חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם - כיצד מתמודדים?

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם - כיצד מתמודדים?

חופש הפעולה ברשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק ואינסטגרם מאפשר לאנשים בכל העולם ליצור קשר זה עם זה, להתכתב, לשלוח תמונות וסרטונים. ברוב המקרים מדובר על התכתבויות תמימות של אנשים שכל רצונם הוא לשמור על קשר, אך לעיתים מנצלות את הפלטפורמה גם כנופיות נוכלים בינלאומיות. הן פונות לאדם במסווה של אישה יפה ואטרקטיבית, היא שולחת לו תמונות אינטימיות ומבקשת שהנמען ישלח לה תמונה אינטימית שלו. מרגע זה מתחיל מחול שדים של מעשי סחיטה ואיומים לפרסם את התמונות או הסרטונים אם לא יתקבל סכום כסף. עו"ד אסף דוק מסביר כיצד מתבצעת הסחיטה המינית בפייסבוק ובאינסטגרם, מה אפשר לעשות במקרה שנפלתם קורבן למעשה סחיטה שכזה ומדוע לא כדאי לשלם לסוחט.

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם

מאז שהחלה לתפוס תאוצה בעשור הקודם, משמשת פלטפורמת הפייסבוק (facebook) כאתר נרחב לתקשורת בין אנשים מכל העולם. עם זאת, מעצם טבעה יש סכנות בפלטפורמה זו ומומלץ לדעת כיצד להיזהר מהן, וכיצד לנהוג אם משהו השתבש.

כל אחד יכול לפתוח חשבון פייסבוק או אינסטגרם (Instagram - היא הבת המאומצת של פייסבוק המאפשרת שיתוף תמונות וסרטוני וידאו קצרים) ולהתחיל להזין בו נתונים על עצמו, כמו תמונת רקע, פרטים על תולדות חייו, היכן למד, מהו עיסוקו, כתובתו, הטלפון שלו, תמונות מאירועים וסרטונים. לאט לאט מתחיל בעל החשבון לצבור עוד ועוד חברים בחשבונו. הוא יכול לבקש להיות חבר של בעל חשבון אחר ביוזמתו או לאשר בקשת חברות של אדם אחר. בעל החשבון יכול לפרסום בחשבונו פוסטים עם טקסט, תמונות וסרטונים על דברים שהתרחשו בחייו ואשר הוא מעוניין שמי שחבר בחשבון שלו יוכל לראות. בדרך זו הפלטפורמה הזו מספקת "הצצה" לחייהם של אנשים אחרים ומאפשר להשאיר תגובות שונות ולפתח דיונים. כמו כן, יש בפלטפורמה אפשרות לפנות בפרטיות לאדם אחר דרך המסנג'ר שלו, קרי אפליקציית שיחות פרטית שמאפשרת התכתבות אישית עם אדם אחר.

למיליוני אנשים בעולם משמשת פלטפורמת הפייסבוק כרשת חברתית וכמקור של תקשורת, תמיכה והנאה. עם זאת, יש המנצלים את פייסבוק לניצול, ריגול ואף למעשי סחיטה מינית (Cyber Blackmail).

כיצד אפשר ליפול קורבן לסחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם?

הפייסבוק מושתת על האפשרות ליצור חברות עם אנשים אחרים ובעל החשבון צריך לאשר מי יהיו החברים שלו. הם יראו את הפוסטים שהוא מפרסם והוא יראה את הפוסטים שלהם. בדרך כלל יכיר בעל החשבון את מי שמציע לו חברות ויאשר אותו ללא היסוס, אבל מה קורה עם הפונה היא בחורה זרה, יפהפייה ואטרקטיבית?

גברים רבים נפלו קורבן לסחיטה מינית ברשת בדיוק בדרך הזו. הם מאשרים לבחורה האטרקטיבית את החברות ומתחילים לפתח איתה קשר דרך הפלטפורמה. הבחורה שולחת להם תמונות עירום של עצמה ומבקשת לקבל מהם תמונות/סרטוני עירום שלהם או של חלקיהם המוצנעים. אם  בעל החשבון התפתה לכך ושלח את התמונה או את הסרטון כשפניו מופיעים ברקע כך שניתן לזהותו, יפנו אליו חברי הכנופיה שעומדים מאחורי הצעת החברות וידרשו ממנו סכומי עתק ואם לא יעשה כך, הם מאיימים שיפיצו את התמונות שלו בכל רחבי הפייסבוק והאינסטגרם ואף במקומות אחרים. בתמורה, כמובן, הם טוענים שימחקו את התמונות/סרטון. ברוב המקרים, גם אם הגבר שילם את הסכום שדרשו ממנו, הסרטון לא יימחק וחברי הכנופיה ידרשו ממנו עוד ועוד כספים.

יצוין שמעשי סחיטה אלה לא מתבצעים רק בפייסבוק ובאינסטגרם, אלא גם בפלטפורמות וירטואליות אחרות, כמו אתרי היכרויות, סקייפ, אינסטגרם, ווטסאפ ועוד. בדרך כלל כנופיית הסוחטים מפעילים אמצעי סחיטה בכמה פלטפורמות ומנסים בכל אחת מהן לסחוט כספים מגברים תמימים. היו גם מקרים שנשים נפלו קורבן למעשי סחיטה אלה, לאחר שהתבקשו לשלוח תמונות שלהן לגברים 'אטרקטיביים' שיצרו איתם קשר. אפשרויות המרמה גדולות, תודות לעובדה שכל אחד יכול לפתוח חשבון, לשים בו תמונות פיקטיביות, ואף אחד בעצם לא יודע מי הוא בעל החשבון האמיתי. האם זו אכן הבחורה שתמונותיה ניבטות בחשבון או כנופיית סחטנים בינלאומית?

מבחינה חוקית, מדובר בעבירה פלילית חמורה. הסוחט הוא עסק לכל דבר שעונה על ההגדרה של מעשה סחיטה באיומים, ואילו הנסחט או נסחט לכל דבר. חוק העונשין בישראל מבחין בין שני סוגים של עבירת סחיטה:

◻️  סחיטה בכוח – הסוחט משתמש בכוח פיזי, בסמים או במשקאות משכרים כדי לכפות על האדם לבצע מעשה מסוים או למנוע ממנו לבצע מעשה שהוא רשאי לעשות.

◻️  סחיטה באיומים – איום על אדם בעל פה, בהתנהגות או בכתב. באיום יש אזהרה לפגוע בגופו או בגופו של אחר, בחירותו, פרנסתו, בשמו הטוב או בצנעת הפרט שלו, על ידי פרסום או מניעת פרסום של דבר מה שקשור אליו.

דין מעשי הסחיטה הוא שבע שנים, ואם אכן התפרסם הדבר שאותו הסוחט איים לסחוט, העונש יכול להגיע לתשע שנים. נוסף על כך, אישרה הכנסת את "חוק הסרטונים" הקובע כי סחיטה מינית והפצת תמונות עירום זו פגיעה בפרטיות והטרדה מינית. כל אדם שמפיץ תמונות או סרטונים של אדם אחר ללא אישורו, מסתכן במאסר שיכול להגיע אף עד חמש שנים.

הכל טוב ויפה, אך במקרה של סחיטה בפייסבוק ובאינסטגרם מדובר בדרך כלל בכנופיות בינלאומיות מאורגנות היטב, שמפעילות רשת משומנת להגיע לקורבנות תמימים ברחבי העולם. הדרך לתפוס אותן היא חמקמקה, כי אנשים אלה מתמצאים היטב במרחב הווירטואלי ויודעים כיצד להסתיר את המקום שממנו הם פועלים. עם זאת, בעולם יש מעקב אחר כנופיות אלה ותלונות על מעשי הסחיטה מגיעות לאינטרפול, גוף השיטור הבינלאומי. לכן בכל מקרה של סחיטה, יש לפנות בדחיפות לעו"ד פלילי בעל ניסיון המכיר את שיטת הסחיטה ואשר יכול לפנות לאינטרפול כדי לדווח עליה.

כיצד להתמודד עם סחיטה בפייסבוק או באינסטגרם ולמנוע את הפצת הסרטון המיני שלי ברשת?

קורבנות הסחיטה סבורים שאם אם ימשיכו לשלם, ישכחו מהם ויסירו את התמונה או הסרטון. אך יש לזכור שמדובר בעסק לכל דבר. חברי הכנופיה לא מעוניינים בנסחט באופן אישי, הוא לא מעניין אותם וחייו האישיים לא מעניינים אותו. הדבר היחיד שחברי הכנופיה רוצים הוא כסף!

אז מה אפשר לעשות אם סוחטים אותי בפייסבוק או באינסטגרם?

◻️  לא לשלם! כנופית הסוחטים פונים בו זמנית למאות ואף אלפי נסחטים מידי יום. הם מאיימים עליהם באותה שיטה ומקווים כי יהיה אדם תמים מספיק כדי לשלם להם. ברגע ששילם, הוא הופך "ללקוח מועדף" וחברי הכנופיה יציקו לו וימשיכו לדרוש ממנו עוד ועוד כספים. חברי הכנופיה יודעים היטב שהם עוסקים בפלילים ולא רוצים להתגלות, לכן הם קודם כל יפעילו ויסחטו את מי שנענה להם.

◻️  לפנות מיד לעורך דין פלילי המתמחה בסחיטות וירטואליות. עורך הדין יבדוק את החשבון שממנו הגיעה דרישת הסחיטה וינסה לזהות על מי מדובר. יש כמה כנופיות כאלה ברחבי העולם ועו"ד בעל ניסיון יכול לנסות ולזהות על מי מדובר. האם זהו אדם פרטי או כנופיה מאורגנת שדרכי הפעולה שלה ידועות? אם זה אדם פרטי שפועל בישראל יש כמה דרכים לפנות אליו לדרוש את הפסקת הסחיטה ואף להגיש נגדו תלונה במשטרה. אם מדובר בכנופיית סחטנים בינלאומית, יש צורך בטיפול מקצועי מיידי.

◻️  על עורך הדין הפלילי שיטפל במקרה להיות קשור למומחים לאבטחת מידע ולמומחים לעבירות מחשב, ועליו להיות בעל ייפוי כוח מתאים לעבודה מול האינטרפול. גופים אלה יכולים לסייע לאתר את כנופיית הסוחטים ולפנות אליהם בדרך חוקית בדרישה להסיר את הסחיטה ואף לגלות את מיקומם.

◻️  והיה אם התמונות או סרטונים אכן הופצו, ניתן באמצעות אנשי מקצוע העובדים בשיתוף פעולה עם משרד עורכי הדין לסרוק את רחבי הרשת ולדרוש מהמחלקות המשפטיות של בעלי הפלטפורמה להסירן מיד. גופים אלה כוללים את פייסבוק, אינסטגרם, גוגליוטיוב, וואטסאפ, סקייפ ועוד.

להלן דוגמאות אותנטיות להודעות סחיטה מינית ברשת שנשלחו ללקוחות המשרד:

 

 

 

 

 

האם כדאי לשלם לאדם שסוחט אותי בפייסבוק או באינסטגרם?

חד משמעית לא. מטרתם העיקרית של העוקצים היא בצע כסף, וכידוע כסף אפשר לרצות ללא גבול. הניסיון מלמד שהעברת כספים לסוחטים לא מפסיקה את אירוע הסחיטה, אלא להיפך – מתדלקת ומעצימה אותו ומובילה את הסוחט לדרוש סכומי כסף נוספים מהקורבן מפעם לפעם תוך איום שאם לא יעשה כן הסרטון המיני יופץ ברשת לקרוביו ובני משפחתו. על מנת ולהתמודד עם עברייני הסחיטה בעידן החדש יש צורך בניהול המשבר בצורה יסודית ומושכלת בעזרתו של עורך דין מומחה לעבירות סחיטה.

חשוב להבין, הסוחטים הללו פועלים מתוך מניע אחד בלבד והוא – כסף. אין להם עניין אישי בך אלא כל מטרתם היא להוציא ממך כספים שלא כדין. לכן, גם אם הסוחט מאיים עליך נמרצות שיהרוס לך את החיים ויפיץ את הסרטון לסביבתך הקרובה, עליך לזכור כי בראש ובראשונה מדובר באיום שמטרתו לסחוט ממך כספים ותו לא. משכך, ככלל, הסוחטים לא ממהרים להפיץ את הסרטון המיני לפני שמיצו את ניסיונות הסחיטה עם הקורבן. יחד עם זאת, גם התעלמות מהסוחט מבלי לנקוט פעולות משפטיות וטכנולוגיות לשמירה על פרטיותך ולמניעת הפצת התוכן – תגרום באופן קרוב לוודאי להפצתו. משכך, עליך לפנות בהקדם לעורך דין המתמחה במשפט פלילי ועבירות מחשב שינהל עבורך את המשבר וידאג להסיר מהר ככל הניתן את התכנים המאיימים לפגוע בשמך הטוב, במוניטין שרכשת ובקשרים החברתיים והמשפחתיים שלך.

דוגמאות ללקוחות ששילמו בתחילה לסוחט ומצאו עצמם נסחטים בשנית עד קבלת סיוע משפטי ממשרדנו:
 

 

 

 

דוגמאות למקרים בהם משרדנו הסיר מהפייסבוק ומהאינסטגרם תכנים משמיצים, סרטונים אינטימיים מהרשת, חשבונות ופרופילים פיקטיביים:

 

 

כיצד אפשר להימנע מסחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם?

◻️  לא לרשום בחשבון פרטים אישיים מזהים מלאים, כולל כתובת מגורים, מקום עבודה וטלפון.

◻️  מומלץ להפוך את חשבון הפייסבוק והאינסטגרם לפרטי, כך שאם בכל זאת הכנסתם בו פרטים מזהים, רק מי שאישרתם כחברים שלכם יוכל לראות אותם. מדוע? טכנית אפשר להקיש בשורת החיפוש את שמו של אדם, ואם לא הגדיר את החשבון שלו כפרטי, כל אחד יכול להיכנס ולראות מה הוא פרסם בחשבון שלו ומהם פרטיו.

◻️  לא לאשר חברות לכל אחד, אלא רק לאנשים שאתם מכירים. המשמעות של לאשר חברות בפייסבוק או באינסטגרם לאדם שלא מכירים היא בעצם "להכניס אותו לסלון שלכם". הוא יכול לדעת מי אתם, מה אתם עושים, כיצד אתם מבלים את שעות הפנאי שלכם והיכן.

◻️  יש לזכור שאפשר לשלוח הודעה גם לאדם שאין איתו יחסי "חברות" כהגדרתם בפייסבוק. כלומר אפשר להקיש במנוע חיפוש את הפרטים של אדם מסוים ולשלוח לו הודעה. לפעמים אנשים חושבים שאם הם לא "חברים" של מישהו בפייסבוק או ובאינסטגרם, הם מוגנים מפניו ויכולים להתחיל עימו התכתבות במסנג'ר. אך זה לא המצב, והמסנג'ר קולט ושולח תמונות וסרטונים גם מאנשים שהם לא חברים שלכם בפייסבוק.

◻️  משום כך, יש להקפיד ולא להשתמש בפלטפורמות הפייסבוק והאינסטגרם בשום אופן כדי לשלוח תמונות אינטימיות. לא לחברים שלכם ולא לאנשים בלתי מזוהים שפותחים אתכם שיחה במסנג'ר.

◻️  אם מעוניינים להכיר מישהו דרך הפייסבוק או האינסטגרם, יש לשוחח איתו בטלפון קודם, לקבוע איתו פגישה במקום ציבורי ולנסות להתרשם ממנו.

◻️  לשים לב לסימנים מחשידים. אם אדם יוצר אתכם קשר דרך הפייסבוק או האינסטגרם ומבקש פרטים אישיים שלכם, נתקו מיד את הקשר עימו. כמו כן, יש לשים לב מהי התנהגותו של הפונה. לפעמים כדי להסיר חשד הפונה יציע לכם להמשיך את ההתכתבות דרך הטלפון, בפלטפורמות שאתם סבורים שהן מוגנות יותר. אולם מעשי הסחיטה יכולים להתבצע בקלות דרך מסרונים ודרך ווטסאפ. לכן, עשו לכם כלל – אל תשלחו תמונות אינטימיות שלכם בכל מצב ועדיף לא להצטלם באופן כללי בדרך חושפנית. כיום אפשר גם לחדור לטלפון ולמחשב שלכם מרחוק ולחטט בתיקיות שלכם ולשלוף משם תמונות עירום. השאירו את החיים האינטימיים שלכם מחוץ לפריים.

◻️  נפגע ישראלי יכול להשתמש בטיעון שהתוכן שפורסם עליו פוגעני, והדבר יכול להיחשב כלשון הרע או פגיעה בפרטיות. מי שאחראי לפרסום הוא בעל הפלטפורמה, קרי פייסבוק עצמה, גם אם לא יודעים מי עומד מאחורי פרסם התוכן. פלטפורמות אלה ממהרות להסיר את התוכן הפוגעני כדי לא להיות חשופות לתביעה ולכן עו"ד פלילי מיומן יגיש את הבקשה להסרה בדרך מסודרת במטרה שההסרה תהיה מיידית. אם לא תהיה הסרה מיידית, יכול העו"ד לבדוק אם יש אפשרות לתביעה נגד פייסבוק.

◻️  אין בכל האמור לעיל המלצה להתעלם מבקשת הסחיטה. הכנופיות שעומדות מאחורי מעשי סחיטה אלה מאורגנות ומסודרות, וגם אם תבטל את חשבון הפייסבוק שלך יוכלו להפיץ אותו בפלטפורמה לחברים ולמשפחה שלך. פרסום תמונות אינטימיות עלול לפגוע בשמו הטוב של האדם ובמוניטין שרכש, במיוחד אם מדובר באדם נשוי ובעל משפחה. לכן, אין להתעלם ממעשה הסחיטה אלא לפנות מיידית לעו"ד פלילי שינחה אותך כיצד לנהוג ומה לעשות.

לסיכום, פלטפורמות הפייסבוק והאינסטגרם הן רשתות חברתיות מוצלחות שבאמצעותן אפשר לשמור על קשר עם בני משפחה וחברים בכל העולם. עם זאת, מהיותן רשתות חברתיות וירטואליות, אפשר לבצע דרכן פשעי סייבר, כולל איום לפרסם תמונות חושפניות ואינטימיות אם לא יועבר כסף מיידית. אין להתפתות להשתמש בפלטפורמות אלה לשלוח תמונות אינטימיות ויש להיות בקשר עם אנשים שיודעים מי הם בוודאות. אם בכל זאת נפלתם קורבן לסחיטה מינית דרך הפייסבוק או האינסטגרם, פנו מיד לעורך דין פלילי בעל ניסיון שיוכל להדריך אתכם אם לשלם, מה לעשות וכיצד להתנהל הן מול הסוחטים והן מול פייסבוק. 

מישהו מאיים שיפרסם תמונות או סרטונים מיניים שלך בפייסבוק או באינסטגרם?

אתה זקוק לעורך דין פלילי שינהל עבורך את המשבר וידאג להסיר מהר ככל שניתן את התכנים המאיימים לפגוע בשמך הטוב, במוניטין שרכשת ובקשרים החברתיים והמשפחתיים שלך. למשרדנו ערוץ הידברות פתוח עם המחלקות המשפטיות של מרבית אתרי האינטרנט המובילים כדוגמת אתר Vimeo.com ,google ,facebookInstagram, youtube ואתרים פורנוגרפיים כדוגמת xhamster.comxvideos.comsphinxtube.compornhub.com. בידי משרדנו הידע והכלים להסרת תכנים משמיצים, הסרת סרטונים אינטימיים מהרשת, הסרת חשבונות ופרופילים מזויפים ודברים נוספים הפוגעים בפרטיותו ושמו הטוב של הלקוח.

משרדנו, כמוביל בתחומו, ניהל אלפי משברים ואירועי סחיטה וירטואלית עד כה ומספק מזה שנים רבות ייעוץ וייצוג משפטי למטופלים שנפלו קורבן למעשי נוכלות, איומים וסחיטה ברשת ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת בגורמים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ופרסמו עליך לשון הרע או חדרו לפרטיותך פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 
052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושאי סחיטה ברשת - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סחיטה | עבירות סחיטה באיומים | עבירות סחיטה ועושק | הסרת עמוד מתחזה בפייסבוק | הסרת חשבון מזויף בפייסבוק | סחיטה בפייסבוק | סחיטה באינטרנט | סחיטה ברשת | cyber blackmail | סחיטה אונליין | איומים בפייסבוק | פורנו נקמה | Sextortion | סחיטה באמצעות נערת פיתוי | הפעלת נערת פיתוי לצורך סחיטה | סחיטה אלקטרונית | איום בהפצת תמונות מיניות | איום בהפצת תמונות אינטימיות | סחיטה באינסטגרם | סחיטה מינית באינסטגרם | Blackmail on Instagram | Blackmail on facebook | סחיטה מינית בפייסבוק | סחיטה מינית ברשת | סחיטה מינית באינטרנט | פורנו נקמה בפייסבוק | פורנו נקמה באינסטגרם | הפצת סרטון מיני בפייסבוק | הפצת סרטון מיני באינסטגרם | איום בהפצת סרטון מיני

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של אישה עימה ניהל מערכת יחסים סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של דמות ציבורית מוכרת ביטול כתב אישום ללקוחה בעבירות סמים חמורות סגירת תיק יבוא קנביס לישראל בהיעדר אשמה פלילית סגירת תיק בהסדר מותנה ללקוח שהואשם שפרץ לחדר במלון וביצע מעשה מגונה בעובדת שלו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פתיחת חשבון מתחזה בפייסבוק
אנונימי | 15:25 29/01/2015
פתיחת חשבון מתחזה בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 10:28 05/02/2015
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
דניאל | 11:44 05/05/2016
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
עו''ד אסף דוק | 12:00 05/05/2016
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
דניאל | 12:08 05/05/2016
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
מירב | 09:03 28/07/2019
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
עו''ד אסף דוק | 09:08 28/07/2019