חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | בקשה להעברת אסיר לישראל
קטגוריות: ייצוג אסירים

בקשה להעברת אסיר לישראל

תכליתן של התקנות להעברת אסירים לארצותיהם הן לאפשר לאסיר לרצות את עונש המאסר שהוטל עליו במדינה בה בני משפחתו, חבריו וקרוביו מצויים בכדי למזער את הקשיים הנובעים מריצוי המאסר במדינה זרה ולאפשר את שיקומו. העברת אסירים לארצותיהם נתונה לשיקול המדינה בה נגזר העונש ובמדינת האזרחות של האסיר. במקרה של אסיר ישראלי – השר לביטחון הפנים ושר המשפטים דנים בבקשתו לעבור למדינת ישראל תוך בחינת שיקולים הנוגעים לביטחון הציבור, לסיכויי שיקום ועוד. כיצד מתבצע הליך הבקשה להעברת אסיר לישראל? מהם התנאים הנדרשים מהאסיר לשם כך ועל מה עליו להסכים? עו"ד אסף דוק מסביר.

כיצד מתבצע הליך הבקשה?

אסיר ישראלי המרצה במדינה זרה עונש מאסר, רשאי לפנות בבקשה לקונסול ישראל באותה המדינה באמצעות מפקד הכלא או במישרין למלא טופס פנייה לרשות המוסמכת להעברתו למדינת ישראל לשם המשך ריצוי עונשו וזאת במידה והליכיו הפליליים הסתיימו. יש לציין כי בקשת ההעברה לא תוכל להתבצע טרם הסתיימו כלל ההליכים הפליליים. במקביל לכך, על האסיר לפנות למדינה הזרה בה מרצה הוא את עונש המאסר דרך רשויות הכלא, לשם מילוי טופס הבקשה אותו יעביר משרד החוץ למחלקה לעניינים בינלאומיים.

סעיף 7 לתקנות העברת אסירים לארצותיהם, קובע כי את ההודעה בדבר אישור בקשתו של אסיר ישראלי המבקש לשאת את עונשו בישראל, יעביר נציג דיפלומטי או קונסולרי של מדינת ישראל. אותו נציג יבקר את האסיר וימסור לו את ההודעה כאמור בהקדם האפשרי ולא יאוחר מ-21 ימים מהמועד בו נודע לו הדבר. במקרים מיוחדים שאינם מאפשרים ביקור, ההודעה תועבר בדרך אחרת. הסעיף קובע בנוסף כי על הנציג לעזור לאסיר לפנות לרשויות המתאימות במדינה הזרה בה הוטל העונש בכדי להמשיך את ההליך.

על אילו תנאים חייב האסיר להסכים?

סעיף 8 לתקנות העברת אסירים לארצותיהם קובע כי על הנציג הישראלי להסביר לאסיר טרם הסכמתו לעבור לישראל, את ההשלכות של הדבר. לאחר שפירט לאסיר את התוצאה של ההסכמה כאמור יחתים אותו על אישור קבלת המידע. הנציג יסביר לאסיר כי העונש שעליו לשאת בישראל הוא העונש שהוטל עליו במדינת כליאתו, למעט התקופה שכבר נשא. כמו כן, המשך נשיאת העונש בישראל ייעשה בהתאם לדין הקיים בישראל וקיצורו. הדין החל במדינה שבה הוטל העונש יפסיק לחול עליו. במידה ויחולו שינויים בענישה, הדבר יובא בחשבון בישראל. כמו כן, על הנציג להסביר לאסיר כי הסכמתו לעבור למדינת ישראל היא סופית ואין הוא רשאי לחזור בו. זאת ועוד, העברתו מותנית באישורה של המדינה בה הוטל עונש המאסר ובאישורה של מדינת ישראל.

מה נדרש מאסיר המבקש לעבור למדינת ישראל?

על אסיר שברצונו לעבור למדינת ישראל, להיות תושב ישראל ובעל אזרחות ישראלית. לשם כך, יש לצרף לטופס הבקשה כאמור, מסמכים אשר מוכיחים זאת לדוגמה אישורי עבודה בישראל, אישור על שירות בצבא ההגנה לישראל, מכתבים של בני משפחה ועוד. יש לציין כי במקרים חריגים בקשה של אסיר שאינו תושב ישראל או אזרח ישראלי לעבור לישראל תאושר על ידי השר לביטחון הפנים ושר המשפטים.

עונש המאסר בישראל לאחר שהעברה אושרה

לאחר שבקשתו של האסיר אושרה על ידי כלל הגורמים, יועבר הוא לישראל. העברתו תיעשה בשעה בה נמצא במשמורת כשהוא מלווה בסוהרים משירות בתי הסוהר. על האסיר נדרש לשלם עבור עלות העברה אומנם במקרים חריגים יינתן פטור חלקי או מלא באישורם של השר לביטחון הפנים ושר המשפטים. לאחר העברתו של האסיר לישראל, יתייצב הוא בבית המשפט המחוזי בירושלים שיחליט על המשך ריצוי עונשו.

סיוע משפטי בהעברת אסיר לישראל

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לאסירים מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. באפשרותך להיוועץ עימנו בטלפון 052-6885006 או להשאיר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר לקוח שתקף ופצע את בעל הבית שלו סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה בקטין ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בתקיפה ותגרה במקום ציבורי סגירת תיק מחוסר אשמה למנהל בית ספר שהואשם בהטרדה מינית של מורות הכפופות לו ביטול רישום משטרתי בעבירות גניבה לעובדת משרד החינוך וסטודנטית ללימודי דוקטורט מאסר על תנאי בלבד ללקוח שאיים להרוג את בת זוגו לאחר שדרך לעברה את נשקו תוך שהוא מכניס כדור לבית הבליעה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
העברת חתימה בין טפסים באמצעות מחשב ?
רועי | 18:03 04/06/2018
העברת חתימה בין טפסים באמצעות מחשב ?
רועי | 09:07 08/06/2018
העברת חתימה בין טפסים באמצעות מחשב ?
יוני | 11:57 27/08/2018
העברת תמונות בעלות אופי מיני לאחר
ניקול | 14:14 17/06/2015
העברת תמונות בעלות אופי מיני לאחר
עו''ד אסף דוק | 16:11 17/06/2015
העברת דוח תנועה על מבצע העבירה
ירון | 22:10 09/09/2013
העברת דוח תנועה על מבצע העבירה
עו''ד חזי כהן | 14:56 11/09/2013