חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים - משמעותה והעונש בצידה

הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים - משמעותה והעונש בצידה

הקלות בה ניתן להפיץ כל דבר ברשת באמצעות טלפון הנייד, החל מדברים חיוניים כמו תיעוד בזמן אירוע פלילי או אירוע טרור וכלה בתמונות או סרטונים שיש בהם בכדי לפגוע באדם המככב בהם, הובילה לשינוי מהותי בחקיקה. בשנת 2014 יצא חוק האוסר הפצה של תמונה או סרטון אינטימיים ללא רשות האדם המופיע בהם. במקרים רבים, נערות ובחורות צעירות מפרסמות את עצמן בעירום ומעבירות את התצלומים הללו ב"דיסקרטיות" לחבר. אומנם, יש לזכור, כי ברשת האינטרנט אין באמת דיסקרטיות ואותה תמונה יכולה להיות מופצת לאלפי אנשים בשבריר שנייה. כיצד החוק החדש מתמודד עם התופעה? כיצד לפעול במידה והופצו תמונות וסרטונים אינטימיים שלך ברשת? עו"ד אסף דוק מסביר.

בשנים האחרונות, עבירות של פגיעה בפרטיות האדם כמו גם הטרדות מיניות, התרחבו אל רשת האינטרנט והמרחב הווירטואלי וזאת לאור ההתפתחות הטכנולוגית המהירה. הדבר בא לידי ביטוי בקלות בה ניתן להפיץ כל דבר, במיוחד דרך הסמארטפון ה"מתנייד" איתנו לכל מקום. ישנם עבריינים העושים שימוש לרעה בפלאי הטכנולוגיה ומפיצים תמונות וסרטונים אינטימיים ללא רשות המצולמים, אשר פוגעים באדם ומבזים אותו.

הפצת תמונות עירום דרך הסמארטפון הינה עבירה פלילית חמורה שיכולה לקרות לכל אחד מאתנו מבלי משים ובתום לב. סרטונים, תמונות והודעות מופצים מידי יום ברשתות החברתיות, בוואטסאפ, בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם ועוד. ביניהם ניתן למנות אלפי תמונות וסרטונים אינטימיים של בחורות שלא בהכרח הסכימו להפצה ההמונית. רגע לפני שתלחצו על Share כדאי שתקראו את ההשלכות הפליליות של המעשה.

מהו החוק האוסר על פרסום תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת?

חוק הסרטונים שחוקק בשנת 2014 והוסדר בחוק למניעת הטרדה מינית, אוסר כל פרסום של תמונות או סרטונים אינטימיים ללא הסכמתו של האובייקט המופיע בתמונה או בסרטון. הקלות בה הדבר נעשה מוביל למספר קורבנות משמעותי, ההולך וגדל עם הזמן, כאשר מרבית הנפגעות הן קטינות. החוק כאמור חוקק על רקע המאבק לזכויותיהן של נשים בכדי למנוע עוול ופגיעה בהן. המשטרה והפרקליטות החלו לאכוף את החוק באופן משמעותי דרך קמפיינים תקשורתיים, העמדות לדין ובהחמרת הענישה.

מטרתו של החוק הוא למנוע פגיעה בפרטיותם של האובייקטים המצולמים וכן להגן מפני פגיעה או הטרדה מינית בהם. חשוב להבהיר שאפילו אם קיבלת את התמונה או הסרטון האינטימי לסמארטפון שלך בתום לב, אך החלטת להעביר אותה הלאה לחברים בכדי לחלוק את ההתלהבות, וכמובן ללא אישור של המצולם או המצולמת, דע כי מדובר בעבירה פלילית חמורה.

מה עונשו של אדם המפיץ תמונות או סרטונים אינטימיים?

כל אדם המפיץ ברשת האינטרנט תמונות או סרטונים אינטימיים, בין אם דרך אפליקציית הוואטסאפ, הפייסבוק, הטוויטר, האינסטגרם ובין אם בכל דרך אחרת, ללא רשות המצולם או המצולמת בהם, עשוי להיות מובא לחקירה ולעמוד לדין בגין הטרדה מינית. החוק החדש, "חוק הסרטונים" של חברת הכנסת יפעת קריב ממפלגת יש עתיד, מופיע תחת סעיף 3(א)(5א) לחוק למניעת הטרדה מינית, משנת תשנ"ח-1998, וקובע עד 5 שנות מאסר למפרסם תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו ובתנאי שלא ניתנה הסכמה לפרסום כאמור.

הנחיית פרקליט המדינה מספר 2.29 - חקירה והעמדה לדין בעבירות של פרסום תצלומים, הקלטות או סרטים של אדם, בעלי אופי מיני, ללא הסכמתו

ההנחיה החדשה קובעת כי תופעת הפצת התמונות והסרטונים המיניים ללא רשות המצולם, פוגעת באופן משמעותי ובל היכר בקורבנות, ולכן קיים אינטרס ציבורי באכיפת העבירה והעמדה לדין פלילי של מפרסמי התוכן הפוגעני, גם כאשר מדובר בחשודים נעדרי עבר פלילי או קטינים.

מתי תעמוד למפיץ הגנה על-פי חוק?

החוק קובע הגנה למפרסם בנסיבות בהן הפרסום נעשה בתום לב, בשים לב לנסיבות הפרסום, תוכנו, צורתו, היקפו או מטרתו או כשהפרסום נעשה למטרה כשרה או שיש בו עניין ציבורי המצדיק אותו בנסיבות העניין, ובלבד שאינו כוזב או שהוא הבעת דעה או ביקורת על בעל תפקיד ציבורי בקשר לתפקידו ובפרט אם הפרסום לא חרג מתחום הסביר לשם השגת מטרתו.

הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת

עבור פושעים רבים רשת האינטרנט מהווה אמצעי מצוין לביצוע עבירה של סחיטה בעיקר בשל קלות השימוש בה והקושי לזהות ולהגיע אל הפושע עצמו, מבצע העבירה. ניתן לראות כי ישנה עלייה רבה מאד במקרים מסוג זה, ובעיקר בשל השתלטותה של רשת האינטרנט על חיינו וניצולה, של רבים מכל העולם. השימוש בסרטונים, בעלי הקשרים מיניים, וגם בצ'אטים הופך לחלק בלתי נפרד מהעבירה ומאפשר לעבריין לבצע את הסחיטה בצורה קלה יותר. אחת הדוגמאות לכך היא עבירת סחיטה מינית באינטרנט Sextortion שעלתה לכותרות לא מזמן, סחיטה שבוצעה על ידי אזרח מרוקאי, שהתכתב באמצעות הצ'אט עם גברים ערבים ממקומות שונים כשהוא מציג את עצמו כאישה ערבייה. במסגרת התכתבותו איתם ביקש מהם להתפשט מול מצלמת המחשב ולבצע מעשים מיניים ישירות מולה. לאחר שביצעו זאת, איים עליהם שיפרסם את תמונותיהם ויפיץ אותן בקרב בני משפחתם וחבריהם, אלא אם כן ישלמו לו סכום של כמה אלפי דולרים. חלק מהגברים הנסחטים הסכימו לדרישותיו, אולם אלה שסירבו לכך, גילו את תמונותיהם ברחבי הרשת. מדובר בעבירה המסבה נזק קשה לקורבנות, במיוחד כאלו שהינם מהמגזר הערבי שעבורם מדובר בפגיעה אנושה בכבוד המשפחה.

החוק קובע עונש חמור מאד לאדם המעורב במקרה של סחיטה באמצעות האינטרנט, הנחשבת כעבירה פלילית כאמור וכמקרה של איומים לכל דבר. גם אם מדובר בסחיטה ובאיומים בלבד ללא מימוש האיום, עצם הסחיטה עצמה מצדיקה קבלת עונש חמור של עד 7 שנות מאסר ולו רק בשל המעשה עצמו והכוונה שבו. מימוש האיום יכול להוביל לעונש של עד 9 שנות מאסר בהתאם למידת חומרתו ואופיו. 

האם כדאי לשלם לאדם שסוחט אותי ברשת?

חד משמעית לא. מטרתם העיקרית של העוקצים היא בצע כסף, וכידוע כסף אפשר לרצות ללא גבול. הניסיון מלמד שהעברת כספים לסוחטים לא מפסיקה את אירוע הסחיטה, אלא להיפך – מתדלקת ומעצימה אותו ומובילה את הסוחט לדרוש סכומי כסף נוספים מהקורבן מפעם לפעם תוך איום שאם לא יעשה כן הסרטון המיני יופץ ברשת לקרוביו ובני משפחתו. על מנת ולהתמודד עם עברייני הסחיטה בעידן החדש יש צורך בניהול המשבר בצורה יסודית ומושכלת בעזרתו של עורך דין מומחה לעבירות סחיטה.

כיצד עליך לנהוג במידה והופצו תמונות וסרטונים אינטימיים שלך ברשת?

בכל מקרה בו הופצו תמונות או סרטונים אינטימיים שלך ברשת, עליך להיוועץ בעורך דין פלילי בהקדם, ובפרט אם המפיץ סוחט אותך באמצעות אותו פרסום.

משרדנו מתמחה בהסרת תכנים משמיצים מרשת האינטרנט, החל מתוצאות חיפוש שליליות ומשמיצות במנוע החיפוש google, דרך הסרת תכנים משמיצים או מיניים באתרים ורשתות חברתיות כגון: Youtube, Facebook, Vimeo וכלה במחיקת סרטונים ותמונות בעלי גוון מיני שהופצו שלא בהסכמת המצולם באתרים פורנוגרפיים ברחבי העולם.

המשרד עומד בקשר רציף עם מחלקות השירות ומשרדי עורכי הדין של החברות הגדולות בתחום, בין גוגל ישראל, גוגל העולמית, פייסבוק, xHamster ו-Xvideos, כך שאנו מוכנים בכל עת לטיפול מהיר, יעיל וחד משמעי בהסרת תכנים משמיצים מרשת האינטרנט.

בחלק מן המקרים, ובעיקר בהפצת סרטונים ותמונות פורנוגרפיים שלא בהסכמת המצולם, משרדנו מציג תוצאות מרשימות לפיהן סרטונים כאמור לעיל הוסרו מעל גבי הרשת תוך שעות ספורות בלבד.

בכל מקום בו נפגעת מהפצת תכנים מיניים או השמצות אודותיך, הנך מוזמן לפנות למשרדנו לקבלת טיפול מיידי על מנת ולהבטיח שהתכנים יוסרו במהירות, ביעילות ולפני שיגיעו לידהם של מליוני גולשים והמצב יצא מכלל שליטה. עורכי הדין במשרד עוסקים בדיני לשון הרע, הגנת הפרטיות, מנוסים בהסרת תכנים פורנוגרפיים שהופצו ברשת שלא בהסכמת המצולמת או המצולם ואף מומחים בתביעות לפיצוי כספי לאור הפצת סרטונים ותמונות אינטימיים כאמור. להתייעצות עימנו פנה ללא דיחוי לטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

דוגמא להודעה מחברת גוגל על הסרת תוכן שהופץ על לקוח המשרד ברשת האינטרנט:

 

דוגמא להודעה מחברת יוטיוב על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

 

דוגמא נוספת להודעה מחברת יוטיוב על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

 

 

דוגמא נוספת להודעה מחברת פייסבוק על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

 

 

דוגמא נוספת להודעה המבשרת על הסרת סרטון מיני של לקוח המשרד מאתר xhamster.com:

 

 

 

 

בתמונה: כתבה בנושא סחיטה מינית ברשת שפורסמה בחדשות 2

 

כיצד עליך לנהוג במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים?

במידה וזומנת לחקירה או שהוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות או סרטונים מיניים כדאי שתפנו ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין פלילי הבקיא בתחום ומומחה לעבירות מין ברשת. דע כי מדובר בעבירה פלילית חמורה, בגינה אתה עשוי לשבת זמן ממושך מאחורי סורג ובריח. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות וסרטונים מיניים כדאי שתקדים תרופה למכה ותסתייע בשירות משפטי מקצועי. במידה ואתה זקוק לייעוץ משפטי מקצועי בנושא - פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
הסרת תוכן פוגעני | חוק הסרטונים | סחיטה באינטרנט | סחיטה ברשת | פרסום תמונות וסרטונים מיניים ללא אישור המופיע בהם | הפצת סרטונים מיניים | הסרת תוכן מיני באינטרנט | הסרת תוכן פורנוגרפי באינטרנט | הפצת סרטון אינטימי | הפצת סרטון מיני ללא אישור | הפצת סרטונים אינטימיים בוואטסאפ | הפצת תמונות אינטימיות | הסרת תמונות וסרטונים אינטימיים | הסרת סרטון מיני מהאינטרנט | הפצת תמונות מיניות | הפצת סרטונים אינטימיים | הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת | הסרת תוכן אינטימי ברשת

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע צו מניעה בעקבות פרסומים משמיצים בפייסבוק וביוטיוב אי הרשעה ללקוח שאיים לפרסם תמונות וסרטונים מיניים של אישה שהכיר סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד בהטרדה מינית והפצת פרסום תועבה בוואטסאפ סגירת תיק משטרתי לקטין שנחשד בהחזקת סכין במסגרת הליך טיפול מותנה סגירת תיק פלילי לקצין משטרה בדרגת סנ"צ שנחשד בניסיון ביצוע מעשה מגונה בקטין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
מירב | 07:03 28/07/2019
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
עו''ד אסף דוק | 07:08 28/07/2019
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
אחד | 15:51 30/12/2015
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 16:03 30/12/2015
הפצת סרטון אינטימי
אחד | 17:32 29/12/2015
הפצת סרטון אינטימי - חקירה במשטרה
עו''ד אסף דוק | 17:36 29/12/2015
הפצת סרטון אינטימי - חקירה במשטרה
אחד | 17:47 29/12/2015