חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | דיני משפחה | זכויות הגבר והאישה בהליך גירושין
קטגוריות: דיני משפחה

זכויות הגבר והאישה בהליך גירושין

אלו הם מקרים, למרבה הצער, שכיחים ומוכרים עד מאוד: אחד מבני הזוג מחליט לעזוב את הבית ולסיים את הנישואין באופן מיידי, משאיר את בן הזוג כאוב, פגוע, ושקוע בניסיון לאחות מחדש את הנישואין. אמנם, לא פעם, חוסר הרצון והקשב להסדיר את הסוגיות המהותיות כגון מזונות, הסדרי ראיית ילדים וחלוקת רכוש, עלולים לגרום לבעיות רציניות בעתיד ולעוגמת נפש רבה, ולהביא לכך שתהליך הגירושין יהיה ארוך, מסורבל, ומכוער ביותר. כיצד יש להתכונן ליום שאחרי הנישואין? עו"ד אסף דוק מסביר.

כאשר בני הזוג מחליטים להיפרד, וביתר שאת כאשר הדבר נעשה באופן חד צדדי, יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

◻️ קבלת ייעוץ והכוונה: עקב המורכבות של הליך הגירושין ישנה חשיבות גדולה שכל אחד מבני הזוג ידע את זכויותיו וחובותיו עוד משלביו הראשונים. אמנם עליך לזכור זאת: לאורך הליך הגירושין, תמיד יהיו את בני המשפחה, החברים או השכנים שגם עברו תהליך דומה ולכן מתיימרים להיות "מומחים לעניין." עם כל הכבוד לעצותיהם הרבות, לא פעם מדובר בעצת אחיתופל. במהלך התהליך העדין והרגיש של גירושין, מומלץ ביותר לפנות לעו"ד מומחה בדיני משפחה, אשר בידיו הידע המקצועי האמתי שבאמצעותו יוכל לייצג את האינטרסים שלך בצורה הטובה ביותר.

◻️ זמן זה כסף, ועצבים: על בני הזוג לא לדחות את הבעיות הבוערות של מזונות, משמורת על הילדים, תורנויות, חלוקת רכוש, ועוד. במידה ולא תשבו, ובאמצעות ייעוץ משפטי תפתרו את כל הבעיות הללו, הן רק ילכו ויחמירו. לאחר שיעבור זמן, כבר תתנהלו במסלולים שונים בחיים, תטענו בכעסים ורגשות שליליים כלפי בן או בת הזוג, ויהיה קשה יותר לשבת ולפתור בעיות אלו. הדבר עלול להוביל לצורך בערכאות משפטיות יקרות ומכאיבות.

◻️ ירידה לפרטים הקטנים: כאשר תשבו להסדיר את כלל העניינים הנוגעים לחיים אחרי הנישואין, אין להזניח אף פרט ולו הקטן ביותר, שעלול לצוץ בהמשך הדרך ולגרום לחיכוכים ומריבות. הדבר נוגע ביתר שאת לחובות הטיפול בילדים: באילו ימים או שעות הילדים יהיו אצל איזה מבני הזוג, מי יאסוף אותם מהחוגים או מבית הספר, מי יגיע לימי הורים, מי ישגיח עליהם בשוטף, וכן הלאה. כל אלו הם דברים חשובים מאוד, שיש להיערך אליהם מראש.

◻️ עריכת הסכם ממון: הסכם ממון הוא הסכם אשר מסדיר את נושא חלוקת הרכוש לאחר סיום הנישואין, אשר ניתן לערוך אותו במהלך הנישואין. אי לכך, בני זוג שכבר נמצאים במהלך תהליך של גירושין לא יוכלו לערוך הסכם כזה, לכן יש להקפיד לערוך אותו עוד קודם לכן בכדי למנוע עוגמת נפש בהמשך. באפשרות הסכם זה למנוע מריבות, הוצאות משפטיות, ערכאות בבית משפט, תביעות, ועוגמת נפש רבה. לכן, במידה ולא ערכתם הסכם ממון, והתחושה באוויר היא שעומדים להגיע להליך של גירושין, ישנה חשיבות גדולה לערוך באמצעות עו"ד לדיני משפחה הסכם ממון הוגן, מתחשב, ואשר עונה על צרכיהם של שני הצדדים.

חשיבותו של הייצוג המשפטי בעת גירושין

לא מעט מהנישואין בימינו מסתיימים למרבה הצער בגירושין. במידה והתהליך נכפה על אחד הצדדים, או שקיימת לחלופין החלטה משותפת לנקוט בו, יש חשיבות רבה להתייעץ באופן מיידי עם עורך דין המתמחה בענייני גירושין. עורך הדין יוכל להקל על התהליך, לחסוך הוצאות רבות ותהליכים משפטיים קשים בהמשך, ולאפשר לשני בני הזוג וילידיהם להמשיך בחיים תקינים, שלווים ויציבים.

משרדנו מעניק למטופליו מענה משפטי מקצועי, יסודי ויצירתי במגוון נושאים בתחום דיני המשפחה, תוך ניתוח המצב קדימה ובחינת דרכי הפעולה המיטביות לניהול הסיכונים הכרוכים בעניינם. העקרונות המנחים את אופן הטיפול בכל אחד מתיקי המשרד הינו לחימה עיקשת לשמירה והגנה על הזכויות והאינטרסים של המטופל, חשיבה פורצת דרך, ומאמץ מתמיד לספק את צרכיו המיוחדים של כל מטופל. במידה והנך זקוק/ה לייעוץ וייצוג משפטי בנושא זה - פנה/י ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר/י פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בענייני גירושין - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין גירושין | עורך דין גירושים | גישור גירושין | הסכמי גירושין | עורכי דין גירושין | עורך דין לענייני גירושין | עריכת הסכם גירושין | חלוקת רכוש בגירושין | חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים | זכויות נשים בהליכי גירושין | זכויות הגבר בהליכי גירושין

הצלחות המשרד בתחום
לקוח שהואשם בעבירות פדופיליה חמורות ברשת לא יועמד לדין פלילי סגירת תיק פלילי לאיש מחשבים שנחשד בחדירה לחומר מחשב וקבלת דבר במרמה ביטול צו למניעת הטרדה מאיימת שהוצא בעקבות תלונת שווא במסגרת סכסוך שכנים ביטול רישום משטרתי בעבירות סחר בסמים שחרור ממעצר חשוד באונס בתוך המשפחה מעסה שנעצר בחשד לאונס וביצוע מעשים מגונים במטופלות שוחרר בעקבות כשלים חמורים בהתנהלות המשטרה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הליך גירושין בעקבות אלימות מצד הבעל
רבקה | 05:25 22/05/2017
הליך גירושין בעקבות אלימות מצד הבעל
עו''ד אלעד שאול אלבז | 16:58 22/05/2017
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017