חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | ייצוג קטינים | השמה חוץ ביתית של ילדים

השמה חוץ ביתית של ילדים

בית המשפט לנוער רשאי להורות על הוצאתו של קטין לסידור חוץ ביתי. ההחלטה על השמת ילד במסגרת חוץ ביתית נעשית כחלק מתהליך, שמטרתו להעניק לילד מסגרת חינוכית-טיפולית מסודרת ובטוחה שתענה על צרכיו.

אם נשקפת סכנה לשלומו הגופני או הנפשי של הקטין משום שהוא "נזקק" (על פי סעיף 2 לחוק הנוער (טיפול והשגחה)), רשאי פקיד הסעד להציע טיפול בו, אך אם האחראי עליו אינו מסכים לכך או שהקטין עצמו אינו מציית – רשאי בית המשפט לנוער להוציא את הקטין ממשמורת האחראי עליו ולמסור אותו למשמורתה של רשות הסעד אשר תקבע את מקום חסותו, אלא אם נמצאה דרך אחרת להבטיח את הטיפול בו וההשגחה עליו.

קטין שהועמד לדין ונמצא אשם בביצוע עבירה - רשאי בית משפט לנוער מכוח חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול) לצוות על החזקתו מחוץ לרשות הוריו לשם שמירה על שלומו, הבטחת התפתחותו, הקניית הרגלי התנהגות נאותה, הרחקתו מהשפעה שלילית וכיו"ב.

השיקולים הנלקחים בחשבון בהחלטה להוצאת קטין ממשמורת הוריו הם טובתו של הקטין והרצון להקנות לו הרגלי התנהגות תקינים, לחנכו ולהכשירו לחיים חברתיים נאותים ומועילים.

לעיתים, נכשלות דרכי הטיפול ומחליטים להחזיק את הקטין במעון נעול. הנ"ל קורה כאשר דרכי הטיפול במסגרת הקהילה והמשפחה לא צלחו ושיטת המבחן לא הצליחה לגבי הקטין. לעיתים הצורך במתן צו להחזקת קטין במעון נעול נובע מחומרת מצבו והצורך בנקיטת תגובה תקיפה ואמצעי נוקשה יותר על מנת להרתיעו משום שהוא נמלט וחוזר ונמלט ממסגרת פתוחה – וקיים צורך בנעילתו על מנת להבטיח את נוכחותו הפיזית ממש לשם הגנה עליו.

בית משפט לנוער רשאי לצוות על החזקת קטין במסגרת חוץ ביתית כדרך טיפול גם בלי להרשיע את הקטין. אם החליט בית המשפט להרשיע את הקטין – גם אז הוא רשאי לצוות כחלופה לעונש על העמדתו במבחן ולהוסיף תנאי מגורים או לצוות על החזקתו במעון נעול במקום מאסר.

דוגמאות
למסגרות טיפוליות חוץ – ביתיות: משפחה אומנת, הוסטל, פנימייה טיפולית, מעון ומעון נעול.

במידה והנכם מעוניינים לקבל ייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי מעורך דין פלילי המתמחה בייצוג קטינים ונוער, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר 24 שעות ביממה בטלפון 052-6885006 או  להשאיר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין פלילי | עורך דין פלילי לקטינים | השמה חוץ - ביתית | עו"ד פלילי לנוער | קטינים ונוער

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי לקטין בעבירת תיווך בסמים סגירת תיק חקירה נגד קטין שנחשד בהתפרצות לבית כנסת נער שנחשד בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות כלפי תלמידות בית ספר לא יועמד לדין ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בהחזקת סכין שלא כדין אבי דוביצקי חויב לפצות אדם בלמעלה מ-300,000 ש"ח לאחר שקרא לו "פדופיל" ברשת הוצאת צו הרחקה נגד אישה שחשדה שבעלה בוגד בה עם אחרת

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
רישום פלילי והנהלת חשבונות
ישראל | 15:04 17/06/2019
רישיון לאוטובוס ורישום פלילי
מיכל | 20:30 15/03/2018
רישיון לאוטובוס ורישום פלילי
עו''ד עודד רגב | 09:31 19/03/2018