חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | עבירות אלימות במשפחה | צו הרחקה, צו הגנה וצו נגד הטרדה מאיימת

צו הרחקה, צו הגנה וצו נגד הטרדה מאיימת

צו הרחקה או צו הגנה ניתנים כאשר קיימת בתוך המשפחה אלימות שיש בה סכנה מוחשית מיידית לשלום האישה או שלום הילדים. הצו כולל איסור כניסה למקום, איסור הטרדה, איסור נשיאת נשק, איסור לפעול בצורה מסוימת ועוד. בדומה, צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן כלפי כל אדם המטריד אדם אחר (שלא בתוך המשפחה) בכל דרך שהיא, או המפעיל כלפיו איומים אשר כתוצאה מהם הוא חושש כי שלוותו, פרטיותו או חירותו תפגענה שוב, או בשל חששו לפגיעה בגופו.

צו הגנה או צו הרחקה למניעת אלימות במשפחה

צו הרחקה או צו הגנה אוסרים על אדם לעשות את אחד מהבאים:
1. להיכנס לדירה בה מתגורר בן משפחתו או להימצא במרחק מסוים מאותה דירה (גם אם הדירה שלו באופן חלקי או מלא).
2. להטריד את בן משפחתו בכל דרך ובכל מקום.
3. לפעול בכל דרך המונעת או המקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן משפחתו.

צו הגנה יכול שיכיל גם דרישה לערובה הן לקיומו והן להתנהגות טובה, או כל הוראה אחרת הדרושה להבטחת שלומו ובטחונו של בן המשפחה.

כאשר ניתן צו הגנה להגנתו של קטין, רשאי בית המשפט להורות לעובד סוציאלי להגיש תסקיר.

ניתן צו הגנה, ייאסר על המחויב בצו לשאת נשק. אולם המחויב בצו רשאי להגיש בקשת היתר לנשיאת נשק, אשר תידון במעמד שני הצדדים.

התנאים למתן צו הגנה:
בית המשפט רשאי לתת צו הגנה מפני אדם בהתקיים אחד מאלה:
1. בסמוך לפני הגשת הבקשה נהג אותו אדם באלימות בבן משפחתו, ביצע בו עבירת מין או כלא אותו שלא כדין.
2. התנהגותו של אותו אדם נותנת בסיס סביר להניח כי הוא מהווה סכנה גופנית ממשית לבן משפחתו או שהוא עלול לבצע בו עבירת מין.
3. אותו אדם התעלל בבן משפחתו התעללות נפשית מתמשכת, או התנהג באופן שאינו מאפשר לבן משפחתו ניהול סביר ותקין של חייו.

תוקפו של הצו:
תוקפו של צו הגנה לא יעלה על 3 חודשים. בית המשפט רשאי להאריך את תוקפו של הצו עד לתקופה כוללת של 6 חודשים, ומטעמים מיוחדים שיירשמו – עד לתקופה כוללת של שנה אחת.

פרטים נוספים:
אם בית המשפט יתרשם כי הבקשה לצו ההגנה הוגשה מסיבות "נקמניות" ולא כנות, יהיה רשאי לחייב את מבקש הצו בהוצאות משפט של המדינה או הצד השני ואף להורות למבקש לפצות אותו.

במקרים של הפרת הצו ניתן לפנות למשטרה (שאינה חייבת לעצור את בן המשפחה המפר) או לבית המשפט.

צו הגנה אינו מוסיף ואינו גורע מהזכות לבקשת צו למניעת הטרדה מאיימת.

צו למניעת הטרדה מאיימת

מהי הטרדה מאיימת? הטרדה מאיימת היא הטרדתו של אדם בידי אדם אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, בנסיבות הנותנות בסיס להניח כי המטריד או המאיים עלול לשוב ולפגוע בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של האדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו.

היכן ניתן להגיש בקשה למניעת צו נגד הטרדה מאיימת? ניתן להגיש את הבקשה לכל בית משפט שלום בישראל. במידה שהפוגע הוא בן משפחתו של הנפגע, ניתן לפנות גם לבית משפט לענייני משפחה. אם הפוגע או הנפגע קטינים - ניתן לפנות גם לבית משפט לנוער.

בית המשפט רשאי בצו להורות לאדם שנקט הטרדה מאיימת להימנע מן המעשים הבאים: 1. להטריד את הנפגע. 2. לאיים על הנפגע. 3. לבלוש אחר הנפגע או לפגוע בפרטיותו. 4. ליצור עם הנפגע כל קשר בעל-פה, בכתב, או בכל אמצעי אחר. 5. לשאת או להחזיק נשק, לרבות נשק שניתן לו מטעם רשות ביטחון או רשות אחרת מרשויות המדינה.

צו למניעת הטרדה מאיימת יכול שיכיל גם דרישה לערובה הן לקיומו של הצו והן להתנהגות טובה, או כל הוראה אחרת הדרושה להבטחת שלומו ובטחונו של הנפגע.

ניתן צו במעמד צד אחד, יתקיים דיון במעמד הצדדים לא יאוחר מ-7 ימים מיום מתן הצו.

תוקפו של הצו למניעת הטרדה מאיימת לא יעלה על 6 חודשים, אולם בית המשפט רשאי להאריך את תוקפו של הצו עד לתקופה כוללת של שנה אחת, ומטעמים מיוחדים שיירשמו - עד לתקופה כוללת של שנתיים.

קיבלת צו הגנה או צו הרחקה? זקוק לעו"ד המתמחה בתחום?

מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה בטלפון 052-6885006 או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. נשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
צו הגנה | צו למניעת הטרדה מאיימת | הטרדה מאיימת | עורך דין פלילי | עורכי דין פליליים | צו הטרדה | צו הגנה למניעת אלימות במשפחה | עו"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
הוצאת צו הרחקה נגד אישה שחשדה שבעלה בוגד בה עם אחרת שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה שימוע לעובדת עירייה ממרכז הארץ שנחשדה בגניבה ממעביד הסתיים ללא פיטורים קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות ופגיעה בפרטיות סיום הליך פלילי ללא הרשעה ללקוח שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית זיכוי סטודנט מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הסדר במסגרת צו למניעת הטרדה מאיימת
שיר | 22:44 19/03/2019
צו למניעת הטרדה מאיימת
יורם | 12:33 30/08/2015
צו למניעת הטרדה מאיימת
עו''ד אלון שליכטר | 13:41 30/08/2015
מחיקת רישום פלילי על הטרדה מאיימת בטלפון
מייק | 15:21 22/01/2014
מחיקת הרשעה בדרך של הגשת בקשת חנינה
עו''ד אסף דוק | 20:07 24/01/2014