חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | ייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים ללא עבר פלילי

ייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים ללא עבר פלילי

כל אחד עלול למצוא עצמו מוזמן לחקירה בגין עבירה פלילית שביצע. זו יכולה להיות תאונת דרכים בשוגג, סכסוך שכנים שהסתבך ואף עבירות מיסים שתפחו ללא כל שליטה. התוצאה היא שאזרח נורמטיבי מוזמן לתחנת המשטרה או לרשות המיסים, עובר חקירות צולבות ועלול להיות מואשם בעבירות פליליות חמורות. חשוב מאוד להיות מיוצג על ידי עו"ד פלילי מיומן, כדי לצלוח את כל המהמורות בדרך ולסיים את ההליך הפלילי בתוצאה הטובה ביותר. עו"ד אסף דוק מסביר מה צפוי לאזרח ללא עבר הפלילי העומד בפני הליך פלילי וכיצד כדאי לו להיערך להליך.

חשוב לכל אחד שעומד בפני הליך פלילי לקבל ייעוץ מעו"ד פלילי, אך כשמדובר באזרחים ללא עבר פלילי הדבר חשוב שבעתיים. אזרח ללא עבר פלילי המקבל זימון לחקירה עלול להיכנס ללחץ ולבצע שגיאות קריטיות. החשש של הנחקרים מפגיעה במוניטין שלהם ובמשפחה שלהם עלול לגרום לאנשים לשקר בחקירה, להודות בדברים שלא ביצעו ולקשר עצמם לעבירות שביצעו אחרים. נוסף על כך, אזרחים ללא עבר פלילי לא מכירים את החוק ואת הזכויות שלהם ונגררים לחקירות ולמעצרים בלי שום הצדקה. הייעוץ המשפטי מטעם עו"ד פלילי רלבנטי החל מרגע שהאדם קיבל זימון לחקירה ועד למשפט עצמו:

◻️  חקירה – אזרח נורמטיבי עלול לחוות חקירה משטרתית כטראומטית ממש. לפעמים זו תהיה הפעם הראשונה שיהיה בתחנת משטרה, אחת על כמה וכמה אם עליו לעבור שם חקירה. על כל אחד לדעת שהוא זכאי להיוועצות משפטית עוד לפני החקירה ודבר זה חשוב מאוד כדי להבין את הזכויות לפני החקירה ובמהלכה. למשל, יש לקבל הכנה מתאימה על תרגילי החקירה שחוקרים מיומנים מבצעים, החל מדיבוב האדם בדרך לשירותים ועד להפללה עצמית.

◻️  שחרור ממעצר – גם אם האדם ביצע עבירה, אין הצדקה תמיד לעכבו במעצר. בתי המעצר הם טראומה אמיתית עבור אנשים, שכן אלה הם מקומות מוזנחים ומאיימים והאזרח הנורמטיבי מוצא עצמו ממתין במעצר לצד פושעים ועבריינים אמיתיים. עו"ד פלילי יכול לפעול לשחרור חשוד ממעצר, גם אם לא הסתיימה החקירה. למשל תשלום ערבות תמורת השחרור ממעצר, מעצר בתנאים מגבילים ועוד.

◻️  מחיקת התיקים – אם הוחלט שאפשר לסגור את התיק כנגד החשוד ולא להעבירו למשפט, חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מתאים. העילה של סגירת התיק חשובה מאוד. למשל, סגירתו מעילה של "היעדר אשמה" מוחקת אותו מהרישום המשטרתי. סגירתו מעילת "היעדר ראיות" אמנם סוגרת את התיק נכון לרגע הסגירה, אך שמו של האדם נמצא במאגר המשטרתי ויש לכך השלכות תעסוקתיות ואישיות. לפעמים אזרחים ללא עבר פלילי כל כך מעוניינים לשכוח את הפרשה ולהתעלם ממנה, שלא ישימו לב לעילת סגירת התיק. כך הם עלולים להיות מופתעים לאחר כמה שנים כשיתברר להם שאינם יכולים לעבוד במקצועות מסוימים או שהחקירה נגדם התחדשה.

◻️  הגדרת העבירה – גם אם האדם אכן עבר עבירה ואמור להיות מורשע, יש משמעות אדירה להגדרת העבירה. ההשלכה של ניסיון שוד שונה לחלוטין מניסיון שוד בנסיבות מחמירות. כך גם יש הבדלים גדולים בסוגי עבירות מין (מעשה מגונה לעומת ניסיון אונס), עבירות אלימות, עבירות רכוש ועבירות מיסוי. תפקידו של העו"ד הפלילי לחתור להסכם שבו ההרשעה תהיה על עבירה שהעונש בגינה יהיה הקטן ביותר. לפעמים אזרחים ללא עבר פלילי מודעים לאשמתם ולכן אינם מתערבים בהליך הפלילי ומודים בכל. אולם זו שגיאה. גם אם האדם ביצע עבירה ומעד, יש משמעות גדולה להתערבות מצדו של העו"ד פלילי כדי להגדיר את העבירה ולתכנן קווי הגנה במהלך המשפט.

◻️  ייצוג במהלך המשפט הפלילי – גם אם ברור שביצעתם עבירה, יכול העו"ד הפלילי לפעול לטובתכם במהלך המשפט הפלילי. למשל לחתור לענישה קלה יותר, המרה של עונשי מאסר בעבודות שירות, צו מבחן וכדומה. כמובן שעבור אזרח ללא עבר פלילי השהות במאסר, גם אם לתקופה של חודשים אחדים, היא טראומטית ביותר ועלולה לשנות את חייו. משום כך חשוב ביותר לחתור לענישה שאינה כוללת מאסר בפועל. נוסף על כך, יכול העו"ד להגיע מראש להסדר טיעון עם התביעה ובו יוסכם לאי הרשעה, בתנאי שהתסקיר מטעם שירות המבחן יהיה חיובי.

◻️  צעדים שאפשר לעשות – לא כולם יודעים, אבל גם אם אדם ביצע עבירה, הוא יכול לעשות כמה צעדים כדי לסיים את ההליך הפלילי. למשל לשלם קנס על עבירות מס שביצע, לשתף פעולה עם רשויות המיסים וכך הלאה. המשמעות של תשלומים אלה יכולה להיות הפחתה משמעותית בעונש ואף ביטולו.

◻️  עיכוב הליכים משפטיים – יש מקרים מסוימים שבהם היועץ המשפטי לממשלה מאפשר לעכב את ההליכים הפליליים. החוק מגדיר תקופה של זמן שאחריה לא ניתן לחדש את ההליך הפלילי, כך שכדאי לנסות בכל מקרה ולהגיש את הבקשה.

◻️  ערעור – אנשים נורמטיביים שמצאו עצמם בהליך פלילי, כל כך מיואשים שאין להם מוטיבציה לערער והם רק רוצים לרצות את עונשים ולסיים עם כל ההליך הפלילי. אולם זו תהיה טעות, שכן החוק בישראל מאפשר לאנשים לערער בערכאות שונות. גם אם האדם ביצע עבירה, אפשר להגיש ערעור על חומרת העונש. אולי באותו רגע לאדם לא משנה שהוא ירצה שנה או שנתיים מאסר, שכן הוא מיואש, אבל בפועל הדבר משמעותי מאוד.

לסיכום, קצרה היריעה לפרט עד כמה חשוב הייעוץ המשפטי בעת ביצוע עבירה פלילית. החוק הוא סבוך, מורכב ואפשר ללכת בו בנקל לאיבוד. עורך דין פלילי מיומן יכול לשנות את גורלם של אנשים, בעזרת הידע המקצועי שלו בלבד. אם אתם אזרחים לא עבר פלילי ומצאתם עצמיכם מעורבים בעבירה פלילית, התקשרו לעו"ד פלילי מנוסה כדי שיוכל לסייע לכם במהירות המרבית.

חשיבות איכות הייצוג המשפטי בהתמודדות עם משפט פלילי

בכל מקרה ובו אתם נאשמים בעבירה פלילית, יש להיעזר בעו"ד פלילי מנוסה שיידע כיצד לנווט בין האפשרויות השונות שהחוק מאפשר לו. יש לבדוק בזהירות את עבודת המשטרה, לבדוק את אמינות המתלונן ולוודא היטב מהו סעיף העבירה שבו אתם מואשמים ומה משמעותו. כדאי לדעת ששינוי סעיף יכול להיות קריטי למהלך המשפט ולתוצאות המתקבלות בו.

כמו כן, יש לזכור שגם אם העונש בגין העבירה צפוי להיות קל יחסית, עצם ההעמדה לדין פלילי עלולה להעיב על שמו של הנאשם, לפגוע פגיעה אנושה במוניטין שלו, במשפחתו ובחיי החברה שלו. לכן מומלץ כי כל אחד שמצא עצמו נחשד בעבירה שעלולה להיות כלולה במסגרת הדין הפלילי, להיוועץ בעורך דין פלילי מנוסה הבקיא ברזי החקיקה והפסיקה. הזכות לקבל ייעוץ משפטי ניתנת בכל שלב של ההליך הפלילי וכדאי לנצלה החל מהשלב הראשון, החקירה. בשלב זה יש כללים ברורים של 'עשה ואל תעשה', משום שאף שגיאה קלה מצד העצור עלולה להיות בעלת השלכות רציניות להמשך ההליך.

תחום הדין הפלילי סבוך, מורכב ומאפשר טווח פעולה רחב. כמעט כל אחד מהשלבים בהליך הפלילי יכול להוות שלב יציאה ממנו ולהיפך, מניעת יציאה ממנו. שלב היציאה יכול להיות בגלל הוכחה שאכן לא התבצעה עבירה, אך גם תודות לכשלים בירוקרטיים וביצוע כושל או לא חוקי של אחד מהשלבים שנסקרו לעיל. נוסף כל כך, יש לדעת כי רף ההתייחסות של החוק לסעיפים שונים באותו תחום הן שונות לחלוטין ודבר זה משפיע על העונש המוטל על הנאשם. לדוגמה, החזקה עצמית של סם תגרור עד שנתיים מאסר אך סחר בסמים יכול להסתיים ב-20 שנות מאסר. משום כך גם אם האדם יודע שהוא אשם, עליו לקבל ייעוץ כיצד להודות ועל איזה סעיף. המרה של סעיף בסעיף אחר יכול להיות ההבדל בין עסקת טיעון מוצלחת לבין מאסר של שנים ארוכות.

היוועצות בעו"ד פלילי הינה קריטית לאורך כל שלביו של ההליך המנהלי או המשפטי המתנהל נגדך. עורך הדין שייצג את האינטרסים שלך יוכל עוד משלביו הראשונים של ההליך לסכל את האפשרות שתואשם או תורשע בהאשמות שווא וכן במקרים מסוימים אף להביא לביטול ההליך הפלילי שנפתח נגדך. בכל מקרה של חשד בביצוע או מעורבות בעבירה פלילית, הצורך בייעוץ משפטי מקצועי הוא הכרחי. עורך הדין יוכל להקטין את כובד הראיות נגדך ולהביא לתוצאות המיטביות בתיק בכך שיסייע לך לגבש גרסה עקבית שעשויה להיות ההבדל בין הרשעה לזיכוי.

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בהליכים פליליים מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנת לחקירה במשטרה או הוגש נגדך כתב אישום - פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
ייצוג עצורים | משפט פלילי | שחרור ממעצר | עורך דין מעצרים | ייצוג נאשם במשפט פלילי | ייצוג בהליך פלילי | ייצוג חשודים | עורך דין משפט פלילי | ייצוג נאשמים | ייצוג חשודים ונאשמים | עורך דין ייצוג עצורים

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד הארכת מאסר על תנאי חב הפעלה והארכת פסילה בפועל בעבירות סמים סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד שתקף את ילדיו הקטינים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016