חזרה מכתב אישום

הוגש כנגדך כתב אישום? לא סוף העולם. עורך דין פלילי יכול לפעול לביטול כתב האישום בהצגת טיעוניו לתביעה המשטרתית או לפרקליטות ובכך להביא במקרים מסוימים לחזרה מכתב אישום פלילי או חזרה מחלק מהאישומים שצוינו בכתב האישום.

בואו נשאל ראשית מהו כתב אישום – למי שלא כל כך מתמצא בז'רגון המקצועי?

כתב אישום הוא ההחלטה אם להאשים אותך בדבר עבירה לאחר חקירה משטרתית או לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור ללא הבאתו להליך משפטי. כלומר, במקרים מסוימים לאחר חקירה הנאשם יכול לקבל מכתב כי התיק נסגר מחוסר עניין לציבור ובמקרים אחרים, הוא מקבל מכתב מהפרקליטות כי עליו לנמק בכתב מדוע כדאי להם להימנע מהגשת כתב אישום נגדו . במידה ובפרקליטות החליטו כי ניתן להרשיע אדם או יש מספיק ראיות הקושרות אותו לדבר העבירה, מגישים נגדו כתב אישום בהתאם לעבירה אותה ביצע ומתחיל הליך משפטי בהתאם לנסיבות.

במרבית המקרים למשטרה\התובע\התביעה או מדינת ישראל, יש אינטרס מובהק להרשיע נאשם שביצע אי אלו עבירות ועושה הכל כדי למצוא כל שבב מידע אודותיו בין אם באמצעות עברו המתועד אצלם במחשב ובין אם ע"י איסוף מודיעיני כזה או אחר בכדי להוסיף משקל לתיק לצרכיי הרשעה.

כאן, בנקודה הזאת רק עורך דין מקצועי המתמחה בתחום הפלילי ומכיר את הנישות והעבירה מלפני ולפנים יוכל לדעת לחזות את עתיד התיק מראש ואף למנוע הגשת כתב אישום אם פנו אליו לאחר החקירה או לבטל כתב אישום לחלוטין . חשוב לציין כי ייצוג משפטי מקצועי, יעיל ונכון יכול במרבית המקרים להגיע להסדר עם התביעה ולהביא לסיום ההליך הפלילי .

במרבית המקרים, סבור הנאשם כי לא היה הצדק להגשת כתב אישום ולא תמיד יודע איך להתנהל מול המערכת האימתנית והמאיימת שמדברת בשפה שהוא כלל אינו מבין מחד ולא תמיד מתייחסת אליו ככל האדם בפרט, מה שמותיר אותו מרוקן וחסר אונים לנוכח הסיטואציה המשפילה, על אחת כמה וכמה לא תמיד הוא מודע לעובדה כי הוא יכול להגיש באמצעות עו"ד בקשה לחזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין. חזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין ביטול כתב אישום ואף לצאת כשידו על העליונה. המחוקק דואג להסתיר את המידע הזה, המשטרה והפרקליטות לא ממהרות לחשוף אותו ובודדים עורכי הדין שמסוגלים לבטל כתב אישום ומחיקת הרישום הפלילי .

האינטרס המובהק של התביעה לאחר הגשת כתב האישום, הוא להמשיך בהליך המשפטי והלביא להרשעה, אין לה כל אינטרס לחזור בה מכתב האישום ותהא הסיבה אשר תהה.

אם כך מדוע במקרים מסוימים  מחליטה התביעה לחזור בה מכתב אישום?

התובע המשטרתי יכול בכל עת ובייחוד לאחר תחילת המשפט לחזור בו מכתב האישום כלפי הנאשם ובייחוד כאשר לא הודה הנאשם בעבירות המיוחסות לו בין בעל פה או בין בכתב לפי סעיף 123 . במידה ולתובע המשטרתי לא היו מספיק עובדות כנגד הנאשם למרות שהודה בהן , גם כאן ראשי התובע לחזור בו מהאישום וברשות בית המשפט. כלומר, לבית המשפט יש את הסמכות לבטל את האישום לבקשת התובע באם לא הודה הנאשם ולפני מסירת תשובתו בנוגע לחשדות נגדו.

כיצד יכול עורך דין פלילי להביא למצב שהתביעה תחזור בה מכתב אישום לפני או אחרי הגשת כתב האישום? 

כאן המקום להדגיש כי לאחר שהוגש נגדך כתב אישום, ייתכן ויש בחומר החקירה המצוי בידי התובע המשטרתי ואפילו בנסיבותיך האישיות, מקום להגיש בקשה מנומקת למשרד התובע המשטרתי  בבקשה לביטול – דהיינו, חזרה מכתב האישום שהוגש נגדך, טרם ההליך המשפטי.

כיוון והניסוח והבאת הנתונים מאוד חשובים , חייבים לתת את הטיפול הזה לעורך דין מוסמך , זה אמנם עולה כסף, אבל חוסך עלויות יקרות כמו ייצוג משפטי ארוך ומייגע ומונע כאבי ראש מיותרים ואף מנקה את הרקורד הפלילי שלך , מה שיעזור לך להתחיל ממקום נקי וטוב הרבה יותר.

חשוב לציין ולהדגיש כי עדיף יהיה לפנות בבקשה למחיקת התיק וכתבי האישום לפני ההליך המשפטי מחד והליך ההקראה (הליך הדיון המשפטי) בפרט, כלומר, אם איבדת זמן לרעתך ולא יכולת מכל סיבה להגיש בקשה לביטול כתב אישום והמשפט החל, עדיף יהיה שכבר בשלבי המשפט המוקדמים תוכל להגיש את הבקשה המנומקת ולהימנע מהמשך הליך המשפט שיכול להסתיים בהרשעה וענישה כזאת או אחרת .

כאן בנקודה הזאת, אין מקום להתחכמויות או מניפולציות כיוון ורק עו"ד או יותר נכון לומר , ייעוץ משפטי מקצועי יוכל לעזור ולסייע עבורך בתחום וזאת מהסיבה כי ניתן יהיה למשוך אותך בלשון בין כותלי בית המשפט במטרה להוציא ממך הודאה שבזמן אחר לא היית אומר אותה והיא זאת שתהיה המקל הקריטי בגלגלים ולכן נוכחות של עו"ד מטעמך בעת המשפט יכולה ליצור מנגנון הרתעה קריטי וחשוב להמשך ההליך .

כאן המקום להדגיש כי בקשה המוגשת לתובע המשטרתי שלא באמצעות עורך דין פלילי, מהווה סיכון מיותר ולא מחושב וזאת בשל העובדה כי רק עו"ד פלילי המכיר  את רזי הסעיפים במשפט הפלילי, יהיה בכוחו להעלות את הסיכויים לביטול כתב האישום ועל אחת כמה וכמה שימת דגשים חשובים על הנקודות הרלוונטיות בהתאם לתיק והמקרה -  זכרו: סוף מעשה במחשבה תחילה!  

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   Google+   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
חזרה מכתב אישום | ביטול כתב אישום | כתב אישום

הצלחות המשרד בתחום
חזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין ביטול כתב אישום בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש ביטול כתב אישום בעבירת מעשה מגונה בפומבי חזרה מכתב אישום בעבירות סמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
מהיכן אוכל לקבל עותק מכתב אישום שהוגש נגדי?
דניאל | 17:53 05/01/2015
מהיכן אוכל לקבל עותק מכתב אישום שהוגש נגדי?
עו''ד אסף דוק | 18:11 05/01/2015
כתב אישום על גידול מריחואנה
ניסים | 19:08 24/01/2018
כתב אישום על גידול מריחואנה
עו''ד עודד רגב | 10:10 28/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
כתב אישום על העלבת שוטר
יאיר | 13:44 16/01/2018
כתב אישום על העלבת שוטר
עו''ד עודד רגב | 16:13 16/01/2018
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 21:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 17:08 27/12/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 20:42 28/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
עו''ד אסף דוק | 05:50 29/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 08:24 29/11/2017
כתב אישום
אילן | 08:38 20/11/2017
כתב אישום
עו''ד אור הדאיה | 15:49 21/11/2017
כתב אישום על קטטה בבית מלון
ניצן | 18:40 07/10/2017
כתב אישום על קטטה בבית מלון
עו''ד אור הדאיה | 11:51 13/10/2017