חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | קניית סמים באינטרנט

קניית סמים באינטרנט

תופעת הזמנת סמים באינטרנט תופסת תאוצה יותר ויותר בשנים האחרונות ונחשבת למגיפה של ממש. ייבוא סמים ממקורות שונים לרבות הזמנתם דרך אתרי האינטרנט המציעים זאת, הינו עבירה לכל דבר, שלצידה עונש חמור במיוחד. הסמים, החל מהקלים ביותר ועד הכבדים מאד, עשויים לגרום לנזקים קשים, ולהשפיע על המשתמשים בהם הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הפיזי. על פי החוק במדינת ישראל חל איסור באחזקת סמים ובייבוא אישי, בין אם לצרכים עצמאיים ובין אם לצרכי מכירה. הדבר נכון ותקף גם באשר להזמנת סמים באינטרנט.

הזמנת סמים באינטרנט הינה עבירה פלילית

על פי החוק במדינת ישראל, עבירות סמים, הנחשבות לעבירות נפוצות מאד לצערנו, גם בארץ וגם בעולם כולו, הן עבירות פליליות לכל דבר. פוקדת הסמים קובעת כי כל מי שמחזיק סמים או משתמש בסמים מסוכמים, לרבות מריחואנה, חשיש וגם קוקאין, צפוי למאסר של עד שלוש שנים (בהתאם לכמות שהחזיק ברשותו). כשמדובר ביבוא של סמים, כמו הזמנת סמים באינטרנט או ביצוא ובייצור סמים, העונש חמור עוד יותר ומי שנמצא עושה זאת צפוי להישפט לתקופה של עד עשרים (!) שנות מאסר. הזמנת סמים באינטרנט הפכה בשנים האחרונות ובעיקר בשל הגישה הקלה לאתרים המציעים למכירה את הסמים הקלים ביותר עד הקשים לפופולארית מאד. כל מי שמזמין סם, ולא משנה מהי הכמות (וגם כשמדובר בכמות מזערית ביותר, כמו זרעים, למשל) מוגדר כסוחר בסמים ולכן צפוי לעשרים שנות מאסר. זוהי עבירה חמורה במיוחד, המצריכה פנייה אל עורך דין המתמחה בתחום לצורך קבלת ייצוג הולם ובחינת אופי ההתמודדות מול בית המשפט ועם רוע הגזירה.

קניית סמים באינטרנט לצרכים אישיים

ישנם לא מעט מקרים בהם בוצעה ההזמנה לצרכים אישיים בלבד ולא לצורך הפצה. במקרים כאלה, ובעזרתו של עורך הדין, ניתן לטעון בפני בית המשפט שמדובר במקרה חריג, במזמין שאיננו פושע או משתייך לארגוני פשע הסוחרים בסמים ולכן יש להקל על עונשו. עורך דינו של הנאשם יכול להתייחס גם לכמות המוזמנת ולהוכיח שמדובר בכמות הנדרשת לצרכים אישיים ולא יכולה להימכר הלאה, ללקוחות נוספים. אולם, חשוב לזכור שהחוק במדינה וכך גם האוכפים אותו, משטרת ישראל, מחמירים בנושא לא מעט וגם כשמדובר בהזמנת סמים באינטרנט לשימוש אישי בלבד. הדבר נכון גם לגבי הזמנת זרעי מריחואנה, שאינם נחשבים בפועל כחומר פעיל ולכן לא יכולים גם על פי הגדרתם להיחשב כסם מסוכן. ובכל זאת, מכיוון שזרעים אלה יכולים בהמשך להגיע אל מעבדת ייצור סמים, הזמנתם נחשבת כעבירה על החוק בדומה לייבוא כל סם אחר ולכן העונש הניתן למבצע זאת נקבע בהתאם. מצד שני, אם ניתן להוכיח ולהראות לבית המשפט שמדובר בכמות מזערית מאד של זרעי מריחואנה, הרי שהסיכוי להקלה בעונש הוא רב מאד.

התייחסות לעברו הפלילי של החשוד

גם התייחסות לעברו הפלילי של המואשם בגין הזמנת סמים באינטרנט משפיעה על החלטתו של בית המשפט בגין בחינת העונש המגיע לו. במקרים מסוימים כשמדובר בחשוד שאיננו ביצע עבירות כאלו ועבירות פליליות אחרות בעבר, מתחשב בכך בית המשפט ופוסק לטובתו. במקרים אלה מציג אותו עורך הדין כאזרח נורמטיבי, אזרח, אזרח ללא כוונת זדון וללא עבר פלילי קודם. זאת, לעומת מקרים בהם מדובר בחשוד שביצע עבירות זהות בעבר או עבירות פליליות אחרות, שסביר שלא יזכה לאהדה מצידו של בית המשפט או הקלה כלשהי בעונש הצפוי לו בגין עבירת הסמים שביצע, בגין הזמנת הסמים באמצעות אתר אינטרנט ייעודי. 

שיקולי ענישה בייבוא סמים באינטרנט

כמו בכל עבירה, גם בעבירות ייבוא סמים מפעיל בית המשפט מגוון רחב של שיקולים בבואו לגזור את דינו של הנאשם. שיקולים אלו כוללים בין היתר את כמות הסם וסוגו, עבר פלילי, הרתעה, גמילה, מניעה ושיקום. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי מדובר באחת העבירות החמורות ביותר שמגדירה פקודת הסמים, ושהשיקול ההרתעתי הינו ראשון במעלה מבחינת בית המשפט. מכאן שהנאשמים עומדים בפני עונשים חמורים שיכולים להגיע לשנות מאסר ממושכות.

העונשים הקבועים בחוק על רכישת סמים באינטרנט

כאמור, עבירת יבוא סמים משתייכת למדרגה החמורה ביותר של עבירות הסמים, בנוסף להכנה, ייצוא, מסחר, מסחר והפקה. על עונשים אלו קובעת פקודת הסמים המסוכנים עונש המגיע עד 20 שנות מאסר. למעשה, מעל מדרגה זו מצויות רק עבירות המערבות שידול קטינים להשגת ושימוש בסמים מסוכנים, עליהן הענישה היא עד 25 שנות מאסר. יש לציין שמעבר לעונשי המאסר בפועל עשויות להינקט כנגד האשמים פעולות נוספות, כדוגמת פסילה של הדרכון, של רישיון מקצועי, של רישיון רכב, של רישיון נהיגה וכן קנסות כספיים.

יסודות עבירת יבוא סמים מסוכנים

ראשית, על מנת שמעשה ייחשב בתור עבירת ייבוא סמים, חובה שהסם יימצא ברשימת החומרים של פקודת הסמים המסוכנים. מעבר לכך, ישנם מספר יסודות העומדים בבסיס עבירת ייבוא סמים. היסוד הראשון אומר שאין חובה כי הסם בעצמו ייתפס, כך שמדובר בעבירה פלילית גם אם המשטרה לא הצליחה להניח את ידיה עליו. היסוד השני הוא שגם אם אדם ייבא לישראל את הסם שלא במטרה להפיצו בארץ אלא על מנת לשלחו למדינה אחרת, עדיין מדובר בעבירת ייבוא. יסוד שלישי הוא, שבמקרים אלו לא תופסת הגדרת הפליליות הכפולה. כלומר, העבריין עשוי בהחלט להישפט על עבירת ייבוא בישראל גם אם נשפט או יישפט על עבירות ייצוא במדינה ממנה יצא הסם. יסוד רביעי הוא, שמי שמסייע לעבירת הייבוא ימצא את עצמו נשפט על ייבוא סמים, ולא על עבירת סיוע. יחד עם זאת, יסוד אחרון הוא שמייבא הסם ידע על סוג הסם המדובר, כך שכמו בכל עבירה פלילית חייבת להיות מודעות לרכיביה.

יבוא סמים באינטרנט לשימוש אישי

לעיתים קרובות נאשמים בעבירת יבוא סמים באינטרנט הם אנשים שאינם משתייכים לארגוני פשיעה. לדוגמא, אנשים הרוכשים באינטרנט סמים לשימושם העצמי או צעירים השבים מהודו, אמסטרדם ואמריקה הלטינית, אשר מביאים עימם בכליהם כמות קטנה בלבד של סם או של זרעי מריחואנה שלא לצורך סחר אלא לצריכה עצמית. חשוב להדגיש כי במידה שיצליח האדם באמצעות עורך דינו להוכיח כי ייבא את הסמים לצרכים אישיים, הרי שמדובר בהבדל עצום בחומרת ההתייחסות והענישה, ושיש לעשות הכל כדי להימנע מתקופת מאסר ממושכת. בתוך כך, החוק מגדיר כמויות מינימאליות אשר מעבר להן הנאשם הוא שחייב להוכיח כי מדובר בייבוא לצורך שימוש אישי. במידה שלא סיפק כבר מתחילה הסבר מניח את הדעת, קשה מאוד יהיה להוכיח את טענת השימוש האישי בהמשך הדרך. על כן, את הטיעונים וההסברים חייב החשוד להתחיל לבנות כבר בחקירה המשטרתית לאור ייעוץ מטעם עורך דין, ולאחר מכן מול הפרקליטות ובית המשפט בעזרת סנגורו.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום על יבוא סמים באינטרנט?

אתה זקוק לעורך דין פלילי מנוסה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך, בין אם זה בחקירה המשטרתית ובין אם זה בכותלי בית המשפט, שכן המדובר בעבירה פלילית שתוצאתה יכולה להיות חמורה מאוד עבורך הכוללת כאפשרות סבירה לחלוטין גם שהייה מאחורי סורג ובריח. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים במגוון עבירות פליליות חמורות מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ונלקחת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת ייבוא סמים באינטרנט פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

דוגמאות למקרים בהם הובלנו לסגירת תיקי יבוא סמים באינטרנט

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מחשב | עבירות סמים | עו"ד עבירות סמים | החזקת סמים לצריכה עצמית | עורך דין עבירות סמים | החזקת סמים שלא לצריכה עצמית | ייבוא סמים | הזמנת סמים באינטרנט | יבוא סמים | יבוא סמים באינטרנט | קניית סמים באינטרנט | מכירת סמים באינטרנט | דארקנט | Darknet | יבוא סמים בדארקנט | עבירות סמים באינטרנט | קניית סמים בדארקנט | הזמנת סמים בדואר

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה אי הרשעה לקטין שהשתתף בתקיפת ערבים שקיימו קשרים רומנטיים עם יהודיות סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בתקיפת אביה של בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עומרי | 19:48 03/03/2014
החלפת עורך דין לפני דיון אחרון ומתן פסק דין
עו''ד חזי כהן | 22:44 04/03/2014
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
גונטר | 08:38 18/06/2014
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
עו''ד אסף דוק | 08:52 18/06/2014
מה העונש על החזקת סמים לצריכה עצמית?
מירי | 08:32 06/06/2018
חקירה על החזקת סם לצריכה עצמית
יובל | 22:29 19/11/2014
חקירה על החזקת סם לצריכה עצמית
עו''ד אסף דוק | 22:32 19/11/2014
חקירה על החזקת סם לצריכה עצמית
יובל | 22:55 19/11/2014