חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | העלמת הכנסות - מה עונשו של אדם שמזייף חשבוניות מס?

העלמת הכנסות - מה עונשו של אדם שמזייף חשבוניות מס?

זיוף חשבוניות הפך לדבר נפוץ בתחום עבירות המס בשנים האחרונות. בעלי עסקים רבים במגוון תחומים מזומנים מדי שנה לחקירות מס בגין הפקת חשבוניות פיקטיביות. מה הדין הפלילי על כך? כיצד ניתן לפעול במידה וזומנת לחקירה בגין הפקת חשבוניות מס פיקטיביות? עו"ד אסף דוק מסביר.

נישונים רבים נוקטים בשיטה שמטרתה הקטנת תשלומי מס והעלמת הכנסות באמצעות הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות. מדובר בעבירה פלילית חמורה בה רשות המיסים נלחמת מדי שנה. בשיטה זו, בעל עסק שנדרש לשלם מיסים, מקטין זאת באמצעות ניכוי מס התשומות ובדוח השנתי –מגדיל את ההוצאות. בשנים האחרונות השיטה הפכה לנפוצה בקרב בעלי עסק רבים ואפילו בקרב ידוענים כגון הזמר משה פרץ, בר רפאלי ועוד.

הנפקת חשבוניות מס פיקטיביות - כיצד פועלת השיטה?

בעלי עסקים מפיקים חשבונית מס כאשר מבצעים הם עסקה או נותנים שירות ללקוחותיהם. חשבונית המס נועדה בכדי לקזז את המע"מ מהעסקה. חשבונית פיקטיבית לעומת זאת, היא למעשה חשבונית שאינה משקפת באמת עסקאות או שירות שהתקיימו מאחר שהיא הופקה במטרה להגדיל את ההוצאות וכפועל יוצא – את סכום המע"מ שמקבל החשבונית יכול לקזז.

חשבונית מס שהונפקה בגין עסקה שאכן התרחשה אך הסכום בה אינו נכון – גם נחשבת לחשבונית פיקטיבית?

חשוב לדעת כי גם כאשר העסקה או השירות אכן התרחשו, אך הסכום שנכתב בחשבונית הוא מנופח, החשבונית נחשבת לחשבונית פיקטיבית בדומה לחשבונית שלא הונפקה על ידי נותן השירות אלא על ידי גורם שלישי. למרות שהחשבונית משקפת שירות או עסקה אמתיים, היא למעשה מאפשרת לנכות את המע"מ מבלי שישולם.

בנוסף לאמור יש לציין כי במרבית המקרים אדם המנפיק חשבוניות מזויפות אינו מדווח לרשות המיסים על הכנסותיו וכך למעשה הוא מתחמק מתשלומי המע"מ והמיסים שאמור היה לשלם בגין הוצאת החשבונית.

מה הדין הפלילי בגין זיוף חשבוניות מס?

חוק מס ערף מוסף התשל"ו-1975 מפרט אודות עבירות מע"מ מהותיות שתכליתן התחמקות מתשלום מס תוך מחשבה פלילית של העבריין וכוונתו לעשות כך. עבירות מע"מ מהותיות כוללות בין היתר הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, שימוש בתחבולה או במרמה במטרה להתחמק מתשלום המס, הוצאת חשבונית או מסמך הנחזה לכך מבלי לבצע עסקה או להתחייב לבצעה, מסירת ידיעה כוזבת לרשויות או מסירת מסמך אשר כולל ידיעה כזו, הכנה או הרשאה לאחר להכין רשומות כוזבות או פנקסי חשבונות כוזבים, ניכוי מס תשומות כשאין ברשות האדם מסמך כפי האמור בחוק, הסתרה, זיוף, השמדה, או שינוי מסמך או פנקס שחייבים בניהולו.

חוק מע"מ קבע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר בגין עבירות מע"מ מהותיות בנסיבות רגילות ועד שבע שנות מאסר בפועל בנסיבות מחמירות. המחלקות המשפטיות של מע"מ מגישות את כתבי האישום בעבירות מהותיות כגון הוצאת חשבונית פיקטיבית, רישום של דוחות כוזבים, ניכוי חשבונית פיקטיבית וניכוי תשומת לא כדין. עבירות מס הן עבירות פליליות חמורות והרשעה בהן עשויה לגרור לתוצאות הרסניות כולל ישיבה ממושכת מאחורי סורג ובריח. כדאי להיוועץ עם עורך-דין פלילי הבקיא בעבירות מס, במידה והוגש נגדך כתב אישום בגין זיוף חשבוניות מס, אשר ילווה אותך לאורך ההליך נגדך.

חקירה במס הכנסה בגין זיוף חשבוניות – כיצד לפעול?

חקירה בגין זיוף חשבוניות מס מנוהלת בידי רשות המיסים שטרם לכך אספה ראיות ומידע מודיעיני. במידה וזומנת לחקירה במס הכנסה בגין העלמת הכנסות והפקת חשבוניות פיקטיביות עליך לדעת להתנהל בצורה נכונה בכדי למנוע טעויות הרות גורל. היוועצות עם עורך-דין פלילי מיומן ומקצועי בתחום המיסוי הפלילי יציג את גרסתך באופן מיטבי, יוודא כי לאורך החקירה זכויותיך יישמרו תוך פעילות עיקשת וחסרת פשרות לחפותך.

זומנת לחקירה במס הכנסה או במע"מ? הוגש נגדך כתב אישום בגין זיוף חשבוניות?

אתה זקוק לעורך דין המתמחה בעבירות מס שייסע לך להתנהל כראוי אל מול רשויות המס, בין אם זה בדיונים או בחקירה מולם ובין אם זה בכותלי בית המשפט. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים בהליכים פליליים בתחום עבירות המס מזה תקופה ארוכה ובכך שומרים נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנתם לחקירה במס הכנסה או הוגש נגדכם כתב אישום בעבירות מס לבית המשפט פנו ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאירו פרטים ונשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח זיכוי לקוח שהואשם בהדלפת שאלון בחינה באוניברסיטה עו"ד אסף דוק הביא לזיכוי תקדימי לנאשם בעבירות מעשה מגונה והטרדה מינית הפסד צורם נוסף לאבי דוביצקי (צייד הפדופילים) - ישלם ללקוח המשרד 400,000 ש"ח לאחר שהשמיצו באינטרנט הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים אי הרשעה בעבירות של מכירת משקאות משכרים לקטינים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 21:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 17:08 27/12/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017