חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | מגמת ההחמרה של בתי המשפט כלפי ציידי קטינים ברשת

מגמת ההחמרה של בתי המשפט כלפי ציידי קטינים ברשת

רשת האינטרנט המאפשרת העברת מידע ורעיונות לכל רחבי העולם, לעתים גם משמשת כר פורה לעבירות מין כנגד קטינים. עברייני המין נרשמים לצ'אטים השונים בכדי לשוחח עם קטינים, ולגרום להם להצטלם עבורם באופן מיני, לכתוב או להשמיע להם הערות מיניות, ואף לנסות ליצור קשר מיני איתם "בעולם האמתי". בשנים האחרונות בית המשפט מכיר באופן הולך וגובר במסוכנות של מעשים אלו - מה שמביא למגמת החמרה בענישה כלפי עברייני מין ברשת. עו"ד אסף דוק מסביר איך נוכל להגן על ילדנו מפני הסכנות ברשת וכן כיצד מגמת ההחמרה באה לידי ביטוי בפסיקות בית המשפט.

רשת האינטרנט שפרצה כל גבול גיאוגרפי, שינתה באופן בל היכר את האנושות. למעט היתרונות שבה, לרשת יש גם צדדים מסוכנים ואף מאיימים שלא פעם מדירים שינה מעיניהם של הורים מודאגים. ישנם לא מעט סיפורים על עברייני מין אשר משתמשים באינטרנט לסיפוק צרכיהם, יוצרים קשרים עם קטינים ואף מעודדים אותם להיפגש עימם. 

עברייני המין של העידן החדש עושים שימוש בקדמה הטכנולוגית בכדי לנצל את תמימותם של קטינים לצורך סיפוקם האישי. האנונימיות שמאפשרת רשת האינטרנט מזמנת את עברייני המין להסתיר את זהותם, ללכוד ברשתם את הקורבנות ובכך לחשפם לתכנים פוגעניים ובלתי הולמים את גילם. גורמי האכיפה רודפים אחר פדופילים העושים שימוש לרעה ברשת ומרתיעים אותם באמצעות סנקציות ועונשי מאסר ממושכים.

דוגמה אחת מיני רבות היא גבר בשנות השישים לחייו אשר נעצר בחשד שאנס קטינה בת 13. כשהייתה בת 11 הם הכירו ברשת האינטרנט ויצר עמה מערכת יחסים אינטימית ביותר במשך מספר שנים תוך שהוא מנצל אותה מינית. הדוגמה שלפנינו ממחישה כיצד עברייני המין מצאו דרכים יצירתיות לבצע את זממם תוך שהם משתמשים בפלטפורמת האינטרנטית אשר נפוצה בכל בית ברחבי הגלובוס. למעשה, הבית שהיה עד כה הגבול הבטוח עבור ילדינו, נסדק אט אט בידי הרשת שחודרת לכל מרחב, אף למוגן ביותר.

כיצד נגן על ילדנו מפני הסכנות ברשת?

ברשת האינטרנט ילדינו חשופים לסכנות ממשיות מהם לא ניתן להתעלם. בפסק דינו של אבינעם ברוורמן קבע בית המשפט המחוזי כי רשת האינטרנט הפכה לכר פורה ולמלכודת מסוכנת לציידי הקטינים. עברייני המין מנצלים את תמימותם ואמונם של הקטינים ואט אט בונים עמם מערכת יחסים תלותית ואינטימית. כהורים יש להיות עם היד על הדופק ולהיות ערניים לכל התנהגות תמוהה או קשרים מעוררים חשד.

סוגי עבירות המין ברשת האינטרנט והעונשים בצידן

חלק מעבירות המין המתקיימות במרחב האינטרנט, מתבצעות דרך אתרי צ'אטים שונים כמו גם באמצעות רשתות חברתיות כמו Facebook ואפליקציות כגון וואטסאפ. רשת האינטרנט כיום זמינה לכל המעוניין להשתמש בה, על כן, העבריינים מפתים דרכה קטינים תוך מצג שווא של גילם וכך חושפים אותם לתכנים מיניים בלתי-הולמים ופוגעניים. עבירות המין במרחב האינטרנט יכולות להגיע עד לכדי כך שהקטין חושף את איבריו האינטימיים ואף מבצע בעצמו מעשים. על כן, עבירות הפדופיליה ברשת האינטרנט, כוללים בתוכם מגוון רחב של עבירות שיפורטו להלן:

◻️ הטרדה מינית – במרחב האינטרנט ובמיוחד בצ'אטים השונים ברשת, עשויים להתקיים שיחות בעלות אופי מיני שעשויות להוות מטרד עבור הקרבנות. כאשר עבריין המין מנסה לשכנע, חרף התנגדות הקרבן, לחשוף את איברי מינו או לקיים עמו שיחה בעלת תוכן מיני הדבר מהווה הטרדה מינית ברשת. העונש המרבי הקבוע בחוק בגין הטרדה מינית הוא חמש שנות מאסר.

◻️ מעשה מגונה – רשויות האכיפה מתייחסות בחומרה לביצוע מעשה מגונה בקטינים, הן במרחב האינטרנטי והן מחוצה לו. ביצוע מעשה מגונה דרך צ'אטים באינטרנט, יכול להתקיים באמצעות דרישתו של העבריין כי הקרבן יבצע בעצמו מעשים מיניים. העונש המרבי הקבוע בחוק בגין מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל ארבע-עשרה הוא עד עשר שנות מאסר ואם מדובר בקטין מעל הגיל כאמור, עונש המאסר יכול להגיע לעד ארבע שנים.

◻️ עבירות התחזות – לא פעם עברייני המין מתחזים בשמות בדויים, תוך שימוש בתמונות לא שלהם וזאת בכדי לפתות את הקורבנות לסיפוק צורכיהם. העונש הקבוע בחוק בגין עבירת התחזות כאדם אחר בכוונה להונות, המופיע תחת סעיף 441 לחוק העונשין, הוא עד שלוש שנות מאסר מאחור סורג ובריח.

◻️ החזקה ופרסום של חומרי תועבה – עברייני המין בעידן הטכנולוגי, מפתים את הקטינים בדרכים מגוונות וערמומיות בכדי להשיג מהם תמונות בעלות אופי מיני. העונש הקבוע בחוק בגין החזקת חומר תועבה בו דמותו של קטין הוא מאסר שנה. כמו כן, אדם שיימצא מפרסם תמונה או סרטון תועבה ובו דמותו של קטין דינו 5-10 שנות מאסר.

◻️ קבלת דבר במרמה – מצג השווא אותו יוצרים עברייני המין בצ'אטים באינטרנט, מאפשרים קבלת תמונות או סרטונים מיניים של הקרבנות. הדבר מהווה עבירת קבלת דבר במרמה עליה עונש המאסר הקבוע בחוק הוא שלוש שנים. במידה ודבר נעשה בנסיבות מחמירות הדין מזנק לחמש שנות מאסר.

◻️ סחיטה ואיומים – לעיתים, תמונות העירום ששלחו הקרבנות לידיהם הלא נכונות של עברייני המין, עשויות להוות פתח לכדור שלג מסוכן ביותר. העבריין עשוי לסחוט ו/או לאיים על הקורבן התמים ובכך לקבל ממנו תמונות וסרטונים המבזים את גופו או לחילופין לדרוש ממנו לבצע בו או בעצמו מעשים מיניים. העונש הקבוע בחוק בגין סחיטה באיומים הוא עד שבע שנות מאסר, ובמידה והדבר מתבצע בנסיבות מחמירות, העונש מזנק לתשע שנות מאסר.

האם יש להחמיר בענישה של עבירות המבוצעות באינטרנט?

בעקבות הסכנות הרבות של עבירות המבוצעות באינטרנט ונפיצותן, בתי המשפט ברחבי הארץ החלו להמיר בענישה בעניין עבירות שנעברו דרך האינטרנט גם אם הן לא הגיעו לנגיעות מיניות אסורות. דוגמה להחמרה בענישה מעין זו, ניתן לראות בתיק פלילי 2507/08 בה כבוד השופטת מרגולין דחתה את בקשתו של צעיר אשר נאשם בניסיון להטריד מינית ברשת קטינים, לבטל את הרשעתו, למרות שניסיונו לא הגיע לכדי מימוש הקשר המיני. נקבע בתיק כאמור כי מבחינה ציבורית נדרשת אמירה מפורשת וברורה של הרעות החולה של עבירות הנעברות באינטרנט אשר לא מתיישבת עם ביטול הרשעה וזאת בשל הסכנה והקלות בה נעברות עבירות מין ברשת וכן הפגיעה הפוטנציאלית והנזק שעשוי להיגרם לקטינים חסרי הישע.

המקרה שהובא בתחילת המאמר, מהווה מקרה חמור ביותר, שכן הקשר שהגבר רקם עם הקטינה יצא מעבר לתחום "הבטוח" של הרשת ונגמר באינוס הקטינה. במקרה דנן, החשוד יצר עם הקטינה קשר ממושך תוך שהוא רוכש את אמונה ומנצל את תמימותה. על כן, העבירה בוצעה בהסכמתה. יחד עם זאת, הוא הציג בפניה כי גילו הוא כמחצית מגילו האמיתי, ולכן ההסכמה לכאורה הושגה במרמה. על כל פנים, חוק העונשין קובע תחת סעיף 345 ענישה מרבית של עד 16 שנות מאסר בגין אונס של קטינה מתחת לגיל 14, אף אם הדבר בוצע בהסכמה. הטענה היא כי בגילאים צעירים שיקול דעתם של הקטינים מושפעת בקלות רבה תוך מניפולציות מצדם של הבוגרים ולכן ההסכמה שהושגה לכאורה לא תיחשב במשפט הפלילי כמו הסכמה שניתנה בידי בגיר.

נחשדת או הואשמת בעבירות מין ברשת נגד קטינים? כיצד תוכל להתגונן?

בכדי להאשים אדם שהתכתב עם קטין או קטינה בעבירות מין ברשת, יש להוכיח שאכן הוא היה סבור שמדובר בקטין ושכוונתו הייתה מינית. עורך דין פלילי מיומן ידע להעלות סימני שאלה לגבי שתי ההנחות הללו. מספיק שעורך הדין הפלילי יצליח להטיל ספק סביר בעיני השופטים לכך שבוצעה העבירה, בכדי לגרום לשופט לפסוק שאכן אין להרשיעך. לכן, עליך ליצור קשר עם עו"ד פלילי באופן מיידי במידה ונעצרת בחשד להתכתבות אסורה ברשת.

במידה וזומנת לחקירה במשטרה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות מין כנגד קטינים ברשת - דע כי היוועצות בעורך דין פלילי הינה קריטית לאורך כל שלביו של ההליך המנהלי או המשפטי המתנהל נגדך. עורך הדין שייצג את האינטרסים שלך יוכל עוד משלביו הראשונים של ההליך לסכל את האפשרות שתואשם או תורשע בהאשמות שווא וכן במקרים מסוימים אף להביא לביטול ההליך הפלילי שנפתח נגדך. בכל מקרה של חשד בביצוע או מעורבות בעבירה פלילית, הצורך בייעוץ משפטי מקצועי הוא הכרחי. עורך הדין יוכל להקטין את כובד הראיות נגדך ולהביא לתוצאות המיטביות בתיק בכך שיסייע לך לגבש גרסה עקבית שעשויה להיות ההבדל בין הרשעה לזיכוי.

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בעבירות מין ברשת האינטרנט מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין תקיפה מינית פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
צייד הפדופילים | החזקת חומר פדופילי | מעשים מגונים בקטינים | מעשה מגונה בקטין | עבירות מין בקטינים | פדופיליה ברשת | פדופיליה באינטרנט | עבירות מין ברשת | עבירות פדופיליה | תקיפה מינית ברשת | עבירות מין בקטינים ברשת | פדופיליה בצ'אטים | פגיעה מינית ברשת | עבירות מין בצ'אטים | מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14 | מעשים מגונים בקטינים ברשת | מעשה מגונה בקטין ברשת | עורך דין עבירות מין בקטינים

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם 750,000 ש"ח בגין לשון הרע הפסד צורם נוסף לאבי דוביצקי (צייד הפדופילים) - ישלם ללקוח המשרד 400,000 ש"ח לאחר שהשמיצו באינטרנט פרשת "קוד מקור" בשיתוף ה-FBI - בית המשפט דחה את בקשת המשטרה להמשיך ולהחזיק במחשביו של לקוח המשרד הארכת מאסר על תנאי חב הפעלה והארכת פסילה בפועל בעבירות סמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
צייד השוטרים סיים בדיוק כמו צייד הפדופילים
נורית | 09:17 29/01/2015
צייד השוטרים סיים בדיוק כמו צייד הפדופילים
גלעד | 10:16 29/01/2015
יש עוד דף פייסבוק פתוח
שלום לעורכי הדין | 15:11 11/08/2015
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
אנונימי | 21:14 07/11/2014
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 21:47 07/11/2014
תודה רבה אתה עושה עבודת קודש מולו!
אנונימי | 13:06 08/11/2014
האם מותרת צפיה בסרטים ותמונות של חומר פדופילי באינטרנט?
אנונימי | 18:05 13/08/2013
האם מותרת צפיה בסרטים ותמונות של חומר פדופילי באינטרנט?
עו''ד אסף דוק | 18:19 13/08/2013