הוסף חוות דעת על השירות המשפטי
דירוג השירות המשפטי אותו אנו מספקים הוא מרכיב חשוב לשיפור ההתייעלות מצידנו וכחלק מכך מסייע לאחרים לקבל החלטות משמעותיות עבורם.

על מנת לשמור על אמינות ואיכות השירות המשפטי שלנו, כל חוות דעת נבדקת באמצעים טכנולוגיים וכן בבקרה אנושית, לאיתור שפה פוגענית, אי דיוקים ורמאויות. במידה וחוות דעת לא עומדת בכללי כתיבת חוות הדעת או חשודה כבלתי אמינה, אנו עשויים להסיר את חוות הדעת מן האתר, לחסום את הכותב ו/או למנוע ממנו ניקוד.
שם פרטי
 
שם משפחה
 
דעתך על השירות המשפטי במשפט אחד (עד 200 תווים)
 
חווה דעתך על השירות המשפטי
 
מאפייני דירוג השירות המשפטי (1 = הנמוך ביותר, 5 = הגבוה ביותר)
 
1
2
3
4
5
 
מקצועיות וידע
 
שירותיות
 
שביעות רצון
 
חזרה לעמוד הראשי | בלוג פלילי | האמת שלא רוצים שתדעו על אבי דוביצקי צייד הפדופילים

האמת שלא רוצים שתדעו על אבי דוביצקי צייד הפדופילים

אבי דוביצקי, או בכינוי אותו הדביק לעצמו: "צייד הפדופילים", אינו אלא אדם העוסק, דרך קבע, בפעילות עבריינית חמורה וטופל נגד גברים ישראלים – בפרט הומוסקסואלים – האשמות משוללות יסוד. משטרת ישראל הודיעה על סגירה המונית של תיקי החקירה שנפתחו עקב תלונותיו, לאחר שהתחוור כי דוביצקי בדה ראיות, זייף מסמכים, ביצע מעשי התחזות ושימש סוכן מדיח לצורך הפללת קורבנותיו בכל מחיר. במסגרת מאמציו הנואשים לזכות בפרסום אוהד, היה דוביצקי אחראי לזיוף מסמכים, בדיית ראיות ועוד מרעין-בישין, שבעטיים מתנהלים נגדו הליכים פליליים ואזרחיים רבים. עו"ד אסף דוק סוקר במאמר הבא את כל האמת שלא רוצים שתדעו על אבי דוביצקי ומציע פתרונות לכל מי שמצא עצמו נפגע מפעילותו העבריינית.

כל האמת המטרידה על פעילותו של צייד הפדופילים והעבריין הנמלט - אבי דוביצקי

אבי דוביצקי, או בכינוי אותו הדביק לעצמו - "צייד הפדופילים", הינו דמות מוכרת בתחום הרדיפה הפיראטית אחר פדופילים. לכאורה המדובר בפעילות מבורכת אולם לאנונימיות ולפעילותו של מר דוביצקי ישנם לעיתים גם היבטים לא חוקיים המהווים פגיעה של ממש בפרטיות ולשון הרע וכן היבטים פליליים הקשורים למעשיו בזמן ולאחר מסע "הציד". רבות הפלטפורמות בהם היללו וגמרו את השבח על האדם ש"מנקה את האורוות" של ערינו מנוכחותם של עברייני מין המשחרים לילדים קטנים בגילאים כאלה ואחרים לצורך קיומה של אינטראקצה מינית. מאמר זה בא כמאמר משפטי אשר מאיר את הבעיתיות בפעילותו של מר דוביצקי ואת חוסר החוקיות שבמעשיו אשר הולכת וצפה במסגרת שיחות עם לקוחות אשר נפלו בפתיון פעילותו. עשיית דין עצמי אסורה למעט מקרים חריגים ביותר ועם כל הכבוד משימת אכיפת החוק היא עניין השמור לרשויות המדינה ולא לבני אדם יחידים שמעשיהם אינם ניתנים לפיקוח וכן אין בהם כל שקיפות.

במסגרת פעילותו זו, מר דוביצקי מנהל מספר אתרי אינטרנט במסגרתם הוא כולל את פרטיהם של קורבנותיו תוך הצגתם כפדופילים מסוכנים עוד בטרם הועמדו לדין ונגזר דינם או לעיתים אף בטרם נחקרו במשטרה. הפרסום לו אחראי מר דוביצקי כולל בין היתר את שמם המלא של קורבנותיו, תמונתם, סרטוני וידאו המתעדים אותם, פרטים אישיים אודותיהם, פרטים שמסרו בחקירתם, חומרי חקירה ותיאור לכאורי של מעשיהם הכולל כיתוב משמיץ והצהרות כוזבות, הבא להזהיר כביכול את הציבור מפניהם תוך הצגתם באתרים המתיימרים לרכז ולהציג את כלל עברייני הפדופיליה המצויים בישראל, קרי - מעין מאגר נתונים פרטי של עברייני מין ופדופילים אשר מנוהל על-ידי מר דוביצקי לבדו ומבלי שאיש יודע באמת את אמיתות המידע, שכן עסקינן באדם פרטי שלא חלים עליו כללי אתיקה מקצועית ונוהלי שקיפות וחשיפה לביקורת ציבורית.

פרסום תכנים מפרים אלו על-ידי מר דוביצקי, בין במישרין ובין ובעקיפין, וההקשר בו הם מופיעים במרחב האינטרנטי, מייחסים לחלק מקורבנותיו מעשים פליליים שטרם נחקרו או הואשמו והורשעו בביצוען, וכן מעשים שלרוב אינם מהווים או נכנסים לגדרי עבירת הפדופיליה כלל ועיקר.

'חזקת החפות' עומדת ל"אדם" כאדם ואין זה מן הדין ומן הצדק להציג את האנשים עמם יוזם מר דוביצקי קשר, במכוון כ"פדופילים" קבל עם ועדה, שכן בהתאם לשיטת משפטנו מחזיקים הם עדיין בחזקת החפות כל זמן שלא הוכחה אשמתם מעבר לכל ספק סביר על-ידי בית המשפט.

פעילותו זו של מר דוביצקי, טרם נקיטת הליך שיפוטי בעניינם, מסבה בפועל נזק רב ובל ישוער ומעמידה בסכנה גדולה את קורבנותיו בתחומי החיים השונים, הכוללים אך לא מוגבלים למוניטין ושמם הטוב, שלמות הזוגיות, התא המשפחתי שלהם, חשיפת נטייתם המינית, מקום עבודתם, ניהול חיי חברה ורווחה תקינים. רבים מקורבנותיו איבדו את מקור פרנסתם, נכנסו להליכי גירושין, הפסיקו לצאת את ביתם איבדו כל קשר עם העולם החיצון, לרבות חיי חברה וחבריהם ניתקו עמם כל מגע.

חלק מאותם "פדופילים" כלל לא הגיעו למקום המפגש אליו שודלו להגיע על ידי מר דוביצקי ובכל זאת הלה לא נח ולא הפעיל כל שיקול דעת או פילטר אנושי או חוקי ובכל זאת פרסם את תמונתם, פרטיהם האישיים, חומרי חקירה ופרטים אחרים תוך תיאור לכאורי של העבירה אותה ביצעו, דבר שהוא חמור מאוד כשלעצמו וכל מילה מיותרת.

מר דוביצקי הגיש מאות תלונות עד כה כאשר מתוכן טופלו עשרות בודדות בלבד כאשר רק מספר מצומצם יותר הבשיל לכדי כתב אישום. ככל והמדובר בפעילות רצויה נשאלת השאלה מדוע המשטרה והפרקליטות ממעטות לשתף פעולה עם הקאובוי האמיץ העשוי ללא חטא?

התשובה נעוצה בעובדה כי דוביצקי שנכנס לאתר צ'טים על מנת  להציג את עצמו כקטין, מקבל חזרה פניות של אנשים בגירים המגלים עניין מיני לכאורה. בהמשך הנ"ל מתפקד על תקן של "סוכן מדיח" על דעת עצמו בלבד וזאת מבלי שהוא מחויב לכללים בהם חייבים סוכנים מדיחים המקבלים את הכשרתם מהמשטרה. בעקבות זאת בהרבה מאוד מקרים אבי דוביצקי בעצמו ממשיך ליזום את המפגש עם הסקרן האינטרנטי מבלי שהאחרון יזם בעצמו מפגש ו/או התעקש על קיומו של כזה, דבר אשר מהווה התגרות של ממש ב"טרף" הקל. יש לציין כי הבעיתיות בהתנהלות זו הינו אדיר שכן הדברים מגיעים לכדי מעשים של "הדחה פסולה" של ממש תוך עידוד אנשים לעבור עבירות לצורך תפיסתם. רק במיקרים חריגים בהם המתעניין עצמו מתעקש על יצירת המפגש או אז אולי יש מקום לשיתוף פעולה מצד רשות האכיפה וגם זאת במשורה ובמשנה זהירות מיוחד.

תמצית פעילותו העבריינית וניסיונותיו לזכות בתהילה כ"גואל" האנושות מפדופיליה

בעשור האחרון לחייו בישראל, היה דוביצקי עסוק בניסיונות נואשים לזכות בתשומת לב תקשורתית ולהצטייר כ"מושיע העם" – בכל פעם, ביחס לסוגיה אחרת שהייתה על סדר היום הציבורי. מאמציו האובססיביים לעורר עניין היו כרוכים, דרך קבע, בניצול לרעה של הליכים משפטיים ובביצוע עבירות פליליות, בחסות החוק והאג'נדה שעליה ביקש לרכב, לצורך הסטת הזרקורים לעברו.

דוביצקי החל כבר בשנת 2009 לגלות יחס עוין כלפי הומוסקסואלים ואף נחקר בחשד לביצוע הרצח בברנוער. על רקע זה, כך על פי הצהרתו, החל בפעילות אובססיבית שעיקרה – ניהול שיחות בעלות אופי מיני עם גברים בצ'טים ואתרי היכרויות, בעודו מתחזה לאחר. לפי גרסתו של דוביצקי, בכל אותם מקרים סברו בני שיחו כי הוא קטין, טענה שהופרכה פעמים רבות.

דוביצקי זיהה את סצנת הדייטינג והצ'טים באינטרנט כאמצעי יעיל להגשמת משאלתו להתפרסם תוך שהכריז על מגיפה אימתנית של פדופיליה, הפושה בקרב הגברים במדינת היהודים, בפרט ההומוסקסואלים, ומאיימת להפיל קורבנות בקרב ילדי ישראל.

החשיפה התקשורתית שלה זכה בסוף 2013 וראשית 2014, שימשה את דוביצקי לזריעת בהלה רבתי מפני המוני פדופילים משחרים לטרף. תחושות הפאניקה וחוסר האונים שיצר, נוצלו על-ידו להאדרת שמו כמעין גיבור-על, שזקף לעצמו את הכינוי המכובס "צייד הפדופילים". באופן זה, פעל דוביצקי לקבע בציבור מסר שלפיו, הוא היחיד אשר מסוגל למנוע את הקורבנות הבאים, שכן רשויות החוק ומערכת המשפט בישראל אינן עושות מלאכתן נאמנה ובמידה רבה, עושות יד אחת עם ה"פדופילים".

דוביצקי, שסוף כל סוף הגשים את מבוקשו לעמוד במרכז תשומת הלב הציבורית, לא מיהר לוותר עליה: הוא הבין כי שימור מעמדו וההתעניינות התקשורתית בפועלו תלויים באספקת חומרים חדשים ומרעישים, שלא יאפשרו לדחוק לשוליים את "מגיפת הפדופיליה". בהתאם, ככל שנקפו הימים, כך האמיר מספרם של הגברים הישראלים שדוביצקי "הרשיע" בעבריינות מין מסוכנת.

באמצע-סוף 2014 התחוור, כי "צייד הפדופילים" אינו אלא אדם העוסק, דרך קבע, בפעילות עבריינית חמורה וכי במקרים רבים, טפל נגד גברים ישראלים – בפרט הומוסקסואלים – האשמות משוללות יסוד. משטרת ישראל הודיעה על סגירה המונית של תיקי החקירה שנפתחו עקב תלונותיו, לאחר שהתברר כי דוביצקי בדה ראיות, זייף מסמכים, ביצע מעשי התחזות ושימש סוכן מדיח לצורך הפללת קורבנותיו בכל מחיר.

במסגרת מאמציו הנואשים לזכות בפרסום אוהד, היה דוביצקי אחראי לזיוף מסמכים, בדיית ראיות ועוד מרעין-בישין, שבעטיים מתנהלים נגדו הליכים פליליים ואזרחיים רבים. התברר עוד, כי דוביצקי – שטפל על גברים ישראלים רבים האשמות סרק – תועד, בתמונות מעוררות קבס ברשתות החבריות, בעודו מתהולל בחברת קטינים במסיבות גייז, כשאפילו עדשת המצלמה לא הרתיעה אותו מלטחוב את ידיו אל אזורים אינטימיים בגופם של גברים, הצעירים ממנו בעשרות שנים.

כשחש בטבעת החנק של שלטון החוק מתהדקת סביב צווארו, רכש דוביצקי כרטיס טיסה בכיוון אחד לפלורידה, ארצות הברית – שם הוא שוהה מאז נמלט מהארץ. חודשים ספורים לאחר מכן, שינה את שמו בארצות הברית ל-Roy Miller, בתקווה כי באופן זה יוכל לחמוק מאימת נושיו ומלתת את הדין על פשעיו החמורים.

בהקשר זה ראו גם את התחקירים שפורסמו בתקשורת:

בינואר 2018 פורסם בתכנית "הצנרת" בערוץ 13 תחקיר מיוחד שעסק באבי דוביצקי ומעלליו. מי שמתיימר להיקרא "צייד הפדופילים" נחשף במערומיו כבודה ראיות סדרתי, שהתקשה להתמודד עם האמת שהטיח בו לקוח משרדנו, אחרי שדוביצקי טפל עליו האשמות שווא בפדופיליה. התחקיר שופך אור על מעשיו העברייניים של דוביצקי בישראל בתקופה שחי בה וגם לאחר שנמלט ממנה. את פרסום הסיקור המקיף שעסק בתביעות נגדו ניסה דוביצקי למנוע באמצעות איומים בתביעות ואף בפגיעה במגיש התכנית, גיא לרר. את הפרק ששודר עליו ב"צנרת" ושאת שידורו התאמץ דוביצקי למנוע, אנו שמחים להגיש לכם לצפייה;

ערוץ 10 - הצייד הפך לניצוד: "צייד הפדופילים", אבי דוביצקי, נחקר במשטרה בעקבות מעשיו הפליליים.ערוץ 10 - הוא הביא ללא מעט מעצרים, את חלקם תיעד והעלה לרשת, אבל כעת מתנערת המשטרה משיתוף הפעולה עם אבי דוביצקי - צייד הפדופילים, שמואשם בהטרדה על ידי כתבת גל"צ הדס שטייף ונחקר במשטרה עקב סכסוך שכנים שיצא משליטה.


ערוץ 10 - במסגרת פעילותו השנויה במחלוקת בחר אבי דוביצקי, "צייד פדופילים" מטעם עצמו, לחשוף את פרטיהם האישיים של אנשים שהאשים בפדופיליה, מבלי שמעולם נחקרו אפילו במשטרה. כעת ולמרות שנמלט מהארץ - הוא עומד בפני שורה של תביעות ממי שטוענים שחייהם נהרסו לשווא על ידיו.


אבי דוביצקי צייד הפדופילים הוכרז פושט רגל

ביום 10/09/2017 תידון בבית המשפט המחוזי בתל אביב הבקשה שהגישו נושיו של דוביצקי למתן צו כינוס ולהכריז עליו פושט רגל. מכוח צו הכינוס ימונה לדוביצקי מנהל מיוחד, שיידרש לתפוס ולממש את נכסיו בישראל ומעבר לים ולאחר מכן, להעביר לנושים את הכספים שייתקבלו בתמורה.

עדכון: בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן היום (10/09/2017) אור ירוק לנקיטת הליכי פשיטת רגל נגד החייב הנמלט, מר אבי רועי דוביצקי, או בשמו המכובס "צייד הפדופילים", בגין חובות של מיליונים לאזרחים ישראלים, לקוחות משרדנו, שעליהם טפל האשמות שווא בפדופיליה (פש"ר 30966-04-17). צו הכינוס הקנה את כל נכסיו של דוביצקי – בארץ ומחוצה לה – לכונס הנכסים הרשמי. בדיון מונתה מנהלת מיוחדת לנכסיו של דוביצקי, שעם כניסתה לתפקיד תידרש להתחקות אחר רכושו, לתפוס אותו ולממשו לצורך כיסוי חובות העתק שצבר. לקריאת הכתבה המלאה בנושא לחצו כאן.

העתק צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד אבי דוביצקי:

חרף ניסיונותיו הלא כשרים של אבי דוביצקי לעצור את ההליכים המשפטיים נגדו - לא עולה בידו לעשות כן והוא ממשיך לאכול מפרי מעלליו בשל אופי פעילותו העברייני והמתמשך. להלן דוגמה אחת מיני רבות:

  

 

בית המשפט הורה על מאסרו של אבי דוביצקי צייד הפדופילים

אבי דוביצקי, העבריין ופושט הרגל הנמלט, נידון למאסר עקב הפרות חוזרות ונשנות של צווים שיפוטיים שניתנו נגדו. מדובר בצווים שחייבו את דוביצקי להסיר כל פרסום מכפיש קיים ולהימנע מפרסומי דיבה חדשים נגד לקוח המשרד שנפל קורבן להאשמות הסרק של “צייד הפדופילים” (ת”א 37183-12-17).

הצווים מהווים חלק מפסק דין, שבמסגרתו חויב דוביצקי לפצות את לקוח המשרד בסך 500,000 ש”ח בגין לשון הרע.

כב’ השופט אמיר לוקשינסקי-גל מבית משפט השלום בפתח תקווה קבע בהחלטתו כי דוביצקי יישלח למאסר עד להסרת מלוא פרסומי הדיבה נגד לקוח משרדנו ורק ככל שיימנע מהמשך הפצתם.

זוהי הפעם הראשונה שבה נשלח אבי דוביצקי צייד הפדופילים למאסר, אך לא הפעם הראשונה שבה הוא מואשם בביזיון בית המשפט: בחודש דצמבר 2018 קבע בית משפט השלום בנתניה כי דוביצקי ישלם קנס של 700 ש”ח ליום, עד שיקיים את הצו המורה לו לסגור את דף הפייסבוק “נתפסו על חם”.

 

אבי דוביצקי ישלם 700 שקלים על כל יום שיפר את הצו המחייב את סגירת דף הפייסבוק העברייני ''נתפסו על חם''

אבי דוביצקי, המכנה עצמו "צייד הפדופילים", חויב לפצות במיליון שקלים צעיר שנפל קורבן להאשמות שווא בפדופיליה. דוביצקי מפעיל את דף הפייסבוק "נתפסו על חם" ובו מעליל על עשרות אלפי גברים בישראל שהם עברייני מין ופדופילים, על לא עוול בכפם. במסגרת הפרשה חויב דוביצקי לסגור את דף הפייסבוק שלו ולשלם על כל יום שימשיך להפר את הצו המורה לו לעשות כן - 700 שקלים (ת”א 42937-11-17).

דף הפייסבוק "נתפסו על חם" הוקם ומתוחזק על-ידי מר אבי רועי דוביצקי בפעילותו האובססיבית והפוגענית כלפי ציבור רחב של גברים חפים מפשע אשר נופלים קורבן למניפולציות ולתככים שהוא יוזם. כל מטרתו של דף הפייסבוק העברייני היא הפרת צווים ופסקי דין והוצאת דיבתם רעה של קורבנותיו.

אבי דוביצקי התעלם מהוראות הצו הקובע כי עליו לסגור את דף הפייסבוק “נתפסו על חם”, כפי שהוא מפר כל החלטה שיפוטית אחרת שניתנה בעניינו. על רקע זה, הוגשה נגדו בקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט שדרשה לאכוף את ביצוע הצו באמצעות הטלת מאסר וקנס על “צייד הפדופילים” הנמלט.

כב’ השופט אלי ברנד קיבל את בקשתנו ומתח ביקורת נוקבת על התנהלותו של דוביצקי בזאת הלשון: "מדובר במי שכלפיו ניתן פסק הדין אך לא קיימו, אשר הגיש תגובה לבקשה – שלא נתמכה בתצהיר ובסעיף 7 שלה ציין במפורש כי הוא מודע לדיון אך לא יתייצב אליו, כפי שאכן קרה בפועל, ואף לא עתר לאפשר לו להשתתף בדיון בדרך חלופית דוגמת היוועדות חזותית – אמצעי שכבר איפשרתי לו לעשות בו שימוש בתובענה זו לצורך מתן עדות”, כתב כב’ השופט ברנד בהחלטה והוסיף: “לפיכך, סבור אני כי יש מקום לקבל את הבקשה ביחס אל המשיב 1, בהעדר התייצבות ובהעדר הגנה של ממש.

 

תחקירים נוספים שפורסמו על מעלליו של אבי דוביצקי

הצייד ניצוד: צו כינוס נכסים נגד "צייד הפדופילים" אבי דוביצקי, ישראל היום

כונסת נכסים ל"צייד הפדופילים", News1 מחלקה ראשונה

ביהמ"ש: אבי דוביצקי יפצה ב-350 אלף שקל את עו"ד אסף דוק, זיו קריסטל אתר פוסטה, מיום 7.6.16.

נפגעי השיימינג של דוביצקי מבקשים להכריז עליו פושט רגל, זיו קריסטל אתר פוסטה, מיום 6.7.17.

דוביצקי חויב על ידי בית משפט השלום בירושלים לשלם ללקוח המשרד סכום של כ-320,000 ש"ח בגין פרסום אדם כ"פדופיל" ברשתות החברתיות, אתר פוסטה, מיום 26.4.15.

למרות שנמלט מאימת הדין - אבי דוביצקי ישלם ללקוח המשרד 400,000 ש"ח לאחר שהוציא דיבתו ברשת

אבי דוביצקי חויב לפצות אדם בלמעלה מ-300,000 ש"ח לאחר שקרא לו "פדופיל" ברשת

אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם 750,000 ש"ח בגין לשון הרע

סוף עונת הציד - תחקיר מיוחד החושף את סודותיו של צייד הפדופילים אבי דוביצקי
,
ארי פינס, מגזין mako, מיום 4.12.14.

תחקיר מיוחד על אבי דוביצקי "צייד הפדופילים", אמיר זוהר וזיו קריסטל, אתר פוסטה, מיום 3.12.14.

צייד הפדופילים - הפרומו - תחקיר מיוחדכתבה ראשונה של אמיר זוהר וזיו קריסטל, אתר פוסטה, מיום 1.12.14.

הצייד הפך לניצוד: "צייד הפדופילים", אבי דוביצקי, נחקר במשטרה, חדשות נענע 10, מיום 1.12.14.

ההסתבכות של "צייד הפדופילים" אבי דוביצקי נמשכת, חדשות נענע, מיום 3.12.14.

ראיון שערך גיא זוהר עם אבי דוביצקי באשר לשיטות הפעולה הפסולות מצידו, רדיו ללא הפסקה 103FM, מיום 7.12.14.

"צייד הפדופילים" נתבע על ידי האנשים שאת חייהם הרס, צינור לילה ערוץ 10, מיום 7.12.14.

פרקליטות מחוז חיפה החליטה למחוק אישום שנסמך על ראיות שאסף אבי דוביצקי, מגזין המושבות, מיום 24.12.14.

הפרקליטות אומרת לא לדוביצקי, זיו קריסטל, אתר פוסטה, מיום 28.12.14.

הפרקליטות מנקה את השולחן מתיקי אבי דוביצקי, זיו קריסטל, אתר פוסטה, מיום 13.7.15

עשרות תיקים שנפתחו בגלל "צייד הפדופילים" נסגרו, חדשות 10

סוכן מדיח

הפעלתם של סוכני משטרה סמויים הוגדר על ידי בית המשפט כ"רע הכרחי" במלחמה בפשע. עם זאת, הודגש כי יש להציב גבולות סבירים לשימוש באמצעי זה. כאשר גבולות אלה נחצים בפסיקה הועלתה זה מכבר האפשרות כי הללו ישמשו כבסיס לקבלה של טענת הגנה מן הצדק. העקרונות העומדים בבסיס טענה מסוג זה הם האינטרס הציבורי בדמות אמון ברשויות האכיפה ובניהול הליך פלילי הוגן, לצידו האינטרס הפרטי של הנאשם בדמות הזכות להליך הוגן. לצידם של אלו עומד עיקרון יסוד במשפט הפלילי - עיקרון האשמה. במקרה של מר דוביצקי המדובר באדם שאינו נכלל במצבת כח האדם של המשטרה, המדובר באדם פרטי אשר לקח את החוק לידיו תוך הפעלת המשטרה. בנסיבות הנ"ל האפשרות כי מתבצעת פעולה הנופלת בגדרי ההדחה הפסולה הינה יותר מסבירה.

בע"פ 1224/07, בית המשפט העליון העלה את האפשרות שטענת "הדחה פסולה" עשויה להיכלל כחלק מדוקטרינת ההגנה מן הצדק במשפט הפלילי, ומשכך יוצא כי אם תשתרש תפיסה זו הרי שטענה זו תוכל להביא לביטול כתב אישום ולא רק להקלה בעונש כפי שמקובל כיום.

לדברי דוביצקי פעילותו היא בדיוק כמו "שאם הייתי רואה מישהו מנסה לפרוץ לרכב הייתי מתלונן עליו למשטרה, כך אני מתלונן על אנשים שמטרידים מינית בצ'טים". מיותר לציין כי הדברים אינם נכונים, המדובר בפעילות יזומה של אבי דוביצקי עצמו, לעיתים קרובות הוא עצמו מעודד את ה"עבריין" להגיע למקום מפגש מבלי שזה יזם דבר או חצי דבר. לכן, הטענה כי הוא כמו אותו עובר אורח אשר עד לביצועה של עבירה הינו רחוק מאוד מן המציאות.

לאור להיטות היתר של מר דוביצקי לתפוס ולהציב מארבים תוך הדחה לדבר עבירה נשאלת לעיתים השאלה מה המניע של אדם אשר מעיד גם על עצמו כי אינו מכיר באופן אישי מסביבתו הקרובה קרבן של עבירה מסוג כזה ? לא יהיה זה מרחיק לכת לסבור כי תשומת הלב התקשורתית שהנ"ל מקבל ומפיק מהדחת אנשים לדבר עבירה תוך פגיעה אנושה בהם מבלי ולפני שנערך להם בירור משפטי כלשהו בעניינם הינו מניע חזק בעניינו.

גם על פי תגובת דובר המשטרה שניתנה במסגרת תחקיר שנערך בתקשורת ניתן ללמוד את הבעיתיות החוקית בפעילותו של מר דוביצקי: "מרבית פעילותו של מר דוביצקי בתחום המכונה על ידו "איתור פדופילים" היא בעלת ערך ראייתי מוגבל בשל אופן פעילותו. עבריינות מין ברשת האינטרנט נאכפת באופן נחוש ומקצועי על ידי מערך מיומן ומוסמך של חוקרים בכלל יחידות המשטרה, בליווי פרקליטים ובאופן סדור ומפוקח".

עו"ד חיים ויסמונסקי מפרקליטות המדינה מציין גם הוא במסגרת אותו תחקיר כי "כאשר מפעילים סוכן, יש כללי מותר ואסור וצריך מאוד מאוד להקפיד על הכללים האלה, זה מקצוע של ממש, .. יש סיכוי שאותה פעילות ... תעלה כדי הדחה פסולה.”

הגנה מן הצדק

הדוקטרינה של הגנה מן הצדק נשענת על סמכותו של בית המשפט לבטל אישום העומד בסתירה מהותית לעקרונות של צדק והגינות משפטית. טענת הגנה מן הצדק (סע' 149 לחוק סדר הדין הפלילי) נוצרה כדי להעניק לנאשם סעד מקום בו נפל פגם ממשי באופן שבו נבחנת אשמתו או חפותו בהתבסס על כך. מקום בו יש פגיעה ממשית בתחושת הצדק וההגינות אי אפשר לברר את קיומו של אשם או, לחלופין, לא צודק יהיה לעשות כן. משכך, בית המשפט יבחן את ההליך הפלילי מנקודת מבטו של הנאשם ויכריע, האם המשך ניהול ההליך, בין אם במתכונת זו ובין אם בכלל, יש בו כדי לסתור מהותית עקרונות של צדק והגינות משפטית.

בית המשפט העליון כבר פסק כי אין להוציא מכלל אפשרות שבמקרים מתאימים מעורבותו של גורם פרטי בהליך הפלילי ובפרט ניהול חקירה יזומה עשויה לפגוע באופן ממשי בתחושת הצדק וההגינות של ההליך עד כדי החלת ההגנה מן הצדק. עוד פסק בית המשפט העליון כי לא ניתן להתעלם מהחשש ל"מדרון חלקלק" בהתייחס לגורמים פרטיים שאינם נתונים לפיקוח, רגולציה ונורמות אתיות, שעלולים לנקוט אף הם פעולות בילוש וחקירה שעשויות לחצות את הגבול בין האסור למותר, תוך פגיעה בצנעת הפרט ובזכויות אדם נוספות. לפיכך, אין זה בלתי סביר כי בנסיבות מסוימות המצדיקות זאת ובהתייחס לפעולותיו של הגוף הפרטי, תחולנה דוקטרינת ההגנה מן הצדק ודוקטרינת הפסלות הפסיקתית.

בבג"ץ הפרטת בתי הסוהר (בג"ץ 2605/05 המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ואח' נ' שר האוצר ואח'), בית המשפט העליון אסר על הפעלת בית סוהר בידי גורם פרטי בנימוק המרכזי כי למדינה יש תפקיד ייחודי באכיפת החוק הפלילי, שכן לה נתונה הרשות הבלעדית לעשות שימוש בכוח מאורגן לצורך אכיפת חוקי מדינת ישראל. עוד נקבע כי הסכנה העיקרית הטמונה בהאצלת סמכויות המדינה לגוף פרטי היא כי אותו גוף ינצל את כוחו לרעה, באופן שרירותי או לשם קידום מטרותיו הזרות.

בענייננו, אבי דוביצקי הינו אדם פרטי אשר מעיד על עצמו כ"תחקירן עצמאי" אשר הזדהה לא אחת כ"תחקירן של ערוץ 10", עובדה אשר יש בה ללמד על מניעיו האישיים והכלכליים במסגרת פעילותו למיגור עברייני המין ברשת האינטרנט. כמו כן, אבי דוביצקי לא רק מגיש את תלונותיו במשטרה בכובע של מתלונן ונותן למשטרה לעשות את עבודתה אלא "נשאר בתמונה" באמצעות כך שהוא מנהל מספר אתרי אינטרנט במסגרתם הוא כולל את פרטיהם של קורבנותיו תוך הצגתם כפדופילים מסוכנים עוד בטרם הועמדו לדין ונגזר דינם או לעיתים אף בטרם נחקרו במשטרה. הפרסום לו אחראי מר דוביצקי כולל בין היתר את שמם המלא של קורבנותיו, תמונתם, סרטוני וידאו המתעדים אותם, פרטים אישיים אודותיהם, פרטים שמסרו בחקירתם, חומרי חקירה ותיאור לכאורי של מעשיהם הכולל כיתוב משמיץ והצהרות כוזבות, הבא להזהיר כביכול את הציבור מפניהם תוך הצגתם באתרים המתיימרים לרכז ולהציג את כלל עברייני הפדופיליה המצויים בישראל, קרי – מעין מאגר נתונים פרטי של עברייני מין ופדופילים אשר מנוהל על-ידי מר דוביצקי לבדו ומבלי שאיש יודע באמת את אמיתות המידע, שכן עסקינן באדם פרטי שלא חלים עליו כללי אתיקה מקצועית ונוהלי שקיפות וחשיפה לביקורת ציבורית.

בתחקיר שערך העיתונאי ארי פינס במגזין mako, נחשף כי: "המשטרה שיתפה איתו (דוביצקי) פעולה תקופה ממושכת, ועד לאחרונה אף נמצאו בתחנת לב תל אביב בדיזנגוף טפסים מיוחדים להגשת תלונות שהותאמו באופן אישי לצרכיו – "טופס דוביצקי". באחד הסרטונים שצילם (דוביצקי), תיעד מעצר של אדם בתוך תחנת משטרה בתל אביב, דבר שאינו חוקי, אך השוטרים שהיו עדים למצלמה לא טרחו להעיר לו על כך. בנוסף, במספר צווי מעצר משטרתיים שהוצאו בעקבות דיווחיו, נכתב שדוביצקי הוא "תחקירן טלוויזיה" שהתחזה לקטינה, אף על פי שמעולם לא עבד ככזה... ". כמו כן מצוטט גורם במשטרה שאמר את הדברים הבאים: "האופן שבו הוא פעל לא אִפשר למשטרה לבנות תיק באופן מקצועי עם שרשרת ראיות סדורה. הוא לא נעזר בליווי משפטי והרבה פעמים ההתכתבויות שלו בצ'אטים נפלו למקומות של הדחה פסולה ושידול".

לא זו אף זו, כנגד מר דוביצקי הצטברו תלונות רבות במשטרה, אשר על חלקן הוא אף נחקר, בגין אופן התנהלותו הפסול ביחס לקורבנותיו ולגורמים נוספים, לרבות משרדנו, שכלל הפרות צווים שיפוטיים מצידו של הנ"ל, איומים, התחזויות, הטרדות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

הוצאת דיבה, לשון הרע ופגיעה בפרטיות

אך לא בזאת מסתיימים הדברים. את שיחותיו מתעד אבי דוביצקי, ולאחר שבן שיחו נופל בפח שטמן לו, מפיץ באתרי אינטרנט אשר אותם הוא מנהל את שמותיהם המלאים של קורבנותיו, מספרי הזהות שלהם, כתובותיהם, מקומות עבודתם, וכיוצ"ב פרטים אישיים – ומציג אותם בפומבי כפדופילים מסוכנים עוד טרם נגזר דינם, ולעיתים אף טרם נחקרו במשטרה! כך, למשל, מפרסם מר דוביצקי את פרטי קורבנותיו באתרי האינטרנט הבאים אותם הוא מפעיל: adubi.net או huntpedo.co או pedozvalim.com וכן אתרים dokcaught.com ו- caughtdok.org. יודגש כי חלק מן האתרים שהוזכרו לעיל כבר לא פעילים בזכות פעילות משפטית ענפה מצד משרדנו. האמתלה להעלאת אותם תכנים משמיצים הינה אזהרה לציבור מפני אותם אנשים שהגיעו למפגשים שיזם. לא פעם, מר דוביצקי מכפיש את שמם של אותם אנשים, כשפניהם גלויים לכל, עם כיתוב נלווה המזהיר את הציבור מפניהם. נציין כי הפרסום נעשה מבלי שנערך להם בירור משפטי כלשהו קודם לכן, תוך פגיעה חמורה בחזקת החפות של אותם "עברינים". אותם אנשים חווים פגיעה אנושה במקום התעסוקה שלהם ולעתידם המקצועי, בחלק מהמקרים המשפחות שלהם נהרסות והם מתקשים למצוא את עצמם שוב במצב של תיפקוד תקין. הפגיעה לאור האמור הן בהיבט של איסור "לשון הרע" והן בהיבט של הגנת הפרטיות הינה קריטית.

רשימת האתרים שמפעיל אבי רועי דוביצקי:

◻️ dokcaught.com
◻️ huntpedo.co
◻️ adubi.net
◻️ pedozvalim.com
◻️ hecaught.com
◻️ israelsexoffenders.com
◻️ Pedopupik.com
◻️ Drpupik.com
◻️ pedofilim.ru
◻️ Megap.biz
◻️ Siteon.ddns.net


בהקשר זה יוער, כי משרדנו הביא להסרתם של עשרות אלפי תכנים מכפישים ומפרי חוק שפירסם בשנים האחרונות מר דוביצקי ברשת האינטרנט.

להלן דוגמא להודעה המבשרת על הסרה מיידית של סרטון לשון הרע בפייסבוק:

 

Hi Asaf,

We are in receipt of your letter, a copy of which is attached to this message for your reference. Thank you for bringing this matter to our attention.

The content you have reported is no longer accessible.

Thanks for contacting Facebook,

Casper
Community Operations
Facebook

להלן דוגמא להודעה המבשרת על הסרה מיידית של סרטון פוגעני ביוטיוב:

Dear Asaf Dok,

We have removed the material in question for a privacy violation, pursuant to our Community Guidelines (http://youtube.com/t/privacy_guidelines).

It may take some time for video search results and thumbnail images to disappear from the site. Typically, this should not take more than a couple of days. Please be patient and be assured that the video is no longer viewable.

Sincerely,

The YouTube Team

חיפוש שבוצע לאחר מכן גילה שהסרטון הוסר לחלוטין:


בהתנהלות זו אבי דוביצקי פוגע פגיעות של ממש באותם אנשים בתחום איסור לשון הרע כדלהלן:

א. פגיעה בזכות לשם טוב של חשודים.

ב. גורם לנזק תדמיתי כלכלי ומביא לעוגמת נפש של ממש לאותם אנשים שאת הסרטונים שלהם פירסם.

ג. אדם שעוד לא הוכחה אשמתו זכאי ליומו בבית המשפט. אין לתאר את גודל העוול לכשייקבע על ידי בית משפט כי אדם מסוים שכביכול נתפס על ידי מר דוביצקי אינו אשם בדין וכי כוונתו בהגעה לאותו מקום ששודל להגיע אליו לא היה לצורך קיום מעשה מיני עם קטין.

דיני לשון הרע הם בראש ובראשונה ענף של דיני הנזיקין, שכן עניינן הוא הסדרת סכסוכים בין המזיק לניזוק המזכים בסעד אזרחי. אולם דיני לשון הרע הם גם עבירה פלילית. כלומר דיני לשון הרע הם גם עוולה אזרחית וגם עבירה פלילית שדינה הוא עד שנת מאסר.

כדי שתקום אחריות פלילית בלשון הרע צריך להוכיח כוונה לפגוע מצידו של הנתבע, בשונה מן המישור האזרחי שם עוולת לשון הרע לא כוללת יסוד נפשי אלא רק יסוד עובדתי - קרי רק פרסום של לשון הרע. התעוררה השאלה האם כוונה לפגוע כוללת את הלכת הצפיות. הפסיקה קבעה כי הלכת הצפיות לא חלה בדיני לשון הרע. כלומר כדי להוכיח במשפט הפלילי כי הנתבע התכוון לפגוע צריך להוכיח כוונה של ממש.

פגיעה בזכות לפרטיות

בנוסף, בהתנהלותו של אבי דוביצקי קיימת פגיעה של ממש בזכותם של אנשים לפרטיות באינטרנט ובכלל כדלהלן:

סעיף 2 לחוק הגנת הפרטיות מגדיר פגיעה בפרטיות באופן הבא:

1. בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו;
2. האזנה אסורה על פי חוק;
3. צילום אדם כשהוא ברשות יחיד;
4 .פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו;
5. העתקת תוכן של מכתב או כתב אחר שלא נודע לפרסום, או שימוש בתוכנו, בלי רשותו מאת הנמען או הכותב, והכל אם אין הכתב בעל ערך היסטורי ולא עברו 15 שנים ממועד כתיבתו;
6. שימוש בשם אדם, בכינויו, בתמונתו או בקולו לשם רווח;
7. הפרה של חובת סודיות שנקבעה בדין לגבי ענייניו הפרטיים של אדם;
8. הפרה של חובת סודיות לגבי ענייניו הפרטיים של אדם, שנקבעה בהסכם מפורש או משתמע;
9. שימוש בידיעה על ענייניו האישיים של אדם או מסירתה לאחר, שלא למטרה שלשמה נמסרה;
10.פרסומו או מסירתו של דבר שהושג בדרך פגיעה בפרטיות לפי פסקאות (1) עד (7) או (9)
11. פרסומו של עניין הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, או למצב בריאותו או להתנהגותו ברשות היחיד.

סעיף 4 לחוק הגנת הפרטיות קובע, כי "פגיעה בפרטיות היא עוולה אזרחית, והוראות פקודת הנזיקין (נוסח חדש) יחולו עליה בכפוף להוראות חוק זה". לעומת זאת או בנוסף, סעיף 5 לחוק הגנת הפרטיות קובע כי פגיעה פרטיות הינה עבירה פלילית וכלשון החוק "הפוגע במזיד בפרטיות זולתו, באחת הדרכים האמורות בסעיף 2(1), (3) עד (7) ו- (9) עד (11) דינו- מאסר חמש שנים.

מהאמור לעיל עולה כי מר דוביצקי אינו פועל על פי חוק ובפעילותו כמתואר רומס הנ"ל את עקרון שלטון החוק ואת חייהם של כל אותם חשודים בעבירות מין, תוך הפרות באספקטים שונים כמובא לעיל בעת שהוא מציג עצמו כ "רובין הוד" מודרני.

פרסום תצלומים או סרטונים מיניים ללא אישור המופיע בהם היא עבירת הטרדה מינית

בהתאם ל"חוק הסרטונים" (תיקון מספר 10 לחוק למניעת הטרדה מינית) כל פרסום של תצלום, סרט או הקלטה בעלי אופי מיני שיש בהם כדי להשפיל את האדם המופיע בהם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום - תיחשב כהטרדה מינית ודינה יהיה כדין הפוגע במזיד בפרטיותו של אדם בהתאם לחוק הגנת הפרטיות - עד 5 שנות מאסר.

משכך, יוצא איפוא, שבמקרים רבים בהם אבי דוביצקי מעלה לרשת סרטונים או תצלומים בעלי אופי מיני של קורבנותיו, הוא עובר הלכה למעשה עבירה פלילית חמורה שדינה הוא עד 5 שנות מאסר.

היעדר מידתיות - מעשיו של דוביצקי מובילים לפגיעה בלתי מידתית בנפגעיו ביחס לחומרת העבירה שביצעו לכאורה ומחבלים במאמצי שיקומם ושילובם מחדש בחברה

בהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית התכתבות בעלת אופי מיני עם קטין מתחת לגיל 15, גם אם אותו קטין לא הראה למטריד כי אינו מעוניין בהצעות או בהתייחסויות המיניות במסגרת אותה התכתבות (בדיוק כפי שקורה במהלך ה"ציד" של מר דוביצקי), מהווה עבירת ניסיון שדינה הוא עד שנת מאסר בלבד. יוצא מכך, איפוא, שגם בהנחה ואותם חשודים אכן יודו בקיום אותה התכתבות מינית בהסכמה עם אבי דוביצקי המתחזה לקטין מתחת לגיל 15, הנזק שבפרסום שמם קבל עם ועדה והכנסתם למעין מאגר פדופילים אינטרנטי פרטי המופעל על-ידי מר דוביצקי יוביל לפגיעה בלתי מידתית ובלתי ראויה בחייהם ביחס לעבירה שביצעו אשר מצויה ברף חומרה נמוך יחסית לדעת המחוקק. כמו כן, חשיפת זהותם ופרטיהם של אותם חשודים בניסיון הטרדה מינית על-ידי מר דוביצקי חושפת אותם למעשי אלימות והתעללות קשים מצד החברה וכן מחבלת במאמצי שיקומם ושילובם מחדש בחברה לשם מניעת הישנות מעשים דומים בעתיד מצידם. הדבר נכון שבעתיים במצבים בהם אבי דוביצקי מפרסם את זהותם של אנשים שטרם נחקרו או אנשים שהתיק נגדם נסגר בסופו של יום במסגרת אותם מאגרי פדופילים פרטיים שהקים באינטרנט. במצבים מעין אלו הדבר שקול לגזר דין מוות חברתי על אף היעדר אשמה מצידם.

הוצאת צו איסור פרסום

לכל חשוד (אדם שנחקר במשטרה) עומדת הזכות לבקש לקיים את הדיון בעניינו בדלתיים סגורות וכן לאסור את פרסום שמו עד למועד הגשת כתב אישום בעניינו, שכן בשלב המעצר טרם נתבררה כלל מעורבותו של החשוד באירוע המיוחס לו משום שטרם החל המשפט הפלילי בעניינו. החוק מכיר בכך כי התרת פרסום עלולה להיות בלתי הפיכה לעומת איסור פרסום שיכול להיות מוסר בהמשך הדרך.

דברים אלה מקבלים חיזוק מנתונים שפורסמו על ידי משטרת ישראל עצמה, מהם עולה כי בשנת 2010, למשל, נפתחו על ידי המשטרה 348,312 תיקי חקירה, כאשר מתוכם רק ב-164,628 תיקים (המהווים 42%) הגיעו לכדי גילוי, שמשמעותו גיבוש תשתית ראייתית לביצועה של עבירה על ידי החשוד. המשמעות המעשית היא שבסופו של דבר רוב תיקי החקירה נסגרים ללא שמוגשים בהם כתבי אישום נגד החשודים בשל היעדר תשתית ראייתית מספיקה להרשעה.

צו איסור פרסום אוטומטי לאחר 48 שעות מהחקירה או לאחר הדיון הראשון בבית המשפט: סעיף 70 (ד1) לחוק בתי המשפט, שעניינו עיכוב פרסום פרטיו המזהים של חשוד, קובע כך: "לא יפרסם אדם שמו של חשוד שטרם הוגש נגדו כתב אישום, עד תום 48 שעות מהמועד שבו התייצב החשוד לחקירה או שהיה עליו להתייצב לחקירה, או עד סיומו של הדיון הראשון שהתקיים לפני שופט בעניינו, לפי המוקדם מביניהם; לעניין זה לא יובאו שבתות ומועדים במניין השעות".

על הרשות החוקרת מוטלת החובה ליידע חשוד שהוא עצור ואינו מיוצג בדבר זכותו לבקש מבית המשפט לאסור את פרסום שמו, וכן עליה לאפשר לו להגיש בקשה לאיסור פרסום שמו באמצעותה, לפי הטופס שצורף לתוספת הרביעית. בנוסף, על הרשות החוקרת ליידע את החשוד בדבר אפשרות זו לא יאוחר מ- 24 שעות מעת מעצרו או לפני שהובא בפני שופט – המוקדם מביניהם (לעניין זה לא יובאו שבתות ומועדים במניין השעות).

פרסום זהותו של אדם בהקשר הפלילי עלול לגרום לו ולקרובים הסובבים אותו נזק בלתי הפיך, ואף לפגיעה בלתי מידתית ביחס לנסיבות המקרה כפי שקורה לרוב כתוצאה מפעילותו של אבי דוביצקי. על כן, אם ברצונכם להמשיך ולשמור על כבודכם ופרטיותכם מומלץ לפנות מבעוד מועד ולבקש צו איסור פרסום גורף על שמכם ופרטי החקירה בעניינכם עד אשר יוגש כתב אישום אם בכלל.

אבי דוביצקי ירד מישראל לארה"ב באישון לילה

בתחילת חודש דצמבר 2014, מר דוביצקי ירד מישראל לארה"ב באישון לילה תוך שהוא מעביר עידכון בנושא זה על גבי דפי הפייסבוק שבניהולו רק בדיעבד וזאת על רקע תלונות וחקירות רבות שהוגשו ומתנהלות כנגדו בימים אלו, כמו גם תביעות דיבה ופגיעה בפרטיות שהוגשו על-ידי אנשים רבים שאת חייהם הרס וזכו בפסקי דין רבים נגדו בסכומי כסף גדולים.

הפרקליטות הורתה על סגירת רובם המוחלט של התיקים שנפתחו בגלל "צייד הפדופילים"

במהלך שנת 2015 סגרה הפרקליטות את רובם המוחלט של התיקים שנפתחו בעקבות "הציד" שערך אבי דוביצקי. הסיבה לסגירה ההמונית של התיקים היא למעשה הבעת אי אמון מצד הפרקליטות לראיות שאסף מר דוביצקי, ואף משום שראתה בו סוכן מדיח ברובם של תיקי החקירה - ראו כתבה שפורסמה בתקשורת בנושא.

מה ניתן לעשות כנגד פרסומים משמיצים של מר דוביצקי?

משרדנו מנהל פעילות משפטית ענפה לחשיפת פעילותו הפלילית של מר דוביצקי, תוך הסרת פרסומיו המשמיצים מרחבי הרשת.

צו מניעה זמני: סעיפים 71 ו-72 לפקודת הנזיקין מסמיכים את בית המשפט ליתן תרופה לעוולה בדרך של הוצאת צו מניעה זמני, וסעיפים אלה הוחלו על העוולה של פרסום לשון הרע מכוח הוראת סעיף 7 לחוק איסור לשון הרע. ניתן לבקש מבית משפט להוציא תחת ידו צו מניעה המורה למר דוביצקי לחדול לאלתר מלפרסם כל פרסום אודות הנפגע באתריו השונים, בין אם בעצמו ובין אם באמצעות אחרים, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין. יודגש, כי בית משפט רשאי להורות כי צווים אלו יעמדו בתוקפם עד לבירורה הסופי והמוחלט של התובענה.

תביעת לשון הרע: לצד צו מניעה זמני, ניתן להגיש תביעת לשון הרע כנגד הפרסום המשמיץ. פרסום משמיץ הוא כל פרסום שיש בו כדי להשפיל אדם בעיני הבריות; לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם; לבזותו בשל מעשים, התנהגויות או תכונות שיוחסו לו; ו/או לפגוע בעסקו ובפרנסתו.

הגשת תלונה במשטרה: עצם הגשת התלונה והמשך שיתוף הפעולה של נפגע העבירה עם המשטרה חשובים לאיסוף וביסוס הראיות נגד אבי רועי דוביצקי לצורך העמדתו לדין והרשעתו בעבירות טרור רשתי בתיק המתגבש נגדו בימים אלו.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הטיל צו לכינוס נכסיו של אבי דוביצקי בהליך פשיטת הרגל נגדו

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן היום (10/09/2017) אור ירוק לנקיטת הליכי פשיטת רגל נגד החייב הנמלט, מר אבי רועי דוביצקי, או בשמו המכובס "צייד הפדופילים", בגין חובות של מיליונים לאזרחים ישראלים, לקוחות משרדנו, שעליהם טפל האשמות שווא בפדופיליה (פש"ר 30966-04-17). צו הכינוס הקנה את כל נכסיו של דוביצקי – בארץ ומחוצה לה – לכונס הנכסים הרשמי. בדיון מונתה מנהלת מיוחדת לנכסיו של דוביצקי, שעם כניסתה לתפקיד תידרש להתחקות אחר רכושו, לתפוס אותו ולממשו לצורך כיסוי חובות העתק שצבר.

הנושים – ארבעה במספר – תבעו את דוביצקי בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות באמצעות משרדנו, בעקבות פרסומים שקריים ומכפישים שבהם הציג אותם כעברייני מין מסוכנים, הפוגעים בילדים.

נציגת כונס הנכסים הרשמי ייצגה בדיון את עמדת המדינה. היא הביעה תמיכה בבקשה ונימקה זאת, בין היתר, בכך שדוביצקי "לא כפר למעשה באף אחת מההכרעות של בית המשפט ולא בחר לערער עליהן" – בהתכוונה לתביעות שהגישו הנושים, שה"צייד" הוציא דיבתם רעה.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, כב' השופט חגי ברנר, נעתר לבקשה והורה על מתן צו לכינוס נכסיו של דוביצקי: "החוב נגד החייב מקורו בפסקי דין שניתנו נגדו והחייב ביצע לפחות שני מעשי פשיטת רגל בכך שהתעלם מהתראות פשיטת הרגל שניתנו נגדו. בנוסף, החייב הצהיר לא אחת שאין בכוונתו לפרוע את החובות הפסוקים והצהרה זו לכשעצמה מהווה מעשה פשיטת רגל נוסף. בנסיבות אלה, בשלו התנאים למתן צו כינוס נגד החייב".

כב' השופט ברנר הביע מורת רוח מהיחס המזלזל שמגלה דוביצקי כלפי שלטון החוק בישראל ומערכת המשפט שלה.

"החייב לא התייצב לדיון, למרות שהוא יודע על הדיון ועל הבקשות התלויות ועומדות נגדו, כעולה מסרטון שהוא עצמו העלה בעמוד הפייסבוק שלו", פסק כב' השופט ברנר – בהתייחסו ל"מופע האימים" שערך דוביצקי בשידור חי לקהל עוקביו ברשת החברתית, בימים שקדמו לדיון.

בסרטון, שדוביצקי מיהר להסיר מפייסבוק זמן קצר לאחר סיום השידור החי, הטיח ה"צייד" הניצוד ביקורת בוטה במדינת ישראל ובמערכת המשפט שלה והדגיש כי לא ישוב לארץ: "תעשו מה אתם רוצים בישראל. אם הבתי משפט היו כאלה מבריקים וכאלה טובים במדינת ישראל, כמו בארצות הברית, איך שמתייחסים לתופעה, אז לא הייתם מגיעים למצב הזה... זה שאתם מנצלים את כל מערכת המשפט המטומטמת שלכם... בגלל זה מערכת המשפט נראית כמו שהיא נראית היום. עמוסה בחרא... אני לא מתכוון לבוא לישראל. אני לא מתכוון לבוא לבקר בישראל. אני לא צריך לשבת בפקקים שמה. אני לא צריך לסבול את השירות הקקי".

דוביצקי הצהיר במפורש כי הוא מודע להליכי פשיטת הרגל שננקטים נגדו וכי גם עתה אין בכוונתו לכבד את החוק. הוא טען כי מסיבה זו, אין הוא מתנגד לבקשה שהגישו נושיו למתן צו כינוס: "בעשירי לספטמבר, שזה יוצא עוד כמה ימים... הזמינו אותי לבית המשפט כי רוצים להכריז על אנוכי כפושט רגל... אם אתם חושבים שבגלל שתכריזו עליי כפושט רגל אז זה יטהר אתכם אז אתם פשוט חיים בסרט. אתם יכולים להכריז עליי כפושט רגל, לבוא להגיד לשופט ברנר – אבי דוביצקי מסכים, הנה תקשיבו. אבי דוביצקי מכריז בזאת שאין לו התנגדות שיוכרז פושט רגל".

צו הכינוס הקנה את כל נכסיו של דוביצקי – בארץ ומחוצה לה – לכונס הנכסים הרשמי. בדיון מונתה מנהלת מיוחדת לנכסיו של דוביצקי, שעם כניסתה לתפקיד תידרש להתחקות אחר רכושו, לתפוס אותו ולממשו לצורך כיסוי חובות העתק שצבר.

נפגעת או הושפלת בפומבי ממעשיו של אבי דוביצקי?

המציאות מלמדת כי אבי דוביצקי בפעילותו העבריינית דנן משמש גם החוקר, השופט והתליין. במשפט השדה שהוא עורך לנפגעיו אין כל מקום לשמיעת טענות ההגנה שלהם, שכן הרשעתם נכתבה על-ידו מבעוד מועד ללא כל קשר לראיות. 

לכן, אם נפגעת או הושפלת כתוצאה מפעילותו של אבי דוביצקי "צייד הפדופילים" אתה מוזמן ליצור עימנו קשר לבחינת האפשרות לנקיטת הליך משפטי בעניין שבנדון. צוות עורכי הדין שלנו, ביניהם גם יוצאי הפרקליטויות השונות ורשויות האכיפה, פועל במקצועיות ומסירות על מנת ולהגן על זכויותייך. המשרד מונה צוות אנשים מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. במידה ונפגעת ממעשיו של אבי דוביצקי, פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו 
בטלפון 
052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
אבי דוביצקי | צייד הפדופילים | avi dubitzky | עבירות פדופיליה | אבי רועי דוביצקי | אבי דוביצקי נחקר במשטרה | לשון הרע של אבי דוביצקי | נתפסו על חם | Roy Miller | פייסבוק נתפסו על חם | dokcaught.com | Avi Roy Dubitzky | caughtdok.org | אבי דוביצקי הרצח בבר נוער | אבי דוביצקי מאסר

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם 750,000 ש"ח בגין לשון הרע הפסד צורם נוסף לאבי דוביצקי (צייד הפדופילים) - ישלם ללקוח המשרד 400,000 ש"ח לאחר שהשמיצו באינטרנט הוצאת צו הרחקה נגד אישה שחשדה שבעלה בוגד בה עם אחרת סגירת תיק בהסדר מותנה ללקוח שהטריד מינית עובדת קטינה שלו

חוות דעת על השירות המשפטי
דירוג השירות המשפטי אותו אנו מספקים הוא מרכיב חשוב לשיפור ההתייעלות מצידנו וכחלק מכך מסייע לאחרים לקבל החלטות משמעותיות עבורם.
חוות הדעת של סיוון אטדגי על השירות המשפטי במשפט אחד
אבי רועי דוביצקי - לא מה שחשבתם
חוות הדעת של סיוון אטדגי על השירות המשפטי
כל הכבוד לעורכי הדין דוק וצברי שעושים לילות כימים בלחימה נגד בן העוולה הזה.
הוסף חוות דעת
סיוון אטדגי
24/08/2019
ציון השירות המשפטי
5
מאפייני דירוג השירות
מקצועיות וידע
5
 
שירותיות
5
 
שביעות רצון
5
 
 
חוות הדעת של מאיר חסוי על השירות המשפטי במשפט אחד
כל הכבוד לכם על שחשפתם את פניו האמיתיות של העבריין הנמלט אבי דוביצקי
חוות הדעת של מאיר חסוי על השירות המשפטי
אבי דוביצקי, צייד הפדופילים בדימוס, ממשיך לצייר עצמו כלוחם צדק נאיבי עם כוונות טובות שחצה את הגבולות לטובת תיקון עולם. מדובר סך הכל ברודף פרסום כפייתי שלא בוחל באמצעים, עובר על החוק ופוגע באנשים לצורך מימוש מטרותיו המפוקפקות והחולניות. כל הכבוד לעורכי הדין במשרד שעושים לילות כימים בלחימה וחשיפת פרצופו האמיתי של בן העוולה הזה.
הוסף חוות דעת
מאיר חסוי
24/08/2019
ציון השירות המשפטי
5
מאפייני דירוג השירות
מקצועיות וידע
5
 
שירותיות
5
 
שביעות רצון
5
 
 
זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
אנונימי | 21:14 07/11/2014
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 21:47 07/11/2014
תודה רבה אתה עושה עבודת קודש מולו!
אנונימי | 13:06 08/11/2014
צייד השוטרים סיים בדיוק כמו צייד הפדופילים
נורית | 09:17 29/01/2015
צייד השוטרים סיים בדיוק כמו צייד הפדופילים
גלעד | 10:16 29/01/2015
יש עוד דף פייסבוק פתוח
שלום לעורכי הדין | 15:11 11/08/2015
שאלה על מושג הקינטור בעבירת הרצח
קובי | 20:55 18/03/2014
קינטור בעבירת רצח
עו''ד אסף דוק | 21:18 18/03/2014