חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | עברייני הצווארון הלבן - אופיים ועונשם

עברייני הצווארון הלבן - אופיים ועונשם

עבירות צווארון לבן הן עבירות הנוגעות להונאה, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, עבירות שוחד, עבירות מס וניירות ערך ועוד. עבירות צווארון לבן הפכו בשנים האחרונות לחלק נכבד במציאות הפלילית בישראל. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד לנהוג במידה וזומנת לחקירת משטרה בגין עבירות צווארון לבן, מהו הליך השימוע, חשיבותו ומה המשמעות בייצוג עורך דין בעבירות אלו.

כיצד לנהוג במידה וזומנת לחקירת משטרה בגין עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן יכולות להתבצע על ידי אנשים מהישוב שעלולים למצוא עצמם תחת חקריה משטרתית ובמקרים מסוימים אף להתמודד מול כתב אישום. חקירה במשטרה עלולה לעורר תחושות לחץ וסטרס במיוחד אם זוהי החקירה הראשונה. כמו כן, יש להבין כי ההליך עשוי להיות מורכב וארוך והחקירה מהווה רק את השלב הראשוני. פנייה לעורך דין הבקיא בעבירות צווארון לבן יכול לפשט את ההליך תוך מתן ליווי של העצור או הנחקר באופן בלתי מתפשר. מתן הגרסה הראשונית בחקירת משטרה לעיתים יכולה לקבוע את המשך ההליך הפלילי נגד העצור או הנאשם. על כן, ישנה חשיבות לפנות באופן מיידי לעורך דין פלילי המומחה בעבירות צווארון לבן בכדי שיציג את גרסתך באופן המיטבי ביותר.

עבירות צווארון לבן נוגעות להתנהגויות לא חוקיות שתכליתן להפיק רווחים בלתי חוקיים על-ידי שימוש באמצעים פסולים. בעבר הכינוי ביטא עבירות שבוצעו בידי רמי הדרג, אך הדבר לא רלוונטי כיום כיוון שמתמקדים במהות העבירה ולא במעמדו של העבריין. עבירות אלה כוללות: מרמה והונאה, לקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה, זיוף מסמכים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס, דו"חות וידיעות לא נכונים, תרמית בניירות ערך, שימוש במידע פנים של חברה ועוד.

מהו הליך השימוע ומה חשיבותו?

לפי סעיף 60(א) לחוק סדר הדין הפלילי, יש לקיים הליך שימוע בעבירות שעונשן המרבי עומד על שלוש שנות מאסר ומעלה. מטרת הליך השימוע היא לתת ניסיון נוסף לחשוד לטעון לחפותו תוך שכנוע רשויות התביעה בכדי למנוע את הגשת כתב האישום נגדו. בשלב בו חומרי החקירה מועברים לידי היחידה התובעת, מתגבשת דעה בדבר הגשה או אי הגשת כתב אישום. שלב זה הוא שלב משמעותי ביותר, שכן הוא מכריע האם התיק ייסגר או לחילופין יוגש כתב אישום. פנייה לשירותיו של עורך דין הבקיא בדיני עבירות צווארון לבן יכול להשפיע על החלטת רשויות התביעה. מרבית עבירות צווארון לבן בעלות מורכבות משפטית ועובדתית ועורך דין מנוסה בתחום יכול להוביל להליכים חלופיים כגון סגירת התיק בהסדר ובמקרים מסוימים אף להוביל לסגירת התיק.

מה לעשות במידה ונעצרת או הואשמת בעבירת צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הן עבירות שלאו דווקא נוגעות לממד הפיזי של העבירה אלא בעיקר למחשבה הפלילית. בעקבות כך, הליכים משפטיים בגין עבירות אלו עלולות להימשך שנים ולעיתים להוביל תביעה קשה. במידה וחוקרים מגיעים למפתן ביתכם או אל בית העסק שלכם, חשוב שתדעו כי שוטר, חוקר או כל נציג חוק רשאי להיכנס לבית העסק שלכם או לביתכם אך ורק עם צו חיפוש חתום בידי שופט. שני עדים חייבים להתלוות לכל אורך החיפוש ובלעדיהם החיפוש לא יכול להתקיים. ישנה חשיבות רבה לבחירת עורך דין מקצועי להמשך ההליך עוד טרם החקירה, שכן בחקירה הראשונה החוקרים ינסו להשיג מכם מידע העשוי לשמש בהמשך ההליך הפלילי נגדכם. כל מילה במהלך החקירה חייבת להיות מדודה ושקולה שתהייה במרחב הגבול בין שיתוף פעולה עם החוקר לבין אי הפללה עצמית.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות צווארון לבן?

המחוקק הטיל סנקציות חמורות לעברייני עבירות צווארון לבן. בנוסף לעונשים המוזכרים במאמר זה, העסקתם של החשודים או הנאשמים בעבירות אלו עלולה להיפסק והם עשויים למצוא עצמם מפוטרים. ישנה חשיבות כי עורך הדין המייצג את הנאשמים והחשודים בעבירות צווארון לבן, יהיה בעל ידע מקיף ומקצועי בתחום זה. עורך דין הבקיא בדינים יפעל באופן בלתי מתפשר למען חפותך ואף יבטל את כתב האישום נגדך.

במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירות צווארון לבן, אתה זקוק לעורך דין מנוסה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך, בין אם זה בחקירה המשטרתית / חקירת הרשות לניירות ערך / חקירה במס הכנסה ובין אם זה בכותלי בית המשפט, שכן המדובר בעבירה פלילית שתוצאתה יכולה להיות חמורה מאוד עבורך הכוללת כאפשרות סבירה לחלוטין גם שהייה מאחורי סורג ובריח. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים במגוון עבירות כלכליות חמורות מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ונלקחת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בעבירות צווארון לבן פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   Google+   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין צווארון לבן | עבירות כלכליות | עבירות צווארון לבן | כתב אישום עבירות צווארון לבן

הצלחות המשרד בתחום
ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות סגירת תיק פרקליטות בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בשיבוש הליכי חקירה אי הרשעה בעבירות גניבה והונאה בכרטיסי אשראי סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה ופרסום חומר תועבה של קטין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017
חקירה על עבירות מין
חסוי | 11:24 27/12/2016
חקירה על עבירות מין
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:17 27/12/2016
עבירות מין בקטינה בתוך המשפחה
רועי | 10:42 27/09/2016
עבירות מין בקטינה בתוך המשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 11:03 28/09/2016
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
עו''ד אסף דוק | 08:16 22/06/2015
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
עו''ד אסף דוק | 08:13 22/06/2015
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
רונית | 11:48 23/06/2015
כתב אישום וזימון למשפט על החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמי
נועם | 17:52 01/10/2018
כתב אישום וזימון למשפט על החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמי
עו''ד רביד כהן | 20:31 01/10/2018
כתב אישום נגד קטינה
תמר | 21:48 22/06/2018