חזרה לעמוד הראשי | תחומי עיסוק | עבירות תעבורה | קיבלתם רישיון נהיגה? אלו החוקים שחלים על נהגים חדשים

קיבלתם רישיון נהיגה? אלו החוקים שחלים על נהגים חדשים

מזל טוב - עברתם את הטסט ומבחן התאוריה וקיבלתם את רישיון הנהיגה המיוחל. יחד עם זאת, כדאי שתדעו כי חלים עליכם חוקים והגבלות שלא חלים על נהגים אחרים. המחוקק הטיל על נהגים חדשים עונשים חמורים בגין עבירות תנועה כגון נהיגה בשכרות או מהירות מופרזת, במשך שנתיים ממועד קבלת רישיונם. עו"ד אסף דוק מסביר אילו סנקציות הטיל המחוקק על נהגים חדשים וכיצד על נהג חדש להתמודד בגין עבירת תנועה חמורה שביצע.

מיהו נהג חדש?

נהג חדש הוא מי שקיבל בפעם הראשונה רישיון נהיגה ברכב מנועי. נהגים שברשותם רישיון נהיגה לטרקטור או אופנוע ייחשבו גם לנהגים חדשים, עם הוצאת רישיון לרכב מנועי בפעם הראשונה. נהג חדש מכונה כך במשך שנתיים ממועד הוצאת הרישיון. המחוקק הטיל בתקופה זו סנקציות חמורות בגין הפרת חוקי התעבורה על ידי נהגים חדשים. על פי הסטטיסטיקה נהגים חדשים הם לרוב צעירים, וחלקם טרם גיוסם הצבאי. החוקים והתקנות נקבעו על מנת להרתיע את הנהגים החדשים ולהטמיע בהם נהיגה תקנית וזהירה מראשית דרכם. נהג חדש מחויב לפעול על פי החוקים המוטלים עליו ללא קשר לגילו.

אחת ולתמיד: אילו כללים מוטלים על נהגים חדשים?

1. במשך חצי שנה על נהגים חדשים לנהוג בליווי מלווה

למרות רצונם המוצדק של נהגים חדשים להיות עצמאיים לאחר קבלת הרישיון ולנהוג בעצמם, המחוקק קבע כי על נהגים חדשים לנהוג בליווי מלווה במשך שישה חודשים בכל נסיעה. על המלווה להיות בעל ותק של יותר מחמש שנים בנהיגה בכביש ומעל גיל 24. במידה והמלווה בן 30 ומעלה, מספיק שיהיה בעל ותק של שלוש שנים בנהיגה על הכביש. בתום ששת החודשים על הנהג החדש לנסוע בליווי מלווה במשך שלושה חודשים נוספים בשעות הלילה בין תשע בערב לשש בבוקר.

מה העונש בגין נסיעה ללא מלווה?

במידה והנהג החדש נסע ללא מלווה קצין משטרה עלול לפסול מנהלית את רישיונו.

2. התקנת שלט "נהג חדש"

על נהג חדש להתקין שלט "נהג חדש" בשמשה האחורית של רכבו. חובה זו חלה מהסיבה שהשלט יסמן לנהגים אחרים בכביש להיות ערניים וזהירים כלפי הנהג החדש. על השלט להיות בגודל מסוים, על המילים להיות כתובות בצבע שחור ועל צבעו של השלט להיות צהוב ומחזיר אור.

3. הסעת מספר מוגבל של נוסעים

על נהגים חדשים מוטלת החובה להסיע מספר נוסעים מוגבל - של עד שני נוסעים. יחד עם זאת, מגבלה זו לא חלה על נהגים חדשים מעל גיל 21. נהג חדש מתחת לגיל זה יסיע נוסעים ללא הגבלה בתקופת נסיעתו עם מלווה. אומנם לאחר תקופה זו חלה הגבלה של נסיעת שני נוסעים במשך שנתיים מהוצאת הרישיון או עד שלנהג החדש ימלאו 21 שנים.

4. לאחר שלוש שנים: קורס ריענון נהיגה

לאחר שלוש שנים בנהיגה בכביש ברכב פרטי, או נהגים שמלאו להם 21 שנים, לעבור קורס ריענון נהיגה שהיקפו תשע שנות לימוד. תנאי לחידוש הרישיון הוא הצלחה במבחן המסכם בקורס.

מה העונשים בגין עבירות תעבורה שבוצעו על ידי נהג חדש?

נהגים חדשים נמצאים בקבוצת סיכון לביצוע עבירות תנועה חמורות בשל חוסר ניסיונם בכביש. תאונות דרכים לא פעם מתרחשות על ידי נהגים חדשים, שגורמות לפגיעה פיזית ונפשית. עבירות תנועה שנחשבות לחמורות הן נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת סמים, אי מתן זכות קדימה, אי ציות לרמזור, תאונת פגע וברח ועוד. כחלק מהמלחמה בתאונות הדרכים הרשויות חוקקו התקנות ועונשים חמורים בגין ביצוע עבירות תנועה חמורות על ידי נהגים חדשים. נהגים חדשים שהפרו את החוקים מסתכנים בפסילת רישיונם, ובשנתיים נוספות בהן ייחשבו לנהגים חדשים. על נהגים חדשים שרישיונם נפסל לעבור, בהתאם להחלטת משרד הרישוי, מבחן מעשי או תיאורטי בשנית.

ההשלכות של העונשים המוטלים על נהגים חדשים הן משמעותיות ולכן במידה ונחשדתם או הואשמתם בביצוע עבירות תנועה חמורות פנו לעורך דין לענייני תעבורה באופן מיידי. עורך דין לתעבורה יפעל באופן עיקש ובלתי מתפשר לחפותכם. עורך-דין הבקיא בחוקי תעבורה ימזער את הסיכויים שהתיק נגדכם יבשיל לכתב אישום ואף יבטל אותו לגמרי. משרדנו עוסק בכל סוגי העבירות אשר קשורות לרכב, לכביש ולתחבורה, החל מעבירות תנועה פשוטות ועד לתאונות דרכים חמורות. עבירות תעבורה מתחלקות לסוגים שונים ובהתאם לכך מוטל על מי שעובר עליהן עונשים ברמות שונות, מקנס ואזהרה ועד עבודות שירות ומאסר בפועל לתקופה ממושכת. התייעצות בעורך דין דיני תעבורה לא רק יכולה לחסוך את כספכם, אלא ובעיקר לסייע לכם להימנע מלרצות עונשים כבדים אלו. לייעוץ ראשוני ניתן ליצור עימנו קשר בטלפון 052-6885006 או להשאיר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי בעניינם. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
נהיגה בשכרות נהג חדש | עבירות נהג חדש | עורך דין לתעבורה נהג חדש | עבירת מהירות נהג חדש | הסעת נוסעים מעל המותר נהג חדש | עבירות תנועה נהג חדש

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בפגיעה בפרטיות אי הרשעה פלילית לעובדת בנק בכירה בעבירות תקיפה ואיומים סגירת תיק פרקליטות בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בשיבוש הליכי חקירה סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירת גניבה ממעביד

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירת נהיגה בשכרות
יובל | 20:00 20/11/2014
עבירת נהיגה בשכרות
עו''ד חזי כהן | 16:36 22/11/2014
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017
חקירה על עבירות מין
חסוי | 11:24 27/12/2016
חקירה על עבירות מין
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:17 27/12/2016
נהיגה בשכרות פעם שנייה
ינון | 23:06 16/10/2016
נהיגה בשכרות פעם שנייה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:05 18/10/2016
עבירות מין בקטינה בתוך המשפחה
רועי | 10:42 27/09/2016
עבירות מין בקטינה בתוך המשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 11:03 28/09/2016
תכנית בערוץ 2 מחפשת נפגעי עבירות מחשב ואינטרנט
עו''ד אסף דוק | 08:16 22/06/2015