חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | כיצד לבחור עורך דין פלילי מתאים?

כיצד לבחור עורך דין פלילי מתאים?

לרוב אזרחי ישראל אין עורך דין צמוד המטפל בענייניהם, ובדרך כלל, כאשר אדם נדרש לשירותיו של עורך דין, עליו לבחור בעורך הדין המתאים מתוך שפע של משרדים ועורכי דין, שכל אחד מבטיח כי ייצג אותו בדרך הטובה ביותר. עו"ד אסף דוק מרכז במאמר שלפניכם מידע וטיפים כיצד לבחור בעורך הדין הפלילי המתאים, שייתן לכם את השירות והייצוג המשפטי הטוב ביותר.

ייצוג מקצועי

לעתים אדם שוקל לייצג את עצמו בכדי לחסוך עלותו של עורך הדין, או לחלופין לפנות לגופים שאינם משפטיים, המבטיחים טיפול בסוגיות משפטיות שונות. חשוב להבהיר שמי שאינו עורך דין אינו מורשה לייצג נאשמים וחשודים מול מערכת בתי המשפט, וכמו כן, ייצוג עצמי, במידה ואינכם בעלי ידע וניסיון בתחום עלול לגרום לכם נזק רב. כשאתם צריכים ייצוג וסיוע משפטי, פנו לעורך דין מוסמך בלבד/

מומחיות וניסיון

עריכת דין כוללת מספר התמחויות שונות, וחשוב שעורך הדין בו תבחרו יהיה בעל ניסיון ומומחיות בתחום בו התיק שלכם עוסק. עורכי דין המתפרשים על פני תחומים רבים חסרים את המומחיות והידע המעמיק בכל תחום ספציפי, וקיים חשש שלא יוכלו לייצג אתכם  כראוי. כשמדובר במשרד עורכי דין גדול, כל עוד קיימות מחלקות שונות במשרד, בהן פועלים עורכי דין המתמחים כל אחד בתחומו, אין בעיה שהמשרד יעסוק בקשת רחבה של ענפי המשפט. כאשר מדובר במשרד קטן, עדיף לבחור במשרד המתמחה ומתמקד בתחום החוק בו  המקרה שלכם עוסק. בכל מקרה, בין אם בחרתם בעורך דין פלילי פרטי, במשרד קטן, או במשרד רב שותפים, אל תוותרו על הדרישה שעורך הדין המטפל בכם יהיה בעל התמחות וניסיון מעשי בתחום המשפטי הרלוונטי.

מוניטין ויוקרה

כל אחד רוצה שעורך הדין המטפל בו יהיה מפורסם ובעל מוניטין, אולם תנו את ליבכם לשתי נקודות:

◻️  עורך דין מפורסם יעלה לכם הרבה יותר כסף.

◻️  פעמים רבות כשאתם שוכרים שירותיו של משרד עורכי דין המנוהל על ידי עורך דין ידוע, מי שלמעשה יטפל בעניינכם יהיה עורך דין זוטר.

ההמלצה שלנו היא לבדוק את המוניטין שיש לעורך הדין במערכת המשפט, ולא במהדורות החדשות. המוניטין שצבר עורך הדין בקרב קולגות וגורמים במערכת המשפט הוא אינדיקציה ליכולותיו וכישוריו המשפטיים. כמו כן, אם אתם בוחרים במשרד של עורך דין ידוע ומבוקש, בקשו לדעת מראש מי ינהל את תיקכם, ומי ייצג אתכם בערכאות השונות. אם לא מדובר בעורך הדין הידוע, דרשו להיפגש עם מי שייצג אתכם בפועל לפני שאתם מחליטים.

כמה זה עולה לנו?

חיסכון הוא דבר טוב, אך לא כשמדובר בעתידכם ובשמכם הטוב. למרות הפיתוי, אל תבחרו אוטומטית בעורך הדין שגובה את התעריף הנמוך ביותר. אין פירושו של דבר שמומלץ לשלם את התעריף הגבוה ביותר, אך מה שחשוב הוא איכות הייצוג והסיוע המשפטי שתקבלו, ואם אתם צריכים לשלם יותר בשביל לקבל שירות איכותי, התוצאה הסופית שווה את ההשקעה. התעריף שעורכי דין גובים נקבע על פי פרמטרים שונים ביניהם היקף העבודה, אופי העבירה, הסיכויים לזיכוי ועוד. בכדי לקבל פרספקטיבה נכונה ולהבטיח שאינכם משלמים סכום מופרז, בקשו כמה הצעות מחיר והשוו ביניהן, ואל תפסלו מראש עורך דין מקצועי ומומלץ בשל תעריף מעט גבוה יותר.

זמינות ונגישות

דיונים משפטיים אורכים זמן רב, במהלכו תידרשו להגיע למשרדו של עורך הדין פעמים רבות. כדאי לבחור משרד עורכי דין הממוקם בסמוך למגוריכם או מקום עבודתכם, כך שתוכלו להגיע למשרד בקלות בכל פעם שתידרשו לכך. בנוסף, חשוב לוודא מה זמינותו של עורך הדין עבורכם, והאם הוא ערוך לתת מענה לצורכיכם בכל זמן.

מישהו מטפל בך?

ניהול תיק דורש תשומת לב לפרטים רבים, נחישות, ידע משפטי מעמיק, ואורך רוח, ואם לא מתעוררות במהלך הדיונים המשפטיים בעיות טכניות או אחרות המונעות זאת, חשוב לשמור על רצף של הטיפול והייצוג שלכם. תחלופה של עורכי דין במהלך התנהלותו של תיק עשויה לפגוע בייצוג המוענק לכם, בשל מידע חשוב שלא הועבר, וחוסר התמצאות של עורך הדין החדש.  אם פניתם למשרד עורכי דין גדול, חשוב שתדעו מראש מי מטפל בכם, וכמו כן חשוב שיובטח לכם שאותו עורך דין ילווה אתכם לכל אורך הדרך. בנוסף לכך, כיוון שעורך הדין המייצג אתכם ילווה אתכם זמן רב, ויהיה עליכם להיות בקשר רציף איתו, אל תוותרו על פגישה עם עורך הדין שיטפל בכם, והתרשמו באופן אישי ממנו לפני שתחתמו על חוזה עם משרדו.

מי מסתתר מאחורי המסכה?

אל תלכו שולל אחרי משרדים מפוארים, רהיטים עתיקים וחליפות יקרות. בסופו של דבר, מה שחשוב הוא האדם שנמצא בתוך החליפה, ולא החליפה עצמה. בפגישה עם עורך הדין שאלו כל מה שאתם רוצים לדעת, היו קשובים לתחושותיכם: האם עורך הדין מעורר בכם אמון וביטחון, או שהוא נוסך בכם פחד ואימה? האם עורך הדין מתייחס אליכם בכבוד, באדיבות ובמקצועיות, או שיחסו גאוותני ומלא חשיבות עצמית? האם עורך הדין עושה עליכם רושם של אדם ישר ואמין, או שהוא מפזר הבטחות ללא כיסוי ומתרברב בקשריו שלכאורה יקדמו את עניינכם? בחרו בעורך דין ישר והגון, המתייחס אליכם במקצועיות ובאדיבות, ואינו מפזר הבטחות שאינו יכול לקיים.

אמון הדדי

חשוב שהתקשורת ביניכם ובין עורך הדין תהיה זורמת וכנה, ושהאינטראקציה ביניכם תהיה חיובית. בכדי שתקבלו את הייצוג המשפטי הטוב ביותר, עורך הדין צריך להיות מחויב לפעול לטובתכם כמיטב יכולתו. על מנת שהוא יוכל לעשות זאת, אתם צריכים לבטוח בו ולתת בידו את כל הפרטים והמידע, מבלי להסתיר או לטייח עובדות לא נוחות. חשוב לבסס מערכת יחסים של אמון ביניכם ובין עורך הדין, ולכן בפגישתכם הראשונה היו קשובים לתחושותיכם, ושאלו את עצמכם האם אתם נותנים בו אמון, והאם אתם מרגישים בטוחים מספיק בכדי לספר לו את כל האמת, מבלי להסתיר מאום.

אודות כותב המאמר - עורך דין פלילי אסף דוק

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו. עו"ד דוק שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד.

העקרונות המנחים את אופן הטיפול בכל אחד מתיקי המשרד הם לחימה עיקשת לשמירה והגנה על הזכויות והאינטרסים של המטופל, חשיבה פורצת דרך, ומאמץ מתמיד לספק את צרכיו המיוחדים של כל מטופל. לא די לדעת את החוק לבוריו, אלא יש להכיר את המערכת המשפטית עד תומה, כדי להבין כיצד לתכנן עבור הלקוח את המהלכים הנכונים שיסייעו בכיבוש היעד הרצוי. צוות המשרד מתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" ומציאת פתרונות מקוריים, כל זאת תוך שיתוף עם הלקוח ובשקיפות מלאה עימו.

צוות עורכי הדין שלנו, ביניהם גם יוצאי הפרקליטויות השונות ורשויות האכיפה, פועלים במקצועיות ובמסירות על מנת להגן על זכויותיו של כל מטופל. הניסיון והידע המקצועי שצברו עורכי הדין במשרד בגופי האכיפה והתביעה לא יסולא בפז ומאפשר להם להבין כיצד הצד השני חושב ואיך נראים הדברים מבחינתו ובכך לגבש אסטרטגיה משפטית מוצקה ומיטבית בכל תיק לפי נסיבותיו.

במידה ואתם עומדים בפני הליך פלילי, פנו ללא דיחוי להתייעצות משפטית עימנו בטלפון 052-6885006 או השאירו פרטים ונשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין פלילי | עורכי דין פליליים | עורכי דין פליליים תותחים | עורכי דין פליליים מובילים | עו"ד פלילי מוביל | כיצד לבחור עורך דין פלילי | עורך דין משפט פלילי | עורכי הדין הפליליים המובילים | עורכי דין פליליים מומלצים | עורך דין פלילי מומלץ | משרדי עורכי דין פליליים מובילים | עו"ד פלילי הכי טוב בארץ | כיצד לבחור עורך דין | עורך דין פלילי מומלץ בתל אביב

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי סטודנט מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בעבירות מין בילדיו הקטינים עונש מקל במיוחד ללקוח המשרד שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית סגירת תיק חקירה נגד קטין שנחשד בהתפרצות לבית כנסת סגירת תיק בהיעדר אשמה להורים שנחשדו בתקיפה והתעללות בילדיהם הקטינים ביטול צו הרחקה שהוצא נגד לקוח במסגרת סכסוך שכנים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
בחינות לשכת עורכי הדין
טלי | 01:15 18/03/2014
חובת יידוע הלשכה באשר לחקירה פלילית שמתנהלת
עו''ד אסף דוק | 12:23 18/03/2014
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
נטע | 21:40 16/10/2017
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
עו''ד אור הדאיה | 18:09 25/10/2017
משפט לפי ראיות או לפי עורכי דין.
אנונימי | 08:11 19/07/2017