ומולטי-נובה, בעקבותיהם אלפי נהגים מקבלים דוחות בגין עבירת מהירות מופרזת.

כיצד ניתן לבטל את הדוח?

במידה ודוח המהירות מסתמך על עיניה של מצלמת המהירות, ניתן להגיע לבית משפט לתעבורה, רצוי בליווי של עו"ד לתעבורה, יחד עם התמונה שצולמה המתעדת את העבירה. לרוב התמונה תכיל רכבים רבים נוספים דבר שיקשה על ההוכחה מעבר לספק סביר של הנהג שביצע את עבירת המהירות בפועל. במידה והתמונה לא הגיע יחד עם הקנס ולא הצלחתם להשיג את הצילום דרך המשטרה יש אפשרות לבטל את כתב האישום ולהגיע לזיכוי.

דוחות המסתמכים על מצלמות מהירות בעלות רדארים ישנים, קלים לערעור שכן ניתן לטעון כי אנטנת סלולר או כבלי מתח גבוה פגעו ברדאר ולכן אין להסתמך על התיעוד. דוחות מהירות המבוססים על צילומים של שוטרים באמצעות מכשירי מדידה שונים קלים גם הם לביטול, שכן ניתן למצוא פגמים במהימנות המכשיר, בעבודת השוטר וחוסר התאמה בין גרסאות השוטרים במידה ושהו כמה במקום האירוע.

האם ניתן להסב את דוח המהירות על שם אדם אחר?

במידה ובעל הרכב לא ביצע את עבירת המהירות בפועל אך קיבל קנס בשל כך, עומדת בפניו אפשרות להסב את דוח המהירות לאדם שביצע את העבירה. במידה וזה המצב יש לשלוח את הבקשה תוך תשעים ימים ממועד קבלת הדוח בדואר רשום למשטרה עם שם הנהג שביצע את העבירה לצד צילום רישיון הנהיגה שלו והודאה בכתב כי הוא האדם שנהג.

מה ההבדלים בין עבירת מהירות מופרזת בכביש בין-עירוני לכביש עירוני?

נהיגה מעל המהירות המותרת בדרך עירונית, תוביל לקבלת דוח בהתאם לחריגה מהמהירות שמותרת לפי החוק. למשל, נהיגה בדרך בה המהירות המותרת היא 50 קמ"ש אך הנהיגה בפועל הייתה במהירות של 75 קמ"ש יינתן דוח בגין חריגה של 25 קמ"ש.


בכביש בין-עירוני נסיעה החורגת ממהירות של עד 25 קמ"ש, תוביל לקנס בשווי של 250 שקלים ללא רישום נקודות. מהירות חריגה בין 26 קמ"ש ועד 40 קמ"ש תגרור קנס בשווי של 750 שקלים לצד רישום של שמונה נקודות.


בכביש עירוני, חריגה מהמהירות המותרת של עד 20 קמ"ש תוביל לקנס כספי בשווי של 250 שקלים אך ללא רישום נקודות. במידה והמהירות חרגה מעבר ל-20 קמ"ש, הקנס יעלה לשווי של 750 שקלים לצד רישום של שמונה נקודות.

מהי עבירת מהירות מופרזת חריגה?

מהירות החורגת מעבר ל-41 קמ"ש בדרך בין עירונית ומהירות החורגת מעבר ל-31 קמ"ש בדרך עירונית למעשה נחשבת לעבירת תעבורה חמורה מאוד שאינה מסתיימת בתשלום הקנס. נהגים העוברים על עבירה זו, יזומנו למשפט בנוסף לתשלום הקנס תוך הגשת כתב אישום על ידי המשטרה.

מה עליי לעשות אם קיבלתי דוח בגין מהירות מופרזת?

כמה אפשרויות עומדות בפני הנהג שעבר את עבירת המהירות. האחת היא לשלם את הדוח, דבר שלמעשה מהווה הודאה בדבר העבירה. השנייה, היא לא לשלם את הקנס הכספי המופיע ולהתמודד עם האשמה המיוחסת על ידי שליחת בקשה להישפט בבית משפט לענייני תעבורה. על מנת לקיים זאת הלכה למעשה, יש לפנות למשטרה ולהגיש את הבקשה עד שלושה חודשים ממועד קבלת הדוח. רצוי להתלוות ולהיוועץ עם עורך דין תעבורה מומחה ומקצועי טרם ההתייצבות בבית המשפט. לייעוץ ראשוני בנושא ניתן ליצור עימנו קשר בטלפון 052-6885006 או להשאיר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
נהיגה במהירות מופרזת | עבירת מהירות | דוח מהירות | קנס מהירות | מהירות מעל המותר בחוק | מהירות מופרזת | מצלמות מהירות | מכשירי מדידת מהירות | הזמנה למשפט על מהירות מופרזת | עונש על מהירות מופרזת

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוח שאיים לפרסם תמונות וסרטונים מיניים של אישה שהכיר סגירת תיק מחוסר אשמה לגננת שהואשמה באלימות כלפי קטינים בגן ילדים ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בעבירות סמים חמורות עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד אי הרשעה לקטין בעבירות תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נהיגה מעל המותר בכביש עירוני - נהג חדש
אורי | 21:29 06/06/2014
נהיגה מעל המותר בכביש עירוני - נהג חדש
עו''ד חזי כהן | 15:01 09/06/2014
מהירות מעל המותר
אורטל | 22:15 02/11/2013
מהירות מעל המותר
עו''ד חזי כהן | 10:07 03/11/2013
נהיגה במהירות מופרזת בכביש בין עירוני
גיל | 12:23 17/01/2014
נהיגה במהירות מופרזת בכביש בין עירוני
עו''ד חזי כהן | 20:14 23/01/2014