חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | דיני תעבורה | מעבר באור אדום - השלכות ועונשים

מעבר באור אדום - השלכות ועונשים

בכדי ליצור התנהלות בטוחה בכבישים ולווסת את התנועה בהם, נקבעה מערכת חוקים וכללים, לרבות באמצעות רמזורים ותמרורים. אי ציות לרמזור אדום, מהווה עבירת תעבורה חמורה שעשויה להוביל לתוצאות הרסניות ובלתי הפיכות. לרוב הוכחת העבירה תעשה על ידי מצלמות תנועה ואם לא – ניתן להתבסס על דו"ח שנתן שוטר ואף על עדות של אדם פרטי. עו"ד אסף דוק מסביר על עבירת אי ציות לרמזור אדום ועל העונשים הצפויים לנהגים בגינה.

מעבר באור אדום, הינה עבירה יחסית נפוצה בין עבירות התעבורה. אי ציות לרמזור אדום, עשוי לגרור לתוצאות בלתי-הפיכות ואף הרסניות. בעבר, עבירה זו הובילה לכדי הזמנה לבית משפט בענייני תעבורה, אומנם כיום, ההתייצבות תיעשה רק במידה והעבירה בוצעה בנסיבות מחמירות - קרי במידה וכתוצאה מביצוע העבירה אירעה תאונת דרכים, או במקרה והיו נפגעים. מעבר באור אדום, משבשת את התנועה בכבישים תוך כדי אפשרות סבירה להתרחשות תאונה. במידה והעבירה גררה בעקבותיה נפגעים – העונש בגינה יהיה חמור יותר.

מה העונש בגין אי ציות לרמזור אדום?

אי ציות לרמזור אדום גוררת רישום של 10 נקודות פלוס קנס בשווי של עד אלף שקלים. נהג שצבר מכסת נקודות מסוימת, עשוי לקבל זימון להשתתף בקורס נהיגה מונעת, כך על פי שיטת הניקוד החדשה. במקרים מסוימים, רשאי בית המשפט לשלול את רישיונו. על נהג שקיבל דו"ח בגין מעבר באור אדום, להיוועץ עם עורך דין תעבורה. עורך-דין לתעבורה יכול במקרים אחדים להוכיח כי הנהג קיים את ההוראות בכביש אומנם הרמזור לא הוצב כדין. כמו כן, ניתן להוכיח כי רישום הדו"ח לא בוצע לפי הנהלים. במקרים בהם הוכחת העבירה היא על סמך עדותו של אדם פרטי, רישום הדו"ח או אי רישומו נתון לשיקולה של המשטרה.

כאשר המעבר באור אדום צולם בידי מצלמות הממוקמות בצמתים, ניתן לגשת לבית המשפט בליווי עורך-דין לתעבורה במידה והצילום איננו ברור ולא מאפשר לזהות את הרכב בוודאות.

עבירות שעשויות להיות נלוות למעבר באור אדום

הקטל בכבישים, עולה ומחמיר מידי שנה, כאשר אחד הגורמים לכך הוא אי ציות של נהגים לכללי הכביש. מעבר באור אדום עשוי להוביל לכדי תאונות קטלניות תוך פגיעה בגוף וברכוש. במידה ונהג שעבר ברמזור אדום הוביל לחבלה חמורה ואף לכדי מוות – עלול הוא לשבת זמן ממושך מאחורי סורג ובריח.

במידה והמעבר באור אדום גרמה לתאונה עם נפגעים, עשוי הנהג להיות מואשם בעבירת חבלה של ממש, שהעונש בגינה הוא עד שלוש מאסר. כאשר באירוע היו מעורבים הרוגים, עלול הנהג להיות מואשם בעבירת גרימת מוות ברשלנות לצדה נקבע עונש מאסר של עד שלוש שנים, ואף בעבירת הריגה לצדה עונש מרבי של עד עשרים שנות מאסר בפועל. חומרת הענישה תלויה בסעיף האישום בו הנהג המעורב מואשם ובנסיבות המקרה. במידה והמעבר באור אדום גררה לתאונת נפגעים, כדאי לפנות לעורך דין לתעבורה שילווה אותך בהליך המשפטי באופן מקצועי.

קיבלתי דו"ח בגין מעבר באור אדום – כיצד לפעול?

עבירות תעבורה הן עבירות שאין להקל בהן ראש, שכן הן עלולות להוביל לתאונות עם נפגעים. על כן, יש לציית לחוקי הכביש בכדי לשמור על בטיחותם של כלל האזרחים. אי ציות לרמזור אדום עשויה לגרום לתאונה קטלנית והנהג המואשם בה עשוי לשבת זמן ממושך מאחורי סורג ובריח. בכל מקרה, כדאי לפנות להיוועצות עם עורך דין תעבורה שיפעל באופן מקצועי בהליך הפלילי נגדך. 

דיון בבית משפט לתעבורה בעבירה של נסיעה ברמזור אדום יכול לגרור אחריו מגוון עונשים כגון: שלילת רישיון נהיגה בפועל, שלילת רישיון נהיגה על תנאי וקנס כספי גבוה. עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לא אחת לזיכוי או להפחתה משמעותית של העונש בגין עבירת אי ציות לאור אדום ברמזור. לכן, אתה זקוק לעורך דין לתעבורה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך בכותלי בתי המשפט לתעבורה. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים בעבירות תנועה מזה תקופה ארוכה ובכך שומרים נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה וזומנת לשימוע או דיון בבית משפט לתעבורה פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאירו פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
אי ציות לרמזור אדום | נקודות על אי ציות לרמזור אדום | הזמנה למשפט אור אדום | הזמנה למשפט תעבורה | עונש על מעבר באור אדום | נסיעה באור אדום | אי ציות לתמרורים

הצלחות המשרד בתחום
אי העמדה לדין בעבירות אלימות במשפחה ביטול רישום משטרתי ללקוח שנחשד במכירת משקאות משכרים לקטינים לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בתקיפה ותגרה במקום ציבורי עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים סגירת תיק ללקוח שנחשד בהחזקת פרסום חומר תועבה החלטה תקדימית - הסדר מותנה אינו מונע הגשה של קובלנה פלילית פרטית בגין אותו אירוע

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט על אי ציות לאור אדום
מיטל | 12:18 23/10/2017
מעבר באור אדום -עבר נקי
משה | 08:32 22/02/2017
מעבר באור אדום
שימי | 08:42 21/06/2016
מעבר באור אדום
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:46 21/06/2016