חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | דיני תעבורה | דוחות חניה - קיבלתם דוח חניה ותוהים כיצד לנהוג?
קטגוריות: דיני תעבורה

דוחות חניה - קיבלתם דוח חניה ותוהים כיצד לנהוג?

כולנו מכירים את התחושה הקודרת שמציפה אותנו כאשר אנו חוזרים מבילוי או מיום עבודה מפרך ועל שמשת חלון מכוניתנו מבצבץ לו דוח חניה. באותו הרגע רובנו נגיב בכעס ונאשים את העירייה בשל מצוקת החנייה שיצרה. האם חוסר החנייה בעיר הוא קרב שאבוד מראש? עו"ד אסף דוק מסביר האם וכיצד ניתן לבטל דוחות חניה ואיך ניתן לדעת אם דוח חניה ניתן שלא כדין.

במידה וקיבלתם דוח חניה עומדות בפניכם כמה אפשריות. ראשית ניתן לשלם את התשלום עבור הדוח או מנגד לנסות לבטלו באמצעות התייצבות בבית המשפט. אופציה אחרת שאיננה מומלצת היא לא לשלם את הדוח או לחילופין להישפט עליו. אך אם נתעלם - הבעיה לא תעלם ואי תשלום על דוח חניה למשך זמן מסוים גורר הודאה באשמה כמו גם הפעלת סנקציות חמורות מצד העירייה.

בקרב מרבית האנשים שקיבלו דוח חניה עולה המחשבה כי חנו שלא כחוק, בין אם כי רכבם עמד באדום-לבן ובין אם החנו את רכבם בכחול-לבן אך לא הפעילו אמצעי תשלום. במרבית הפעמים אכן הדוח נרשם כדין, אומנם ישנם מקרים בהם חלה טעות, לכן יש לבחון כל מקרה לגופו. במידה והבחנתם כי הדוח נכתב שלא כחוק, אתם רשאים להגיש בקשה לבטלו תוך שלושים ימים מקבלתו. במידה בדוח לא חלה טעות, יש לשלם עליו תוך תשעים ימים ללא ריבית. את התשלום ניתן לבצע באמצעות רשת האינטרנט, מענה קולי בטלפון העירייה או באמצעות בנק הדואר. במידה ואינכם מעוניינים לשלם על הדוח אתם יכולים להגיש בקשה להישפט.

מה קורה כאשר מתעלמים מדוחות חנייה?

התעלמות מדוחות חנייה ואי תשלום הקנס בתוך תשעים ימים ממתן הדוח יכולה להחריף את הבעיה. לאחר המועד המצוין, הדבר נחשב ל"הודאה באשמה" ולא ניתן יהיה לבטל את הדוח. בנוסף, הקנס צובר ריביות עליהם לא תרצו לשלם. במידה והחלטתם לא לשלם כלל את הדוח דעו כי אתם עלולים להתמודד עם הטלת סנקציות מנהליות מהעירייה ועם הליכי הוצאה לפועל.

מה קורה אם הדוח התקבל לרכב מושכר?

במידה וקיבלתם דוח על רכב שאותו השכרתם, הדוח יומר על שמכם על ידי חברות ההשכרה. על הכתובת להיות מעודכנת במשרד הרישוי אחרת הדוח עלול להישלח לכתובת ישנה דבר שיהווה עבורכם קושי בהמשך ההליך. על כן, יש לעדכן הן את חברת הרישוי ואת חברות ההשכרה בכל שינוי בכתובת.

ביטול קנס - יש דבר כזה?

במקרים בהם דוחות חניה שנרשמו שלא כדין, לדוגמה כאשר הכסף שולם במדחן או שהיה כרטיס חנייה, או אתם מעוניינים לבטל דוחות חנייה עתידיים במידה ועברתם לעיר אחרת ואינכם מחזיקים בתו חנייה לאותה העיר, יש לאסוף את המסמכים הרלוונטיים בנושא ולשלוח לעירייה בקשה לביטול הדוח. במידה ואתם נוקטים בדרך זו, עליכם לעשות זאת תוך שלושים ימים ממועד קבלת הדוח.

קיבלתי דוח ואני מעוניין להישפט - מה ההליך?

במידה וקיבלתם דוח חנייה ואתם סבורים כי חלה טעות, אתם יכולים להגיש בקשה להישפט. אומנם, ישנם כמה תנאים לכך למשל, כאשר לא בוצעה שום עבירה ולמעשה הפקח טעה ברישום הדוח, או כאשר חלה טעות בדרך רישומו של הדוח ועוד. במידה ותרצו להישפט, יש להגיש בקשה בתוך תשעים ימים ממועד קבלת הדוח ולאחר מכן ישלח אליכם זימון בדואר לבית המשפט. משפט בגין דוח חנייה מתנהל בבתי משפט לעניינים מקומיים.

במידה והחלטתם לנקוט בצעד זה, חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין תעבורה טרם הגשת הבקשה או טרם התייצבותכם בבית המשפט. התייעצות עם עורך דין תעבורה מקצועי ומומחה יכול להקל על ההליך ולהעלות את הסיכויים לביטול דוח החנייה. חשוב שתדעו כי במידה ותורשעו בגין עבירה, בית המשפט לא יקל בתשלום הקנס. לעיתים אף הפקח שרשם את דוח החנייה יזומן למשפט שבו תדרשו להציג את טענותיכם בדבר הנפקת הדוח. יש לציין כי לעיתים העירייה מחזיקה בצילומים של דוחות חנייה ולכן טרם הגעתכם למשפט רצוי לבקש את החומר הרלוונטי בנוגע לדוח שלכם מנציגי העירייה. הפרוצדורה המצוינת לעיל לעיתים עלולה להרתיע את האזרח הממוצע. גם כאשר התכוננתם להליך המשפטי באופן יסודי ישנו סיכוי כי בית המשפט לא יקבל את טענותיכם. על כן, יש להיוועץ עם עורך דין הבקיא בדיני תעבורה שילחם עבור השגת יעדכם.

משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנהגים בעבירות תעבורה מזה תקופה ארוכה ובכך שומרים נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וקיבלת דו"ח חניה ואתה תוהה כיצד עליך לנהוג פנה ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין תעבורה מומחה בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין תעבורה | עורך דין לתעבורה | ביטול דוח חניה | ביטול דוחות חניה | עורך דין דוחות חניה | ערעור על דוח חניה | עורכי דין דוחות חנייה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של אישה עימה ניהל מערכת יחסים הוצאת צו הרחקה נגד אישה שחשדה שבעלה בוגד בה עם אחרת אי הרשעה פלילית לעובדת בנק בכירה בעבירות תקיפה ואיומים ביטול כתב אישום ללקוחה בעבירות סמים חמורות ענישה מקלה: 3.5 חודשי עבודות שירות בלבד בגין גידול סמים במשקל 900 גרם סגירת תיק פרקליטות בעבירות הצתה במזיד בהיעדר אשמה פלילית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
דוח חניה לנכה
ליאת | 20:35 15/04/2018
תמרור אין חניה
אור | 06:59 12/09/2014
תמרור אין חניה
עו''ד חזי כהן | 10:00 14/09/2014
חניה פרטית ותג נכה
ליאת | 09:20 08/08/2014
חניה פרטית ותג נכה
עו''ד חזי כהן | 13:50 08/08/2014