חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | באילו מקצועות לא ניתן לעבוד עם רישום פלילי?

באילו מקצועות לא ניתן לעבוד עם רישום פלילי?

יש לך רישום פלילי ואתה חושש שלא תקבל תעודת יושר מהמשטרה? האם אתה מעוניין לבטל רישום פלילי מהעבר? יש מקצועות שבהם לא ניתן לעסוק אם יש לאדם רישום פלילי. כדאי לדעת שגם אם הוא קיים, אפשר לנסות ולבטלו בעזרת עורך דין פלילי מנוסה. עו"ד אסף דוק מסביר במאמר להלן מה ההשלכות של רישום משטרתי ושל רישום פלילי על עיסוק מקצועי, כיצד אפשר לבטל כל אחד מהם ומה ההשלכות שלהם על מקצועות מסוימים.

⬜️ מהו רישום פלילי?

רישום משטרתי ורישום פלילי עלולים להעיב על עתידו של אדם, שכן יש מקצועות שבהם לא ניתן לעסוק אם רישומים אלה קיימים. כמובן שקיים ביניהם הבדל משמעותי:

◻️ רישום משטרתי – אם הוגשה כנגד אדם תלונה במשטרה נפתחת חקירה בעניינו. יש מקרים שבהם התיק מבשיל להגשת כתב אישום, הרשעה וענישה. אולם יש חקירות שנסגרות ללא הגשת כתב אישום. הסיבות לסגירת תיק יכולות להיות חוסר עניין לציבור, חוסר ראיות וחוסר אשמה. במאמר מוסגר נציין כי רק תיק שנסגר בשל חוסר אשמה נמחק לחלוטין מהרישום המשטרתי בגיליון המרשם הפלילי. לכן גם אם החקירה מסתיימת ללא תוצאות, מומלץ לוודא כי הסיבה היא חוסר אשמה ולא שתי הסיבות האחרות שמשאירות את הרישום המשטרתי.

◻️ רישום פלילי – אדם שיש לו רישום פלילי הוא אדם שהורשע בעבר בעבירה פלילית, זאת כאמור בניגוד לאדם שיש לו רק רישום משטרתי לאחר שתיק החקירה כנגדו נסגר. כפי שצוין לעיל כמובן שמומלץ למחוק רישום משטרתי, אך המשמעות שלו אינה כה משמעותית לעתיד האדם כרישום פלילי. אדם עם רישום פלילי עלול להתקשות למצוא עבודה בשל כך, במיוחד בעבודות מסוימות שיש לקבל בהן תעודת יושר מהמשטרה. במאמר מוסגר נציין כי ניתן למחוק גם רישום פלילי, אך בפחות קלות מאשר רישום משטרתי. ניתן לבצע זאת באמצעות הגשת בקשת חנינה. אם אכן יש סיכוי למחיקת הרישום הפלילי, מומלץ מאוד לבצע זאת בעזרת עו"ד פלילי מיומן.

⬜️ באיזה מקצועות לא ניתן לעבוד עם רישום פלילי?

להלן רשימה של מקצועות שלא ניתן לעסוק בהם עם רישום פלילי. הרישום עלול לגרום לפסילה לצמיתות בחלק מהמקצועות, ולפסילה זמנית למקצועות אחרים (5-10 שנים פסילה זמנית). להלן תקציר הרשימה של מקצועות שלא ניתן לעסוק בהם ומקצועות שניתן לפסול מלעסוק בהם עקב רישום פלילי:

⬜️ מקצועות שבהם פסול בעל רישום פלילי מלעסוק

◻️  סוכן מכס

◻️  ממזער מוסמך

◻️  מתווך מקרקעין

◻️  קבלן

◻️  תעודת מורשה להיתר לאדריכל

◻️  מהנדס רשות מקומית

◻️  סוכן ביטוח

◻️  נהג אוטובוס (רישיון דרגה 6) , נהג מונית (רישיון דרגה 5), נהג אמבולנס, נהג רכב כיבוי אש  (רישיון דרגה 2), נהג רכב חילוץ (רישיון דרגה 3)

◻️  רישיון ניהול בית ספר לנהיגה / רישיון להוראת נהיגה

◻️  רישיון להפעלת מונית

◻️  שופטים

◻️  חינוך

◾️  רישיון בית ספר  – במידה והמבקש הורשע בעבירה שיש עמה קלון או שיש בה כדי לפגוע בביטחון המדינה.

◾️  עובד חינוך  – במידה והורשע בעבירה שיש בה כדי לפגוע בביטחון המדינה או בעבירה שיש עמה קלון ובגינה אין העובד ראוי לשמש עובד חינוך.

◾️  עובד שירות בבית ספר  – סמכות למנהל הכללי לפיקוח להורות על פיטוריו של עובד שהורשע בעבירה שיש בה כדי לפגוע בביטחון המדינה או בעבירה שיש עמה קלון ובגינה אין להעסיקו בבית ספר.

◻️  חבר מועצה

◻️  כבאי

◻️  מורשה מטעם המוציא לפועל

◻️  רופא וטרינרי

◻️  קבלן כוח אדם

◻️  ממונה על אבטחת מידע

◻️  רישיון עיסוק בחשמל

◻️  עמותת אימוץ ילדים

◻️  יועץ השקעות / מנהל תיקי השקעות

◻️  נושא משרה בחתם

◻️  מבקר פנימי בגוף ציבורי

◻️  דירקטור מטעם הציבור

◻️  דירקטור / מנהל כללי בחברה ממשלתית

◻️  דירקטור של מנהל קרן / נאמנות

◻️  מנהל מעבדה רפואית

◻️  רישיון השטת סירה

◻️  כהונה במשרה ציבורית

⬜️ מקצועות שבהם ניתן לפסול בעל רישום פלילי מלעסוק

◻️  מדביר מזיקים

◻️  רואה חשבון

◻️  עורך דין

◻️  עובד מדינה

◻️  רופא / רופא שיניים

◻️  פסיכולוג

◻️  מיילדת

◻️  רוקח

◻️  חוקר פרטי / שומר

◻️  שמאי מקרקעין

◻️  נותן שירות תיירות

◻️  עורך פטנטים

◻️  אופטומטריסט

◻️  עובד סוציאלי

◻️  רישיון לניהול לשכה פרטית לתעסוקה

◻️  מהנדס / אדריכל

◻️  יצואן מורשה של צמחי נוי

◻️  סיעוד  

◻️  רישיון ממשרד

◽️ להלן לינק לרשימה המפורטת

⬜️ מה ניתן לעשות כדי למחוק את הרישום הפלילי?

מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי על האפשרויות למחיקת הרישום הפלילי ולהיעזר בו כדי לבצע פניה מסודרת וחוקית אל נשיא המדינה. הסיוע המקצועי יכול להסתיים במחיקת הרישום הפלילי ופתיחת אופק התעסוקה מחדש עבור האדם.

במידה ויש לחובתכם רישום פלילי ואתם מעוניינים במחיקתו, עליכם לפנות לעורך דין פלילי מומחה בתחום על מנת שייעץ לכם על דרך הפעולה הטובה ביותר ויגיש עבורכם בקשה למחיקת הרישום הפלילי לגורם המתאים שבסמכותו להביא לביטול הרישום הפלילי נגדכם. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בטלפון 052-6885006 או באמצעות הטופס המקוון באתר, ונשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מחיקת רישום פלילי | מחיקת רישום משטרתי | ביטול רישום פלילי | בקשת חנינה | תעודת יושר | רישום פלילי | תדפיס רישום פלילי | מסירת תדפיס רישום פלילי למעסיק | גיוס לצה"ל עם רישום פלילי | השפעת רישום פלילי | מחיקת רישום פלילי לקטינים | ההבדל בין רישום פלילי לרישום משטרתי | מקצועות בהן לא ניתן לעבוד עם רישום פלילי | מקצועות רישום פלילי

הצלחות המשרד בתחום
ביטול רישום משטרתי בעבירות סחר בסמים מחיקת רישום משטרתי בעבירות פריצה וגניבה ביטול רישום משטרתי בעבירות השתתפות בהתקהלות אסורה והיזק לרכוש סגירת תיק תקיפה שנפתח נגד רופאה בעילה של חוסר אשמה פלילית ביטול הרשעה פלילית בעבירות גידול סמים אי הרשעה ללקוחה שאיימה בהצתה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פסילת רישיון נהיגה - ניתן להגיש בקשת חנינה?
ניר | 20:49 23/03/2014
בקשת חנינה לעניין הקלה בפסילת רישיון נהיגה
עו''ד אסף דוק | 20:54 23/03/2014
מסירת תדפיס רישום פלילי למעסיק
רוי | 02:53 22/11/2015
מסירת תדפיס רישום פלילי למעסיק
עו''ד אסף דוק | 17:59 22/11/2015
מניעת גיוס לצה"ל בעקבות תיק פלילי
אירנה | 08:51 08/07/2017
מניעת גיוס לצה"ל בעקבות תיק פלילי
עו''ד אור הדאיה | 21:21 20/07/2017