חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | מה עונשו של אדם שנתפס נוהג בשכרות?

מה עונשו של אדם שנתפס נוהג בשכרות?

כולנו אוהבים לבלות ולא מעטים גם אוהבים לשתות במהלך הבילוי. ואולם, מרגע שעולים על הרכב ואוחזים בהגה משפיע האלכוהול על הריכוז, המהירות והקואורדינציה, ובהחלט מהווה סכנת חיים. מסיבה זו מטפלת פקודת התעבורה בצורה מחמירה בנהיגה בשכרות, הכוללת גם סמים כמו מריחואנה. לצד שלילת רישיון ופסילות מנהליות קיימים גם רישום פלילי ועונשים העלולים להגיע לשנים מאחורי סורג ובריח. יתר על כן, קיימת החמרה נוספת לגבי נהגים צעירים, חדשים או נהגי רכבי עבודה.

מהי נהיגה בזמן שכרות?

על פי פקודת התעבורה אדם מוגדר כשיכור אם הוא שותה משקה משכר בזמן הנהיגה, או כאשר הוא ממונה על רכב, או כשמצוי בגופו סם מסוכן או תוצריו. במקרה האחרון, על ריכוז האלכוהול להיות גבוה יותר מזה שקבע שר התחבורה, כלומר 50 מ"ג אלכוהול ב- 100 מ"ל דם, או 240 מק"ג בליטר אוויר נשוף. יחד עם זאת, אם מדובר בנהג חדש, בנהג שגילו נמוך מ- 24 שנים או בנהג רכב מסחרי, הוא ייחשב לשיכור אם נמצאו אצלו 50 מק"ג בליטר אחד של אוויר נשוף, או יותר מ- 10 מ"ג ב- 100 מ"ל דם.

מה עונשו של אדם שנתפס נוהג בשכרות?

הענישה המינימאלית על עבירת נהיגה בשכרות עומדת על שנתיים פסילת רישיון הנהיגה, אלא אם מתקיימות נסיבות מיוחדות. יחד עם זאת, אם מדובר בפעם השנייה בשנה אחת בה נתפס נוהג האדם בשכרות, תעמוד הפסילה המינימאלית על 4 שנים. מעבר לכך, המשטרה רשאית לפסול את רישיון הנהיגה באופן מיידי לתקופה הנעה בין 30 ל- 90 יום.

יש לציין כי אם מדובר בעבריין סדרתי יטה בית המשפט להחמיר עימו ולהטיל עונש מאסר בפועל. לשם כך, בית המשפט יבחן שורה ארוכה של שיקולים אישיים ונסיבתיים העשויים להקל או להחמיר עם הנאשם, כגון הרשעותיו הקודמות, רמת האלכוהול שנמצאה בדמו, נסיבות אישיות כגון פרנסתו ותלות בו כמפרנס, הדרך בה נהג במכונית ונזקים שנגרמו כתוצאה מהעבירה שביצע.

חשוב להדגיש כי קיימות נסיבות מחמירות העלולות להביא לענישה קשה מאוד. דוגמא לכך היא נהיגה בשכרות שהובילה למות אדם אחר, וכאן כבר מדובר בעבירת הריגה העלולה להוביל לענישה מרבית של 20 שנות מאסר. זאת, בניגוד לגרימת מוות ברשלנות עקב נהיגה שלא תחת השפעת סמים או אלכוהול, אשר הענישה המרבית עליה עומדת על 3 שנות מאסר.

קיבלת הזמנה לדין בגין נהיגה בשכרות?

דיון בבית משפט לתעבורה בעבירה של נהיגה בשכרות יכול לגרור אחריו מגוון עונשים כגון: מאסר מאחורי סורג ובריח, שלילה למשך שנתיים מינימום של רישיון הנהיגה, שלילה על תנאי וקנס כספי גבוה. עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לא אחת לזיכוי או להפחתה משמעותית של העונש בגין עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול. לכן, אתה זקוק לעורך דין לתעבורה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך בכותלי בית המשפט. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים בעבירות תעבורה מזה תקופה ארוכה ובכך שומרים נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה והוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת נהיגה בשכרות פנה ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין תעבורה מומחה בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
ביטול פסק דין בשל חשש לעיוות דין ללקוח שנשפט בהעדרו בתיק נהיגה בשכרות 59 ימי פסילה בלבד ללקוח שנהג תחת השפעת סמים ובקלות ראש אי הרשעה ללקוח בעבירת קבלת דבר במרמה הגם שלא הצביע על פגיעה קונקרטית בעיסוקו סגירת תיק פלילי לעובד סוציאלי שנחשד בשני מקרי אונס סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נהיגה תחת השפעת אלכוהול
אחד | 21:40 06/07/2014
נהיגה תחת השפעת אלכוהול
עו''ד חזי כהן | 17:04 07/07/2014
נהיגה בשכרות פעם שנייה
ינון | 23:06 16/10/2016
נהיגה בשכרות פעם שנייה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:05 18/10/2016
נהיגה בשכרות - סמים
ויקטור | 17:41 04/06/2015
נהיגה בשכרות - סמים
עו''ד אסף דוק | 18:14 04/06/2015