חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | בחירת עורך דין פלילי לייצוג בהליך משפטי
קטגוריות: משפט פלילי

בחירת עורך דין פלילי לייצוג בהליך משפטי

משום שענף המשפט מורכב מתחומים שונים, כל אחד צריך עורך דין עם התמחות ספציפית למקרה שלו. אם מדובר בעבירה פלילית, צריך עורך דין פלילי, אבל איך אפשר לדעת שעושים את הבחירה הנכונה?

המשפט הפלילי מטפל בעבירות על חוק העונשין של המדינה. עבירות שנחשבות לפליליות הן בדרך כלל חמורות, ולרוב זו המדינה שמעמידה את העבריינים למשפט, מבלי שיש צורך בתביעה של אדם או גוף כלשהו שנפגע. בניגוד לדעה הרווחת בקרב רבים שאינם מהתחום, לא רק עבירות שקשורות לאלימות פיזית הן פליליות, אלא גם עבירות כמו העלמת מס.

העונש שניתן עבור כל עבירה פלילית הוא בהתאם לחומרת העבירה שבוצעה. במקרים רבים, הנאשמים מקבלים עונש מאסר.

כידוע, בכל ההליך המשפטי, הנתבע זכאי לייצוג של עורך דין. עורך דין פלילי הוא זה שהנתבע צריך כשמדובר בעבירה פלילית. כחלק מתפקידו, עורך הדין צריך להגן את הלקוח שלו גם אם הוא אשם וגם אם לא. המטרה היא לצאת מהמשפט בלי אישום, אבל בדרך כלל הניסיונות מתמקדים בהפחתת העונש למינימום.

הסיכויים של עורך דין בתחום הפלילי לעזור למרשו תלויים במידת הגילוי והשקיפות של הנאשם מול עורך הדין. במילים אחרות, כדי שיוכל לעזור לו, עורך הדין צריך לדעת את כל הפרטים. משום שיש חיסיון על כל מה שנאמר לעורך הדין, הדברים שנאמרים בינו לבין מרשו בארבע עיניים אינם יכולים לשמש נגד הנאשם בבית המשפט.

כאמור, המטרה העיקרית של עורך דין פלילי היא להוציא את מרשו זכאי בבית המשפט, אבל כשיש הוכחות לכך שהנאשם אכן אשם, אז התפקיד של עורך הדין הופך מניסיון להשיג ניצחון מוחץ בבית המשפט לניסיון להשיג עונש "קל" כמה שאפשר, תוך הפחתה של סעיפי האישום של התביעה. ככל שמספר סעיפי האישום קטן, כך קטנה חומרת המעשה, ועל כן גם העונש. עורך דין מתחום הפלילים שהוא מנוסה יותר, יוכל לעזור למרשו להפחית את העונש במידה המקסימלית.

איך אפשר לדעת שבוחרים את עורך הדין הנכון, את זה שיגדיל את הסיכויים להשיג את העונש המינימלי, או אולי אפילו זיכוי? כמובן שצריך את הטוב ביותר, ולא לבחור לפי מי שהכי זול. כל מי שנאשם בפלילי צריך עורך דין יצירתי, ורצוי שיהיה לו ניסיון רב. יש אפשרות לפנות לעורכי דין פליליים שעובדים כסנגורים מטעם המדינה.

בבחינת עורכי הדין בתחום הפלילי – וישנם לא מעט בהיצע – חשוב להיזהר מאלה שנותנים הבטחות שווא, שהרי עורך דין אינו יכול להבטיח דבר בשלבים הראשונים, מפני שאין לו מספיק נתונים שמאפשרים לו לשער לאיזה כיוון ההליך המשפטי הולך.

לפני הפגישה הראשונית עם עורך הדין, חשוב להתכונן היטב, ולזכור את עקרון האמינות והכנות המלאה מולו. אין לסלף את האמת או לשקר, משום שרק כשיש לו את כל המידע, יהיה לעורך הדין קל יותר לייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר ולהיות מוכן לכל ראיה או תרחיש שיוצגו נגד הנאשם בבית המשפט.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בעבירות גניבה סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו הוצאת צו הרחקה נגד אישה שחשדה שבעלה בוגד בה עם אחרת מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהחזיק 2,443 תמונות וסרטי תועבה ובהם דמויות של קטינים סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות יבוא סמים באינטרנט - בפעם השניה עו"ד אסף דוק הביא לזיכוי תקדימי לנאשם בעבירות מעשה מגונה והטרדה מינית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016