חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | הונאת הזדמנות לקריירה בחו"ל - החלום שלא התגשם וכיס מרוקן

הונאת הזדמנות לקריירה בחו"ל - החלום שלא התגשם וכיס מרוקן

השתחררתם מהצבא, אתם צעירים יפים וכל החיים לפניכם. אתם רוצים לעבוד, להרוויח בכבוד אך בו בזמן גם ליהנות ולבלות. הזדמנות לקריירה בחו"ל היא בדיוק מה שחיפשתם. חברות התיווך מבטיחות לכם צבירת חוויות, חברים לחיים וכספים רבים. אתם מהופנטים מההבטחות החלומיות כמו מגורים במקום פסטורלי, ויזה עליה פנטזתם ועוד. אומנם להפתעתכם עליכם לשלם "רק" על ההוצאות הראשוניות, כך נאמר. אתם הולכים שבי אחרי החלום ומשלמים ממיטב כספכם תוך תקווה ואמונה שהדבר יתממש. אך למרבה הצער, הנוכלים נעלמים עם כספכם שזה עתה חסכתם ומותירים אתכם עם חלומות באספמיה וכיס מרוקן. כיצד להימנע מהתרמית ומה עליכם לעשות אם נפלתם קרבן לעוקץ? עו"ד אסף דוק מסביר.

תרמית עבודה בארץ ובחו"ל הפכה נפוצה בשנים האחרונות ומכוונת לקהל יעד צעיר, כגון חיילים משוחררים ועולים חדשים. הנוכלים מבטיחים לקרבנות שפע רב, קריירה מבטיחה וחוויות שלא חוו מעולם. הודעת הדרושים תתפרסם על ידי חברות בדויות המציגות עצמן כחברות מחו"ל או כסוכנות המציעה תעסוקה ומשרות בארץ ובחו"ל. החברות יבטיחו לקרבנות פרנסה בשפע, זינוק קריירה ופרסום. לעיתים החברות הבדויות יציגו עצמן כסוכנות דוגמנות, ליהוק, קידום המצאות ופטנטים או מוציאים לאור המבטיחות לקרבנות פרסום וקידום הקריירה עליה חלמו.

כיצד עובדת תרמית הזדמנות לקריירה בחו"ל?

הנוכלים ידרשו מהקרבנות הצעירים לשלם על שלל הוצאות בדרך לחלום. במידה ומדובר בסוכנות בדויה המציעה עבודה בארץ ובחו"ל, היא תדרוש מהקרבן תשלום על כיסוי הוצאות כמו פתיחת תיק, ויזה, כרטיס טיסה, מקום מגורים ועוד, וזאת לאחר שנדרש למלא שאלונים ולעבור ראיון טלפוני בכדי לדמות ככל האפשר סוכנות אמתית. לאחר התהליך ותשלום הכספים מצד הקרבן הנוכלים נעלמים כלא היו. דפוס ההונאה דומה הן בסוכנות דוגמנות או ליהוק בדויה. לאחר שנגבה כספים מהקרבן לשם השלמת תהליך הפרסום שלו והקריירה הזוהרת שהובטחה לו, הנוכלים נעלמים כליל יחד עם כספיו.

נוכלים מנוסים מנהלים אתרי אינטרנט פיקטיביים ברשת בכדי לבסס את אמונתם אצל הקרבנות ואף משתמשים באתרים אותנטיים של אותן החברות אליהם מתחזים. צעירים תמימים החולמים על חיי זוהר וקריירה בחו"ל עשויים להיות קרבנות קלים לעוקץ. כיצד עליהם להיזהר מהתרמית שהותירה רבים בתחילת חייהם עם כיסים מרוקנים?.

כיצד להימנע מהונאת הזדמנות קריירה בארץ ובחו"ל?

במידה וחשקתם בקריירה מצליחה בארץ או בחו"ל או במידה ושאיפתכם היחידה היא להתפרסם ולחיות חיי זוהר, כדאי שתאמצו כמה מן ההרגלים הבאים כדי להימנע מליפול ברשתו של העוקץ:

1. טרם פנייתכם לחברה או לסוכנות בקשו המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים וקראו חוות דעת. חפשו האם לסוכנות יש כתובת קבועה והתייעצו עם אדם נוסף טרם ההתקשרות עמה והעברת הכספים אליה.

2. וודאו האם כתובת אתר האינטרנט של החברה (דומיין) הוא של שם החברה ולא של ספק חינמי או של החברה המציעה את המוצר או השירות. בחברות שמכבדות עצמן הדומיין הוא שם החברה.

3. אמרו לסוכנות או לחברה כי את ההוצאות על ויזה, מלון, כרטיס טיסה ועוד תשלמו אתם ללא תיווך מצדם. כמו כן, וודאו כיצד ניתן לקבל ויזה בשגרירות הרלוונטית והשוו זאת לתשובת הסוכנות.

4. בדקו את הניסוח של החברה או הסוכנות או האם קיימות שגיאות כתיב. ניסוח לא מקצועי ושגיאות כתיב רבים מדליקים נורה אדומה.

העונשים בצידה של הונאת הזדמנות לקריירה בחו"ל

עבירות מרמה והונאה הן עבירות תחבולתיות אשר נועדו להשיג תועלת כלשהיא למבצע אותן. רשויות האכיפה והחוק מתייחסות בחומרה לעבירות אלה וקובעות עונשי מאסר ממושכים לעבריינים.

סעיף 415 לחוק העונשין מגדיר מרמה כטענת עובדה בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, הנטענת בכתב, בעל-פה או בהתנהגות, ואשר הטוען אותה יודע שאינה אמת או שאינו מאמין שהיא אמת. עונשו של אדם המקבל דבר במרמה הוא עד 3 שנות מאסר. במידה והעבירה נעברה בנסיבות מחמירות הדין מזנק לעד 5 שנות מאסרבמידה ומעשה המרמה נעשה תוך התחזות בכזב לאדם אחר, העונש הצפוי למבצעה הוא עד 3 שנות מאסר.

במידה וההונאה נעשית תוך שימוש במסמכים מזויפים, העונש הצפוי למבצעה הוא עד 3 שנות מאסר. כמו כן, ישנן נסיבות מחמירות הנוגעות בין היתר להיקף הזיופים והנזק הכרוך בהם מבחינה כלכלית, משפטית, עסקית וחברתית – אשר התקיימותן עלולה להוביל אף לעד 5 שנות מאסר.

חברות התיווך עשויות להתחמק מתשלומי מס, להלבין הון או לקחת את הכספים לצרכיהם האישיים. העונש בגין עבירות מס נע בין 5-7 שנות מאסר ובגין הלבנת הון עד 10 שנות מאסר.

נפלתם קורבן להונאת הזדמנות לקריירה בחו"ל?

במידה ונפלתם קרבן לעוקץ כדאי שתתעדו את הקשר עם העבריינים בכדי להעביר זאת בהמשך לרשויות האכיפה. הימנעו מכל קשר עם החברה או הסוכנות ובמידה והעברתם כספים אליה צרו קשר באופן מידי עם חברת האשראי או הבנק. במידה ועלה בכם חשד הימנעו מתשלום מראש. כמו כן, כדאי להתריע בפני האתר בו המודעה פורסמה כי מדובר בהונאה. משרדנו מתמחה בייצוג קורבנות הונאה מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת בגורמים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ונפלת קורבן להונאת הזדמנות לקריירה בחו"ל פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה בעבירות של גניבה והונאה בכרטיסי אשראי ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות סגירת תיק פלילי בעבירות גניבה והונאה בכרטיסי אשראי סגירת תיק משטרתי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה זיכוי סטודנטית מעבירת הונאה בבחינה במכללה האקדמית הדסה ירושלים אי הרשעה ללקוחה שאיימה ותקפה סייעת בגן ילדים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
אי הרשעה וקבלה לעבודה
אביאור | 01:52 24/06/2014
אי הרשעה וקבלה לעבודה
עו''ד אסף דוק | 08:59 24/06/2014
אי הרשעה וקבלה לעבודה
אביאור | 12:52 24/06/2014
האם מותר לשאול מועמד לעבודה על עברו הפלילי?
חיים | 18:24 21/05/2014
האם מותר לשאול מועמד לעבודה על עברו הפלילי?
עו''ד אסף דוק | 18:58 21/05/2014
תודה רבה על המענה המהיר!
חיים | 05:16 22/05/2014
פריצה למייל
ענבל | 19:21 11/07/2019