חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | עבירות מין | הפצת סרטונים ותמונות מיניות ללא אישור האדם המופיע בהן מהווה הטרדה מינית

הפצת סרטונים ותמונות מיניות ללא אישור האדם המופיע בהן מהווה הטרדה מינית

חוק הסרטונים קובע כי כל פרסום או הפצה של סרטונים ותמונות מיניות ללא אישור האנשים המופיעים בהם ייחשבו לעבירת הטרדה מינית שדינה עד חמש שנות מאסר. עו"ד אסף דוק מסביר על יסודות העבירה הפלילית החדשה ומרכיביה.

פרסום תצלומים או סרטונים מיניים ללא אישור המופיע בהם היא הטרדה מינית

כנסת ישראל חוקקה ביום 6.1.13 את "חוק הסרטונים" הקובע כי כל פרסום של תצלום, סרט או הקלטה בעלי אופי מיני שיש בהם כדי להשפיל את האדם המופיע בהם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום - תיחשב כהטרדה מינית ודינה יהיה כדין הפוגע במזיד בפרטיותו של אדם בהתאם לחוק הגנת הפרטיות - עד 5 שנות מאסר.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי מטרתו העיקרית של החוק היא למגר ולהתמודד עם תופעת פרסומם של תצלומים או סרטים שבהם נראים נשים או גברים ברגעים אינטימיים ללא הסכמתם, תופעה שהתגברה בשנים האחרונות בעיקר ברשת האינטרנט לרבות ברשתות החברתיות ובתוכנות מסרים מידיים כדוגמת וואטסאפ וסקייפ.

יוזמת הצעת החוק, ח"כ יפעת קריב אמרה עוד: "אנחנו צריכים להבין שהפצה של סרטים ותמונות כאלה היא לא מעשי קונדס, הם עלולים להרוס חיים של אנשים ושל נערות צעירות, שחלקן מפתחות לאחר מכן רצון להתאבד או שהופכות בעל כורחן לכוכבות פורנו. זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור מהשורש, ואני שמחה שגם כנסת ישראל חושבת ככה".

לצפייה בנוסח הצעת חוק למניעת הטרדה מינית (תיקון מס' 10) לחצו כאן.

הגנות - באילו מקרים פרסום או הפצה של תמונות וסרטונים אינטימיים לא ייחשבו מעשה פלילי?

החוק כולל גם מספר הגנות אשר "יזכו" את המחזיק בהן בהגנה מפני אישום פלילי:

א. הגנת תום הלב: הפרסום צריך שייעשה בתום לב. הגנה זו תירכש בסיטואציות שונות אותן הגדיר המחוקק ובשים לב ל"נסיבות הפרסום, תוכנו, צורתו, היקפו ומטרתו".

ב. מטרה כשרה: הפרסום צריך שייעשה למטרה כשרה.

ג. עניין ציבורי: צריך שיהיה בפרסום עניין ציבורי המצדיק אותו בנסיבות העניין, על הפרסום להיות פרסום שאינו כוזב, או הבעת דעה או הבעת ביקורת על בעל תפקיד ציבורי בקשר לתפקידו - והכל בכפוף למבחן הסבירות.

הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת

עבור פושעים רבים רשת האינטרנט מהווה אמצעי מצוין לביצוע עבירה של סחיטה בעיקר בשל קלות השימוש בה והקושי לזהות ולהגיע אל הפושע עצמו, מבצע העבירה. ניתן לראות כי ישנה עלייה רבה מאד במקרים מסוג זה, ובעיקר בשל השתלטותה של רשת האינטרנט על חיינו וניצולה, של רבים מכל העולם. השימוש בסרטונים, בעלי הקשרים מיניים, וגם בצ'אטים הופך לחלק בלתי נפרד מהעבירה ומאפשר לעבריין לבצע את הסחיטה בצורה קלה יותר. אחת הדוגמאות לכך היא עבירת סחיטה מינית באינטרנט Sextortion שעלתה לכותרות לא מזמן, סחיטה שבוצעה על ידי אזרח מרוקאי, שהתכתב באמצעות הצ'אט עם גברים ערבים ממקומות שונים כשהוא מציג את עצמו כאישה ערבייה. במסגרת התכתבותו איתם ביקש מהם להתפשט מול מצלמת המחשב ולבצע מעשים מיניים ישירות מולה. לאחר שביצעו זאת, איים עליהם שיפרסם את תמונותיהם ויפיץ אותן בקרב בני משפחתם וחבריהם, אלא אם כן ישלמו לו סכום של כמה אלפי דולרים. חלק מהגברים הנסחטים הסכימו לדרישותיו, אולם אלה שסירבו לכך, גילו את תמונותיהם ברחבי הרשת. מדובר בעבירה המסבה נזק קשה לקורבנות, במיוחד כאלו שהינם מהמגזר הערבי שעבורם מדובר בפגיעה אנושה בכבוד המשפחה.

החוק קובע עונש חמור מאד לאדם המעורב במקרה של סחיטה באמצעות האינטרנט, הנחשבת כעבירה פלילית כאמור וכמקרה של איומים לכל דבר. גם אם מדובר בסחיטה ובאיומים בלבד ללא מימוש האיום, עצם הסחיטה עצמה מצדיקה קבלת עונש חמור של עד 7 שנות מאסר ולו רק בשל המעשה עצמו והכוונה שבו. מימוש האיום יכול להוביל לעונש של עד 9 שנות מאסר בהתאם למידת חומרתו ואופיו. 

האם כדאי לשלם לאדם שסוחט אותך באמצעות תמונות או סרטונים אינטימיים שלך?

חד משמעית לא. מטרתם העיקרית של העוקצים היא בצע כסף, וכידוע כסף אפשר לרצות ללא גבול. הניסיון מלמד שהעברת כספים לסוחטים לא מפסיקה את אירוע הסחיטה, אלא להיפך – מתדלקת ומעצימה אותו ומובילה את הסוחט לדרוש סכומי כסף נוספים מהקורבן מפעם לפעם תוך איום שאם לא יעשה כן הסרטון המיני יופץ ברשת לקרוביו ובני משפחתו. על מנת ולהתמודד עם עברייני הסחיטה בעידן החדש יש צורך בניהול המשבר בצורה יסודית ומושכלת בעזרתו של עורך דין מומחה לעבירות סחיטה.

כיצד עליך לנהוג במידה והופצו תמונות וסרטונים אינטימיים שלך?

בכל מקרה בו הופצו תמונות או סרטונים אינטימיים שלך ברשת, עליך להיוועץ בעורך דין פלילי בהקדם, ובפרט אם המפיץ סוחט אותך באמצעות אותו פרסום.

משרדנו מתמחה בהסרת תכנים משמיצים מרשת האינטרנט, החל מתוצאות חיפוש שליליות ומשמיצות במנוע החיפוש google, דרך הסרת תכנים משמיצים או מיניים באתרים ורשתות חברתיות כגון: Youtube, Facebook, Vimeo וכלה במחיקת סרטונים ותמונות בעלי גוון מיני שהופצו שלא בהסכמת המצולם באתרים פורנוגרפיים ברחבי העולם.

המשרד עומד בקשר רציף עם מחלקות השירות ומשרדי עורכי הדין של החברות הגדולות בתחום, בין גוגל ישראל, גוגל העולמית, פייסבוק, xHamster ו-Xvideos, כך שאנו מוכנים בכל עת לטיפול מהיר, יעיל וחד משמעי בהסרת תכנים משמיצים מרשת האינטרנט.

בחלק מן המקרים, ובעיקר בהפצת סרטונים ותמונות פורנוגרפיים שלא בהסכמת המצולם, משרדנו מציג תוצאות מרשימות לפיהן סרטונים כאמור לעיל הוסרו מעל גבי הרשת תוך שעות ספורות בלבד.

בכל מקום בו נפגעת מהפצת תכנים מיניים או השמצות אודותיך, הנך מוזמן לפנות למשרדנו לקבלת טיפול מיידי על מנת ולהבטיח שהתכנים יוסרו במהירות, ביעילות ולפני שיגיעו לידהם של מליוני גולשים והמצב יצא מכלל שליטה. עורכי הדין במשרד עוסקים בדיני לשון הרע, הגנת הפרטיות, מנוסים בהסרת תכנים פורנוגרפיים שהופצו ברשת שלא בהסכמת המצולמת או המצולם ואף מומחים בתביעות לפיצוי כספי לאור הפצת סרטונים ותמונות אינטימיים כאמור. להתייעצות עימנו פנה ללא דיחוי לטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

דוגמא להודעה מחברת גוגל על הסרת תוכן שהופץ על לקוח המשרד ברשת האינטרנט:

  

 

דוגמא להודעה מחברת יוטיוב על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

  

דוגמא נוספת להודעה מחברת יוטיוב על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

 

 

 

 

דוגמא נוספת להודעה מחברת פייסבוק על הסרת סרטון שהופץ על לקוח ברשת האינטרנט:

  

דוגמא נוספת להודעה המבשרת על הסרת סרטון מיני של לקוח המשרד מאתר xhamster.com:

 

   

 

 

בתמונה: כתבה בנושא סחיטה מינית ברשת שפורסמה בחדשות 2

 

ראו גם את הנחיית פרקליט המדינה מספר 2.29 - חקירה והעמדה לדין בעבירות של פרסום תצלומים, הקלטות או סרטים של אדם, בעלי אופי מיני, ללא הסכמתו

ההנחיה החדשה קובעת כי תופעת הפצת התמונות והסרטונים המיניים ללא רשות המצולם, פוגעת באופן משמעותי ובל היכר בקורבנות, ולכן קיים אינטרס ציבורי באכיפת העבירה והעמדה לדין פלילי של מפרסמי התוכן הפוגעני, גם כאשר מדובר בחשודים נעדרי עבר פלילי או קטינים.

כיצד עליך לנהוג במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים?

במידה וזומנת לחקירה או שהוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות או סרטונים מיניים כדאי שתפנו ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין פלילי הבקיא בתחום ומומחה לעבירות מין ברשת. דע כי מדובר בעבירה פלילית חמורה, בגינה אתה עשוי לשבת זמן ממושך מאחורי סורג ובריח. במידה וזומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין הפצת תמונות וסרטונים מיניים כדאי שתקדים תרופה למכה ותסתייע בשירות משפטי מקצועי. במידה ואתה זקוק לייעוץ משפטי מקצועי בנושא - פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מחשב | עבירות מין באינטרנט | פגיעה בפרטיות באינטרנט | עבירות מין | הטרדה מינית | עורך דין עבירות מין | הפצת פרסום תועבה | לשון הרע באינטרנט | אבי דוביצקי | חוק הסרטונים | פרסום חומר תועבה | החזקה ופרסום חומר תועבה של קטינים | פרסום סרטונים מיניים | הפצת סרטונים מיניים | הפצת חומר תועבה | הפצת סרטון אינטימי | הפצת סרטון מיני ללא אישור | הפצת סרטון בוואטסאפ | הפצת סרטונים אינטימיים בוואטסאפ | הפצת תמונות אינטימיות | הפצת תמונות מיניות | הפצת סרטונים אינטימיים | הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת | הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים בוואטסאפ

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה סגירת תיק לאחר שימוע ללקוח שנחשד בתקיפה חמורה בצוותא סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע מעשה סדום בקטינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
אנונימי | 21:14 07/11/2014
לשון הרע של אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 21:47 07/11/2014
תודה רבה אתה עושה עבודת קודש מולו!
אנונימי | 13:06 08/11/2014
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
מירב | 09:03 28/07/2019
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
עו''ד אסף דוק | 09:08 28/07/2019
תחקיר מיוחד על אבי דוביצקי שנמלט לארצות הברית
הדר | 22:24 04/06/2018