חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | ייבוא סמים מסוכנים

ייבוא סמים מסוכנים

עבירת ייבוא סמים, בשונה מעבירות החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית, הינה פעולה שלדעת המחוקק מעידה על אופי מסחרי מצד הנאשם בה ולכן לטעמו הפגיעה באינטרס הציבורי הוא גדול ומשמעותי הרבה יותר. לאור כך, קבע המחוקק בפקודת הסמים המסוכנים כי עונשו של אדם שייבא סמים מחו"ל הוא עד 20 שנות מאסר, ואין זה משנה לדוגמא אם אותו אדם הזמין באמצעות האינטרנט "רק" גרם בודד של סם מסוג קנביס. עוד נקבע כי פעילות של סחר בסמים תיחשב ככזו גם בהיעדר קבלת תמורה בגין ייצואה, ייבואה, הספקתה והמסחר בה. עו"ד אסף דוק מסביר על יסודות עבירת ייבוא סמים ומרכיביה.

עבירת ייבוא סמים מסוכנים

ייבוא סמים נמנה על העבירות החמורות ביותר בהתאם לפקודת הסמים המסוכנים. על כן, אם הואשמתם בעבירה זו עליכם לפנות מייד לעורך דין בעל מומחיות וניסיון רב בתיקים אלו.

שיקולי ענישה בייבוא סמים

כמו בכל עבירה, גם בעבירות ייבוא סמים מפעיל בית המשפט מגוון רחב של שיקולים בבואו לגזור את דינו של הנאשם. שיקולים אלו כוללים בין היתר את כמות הסם וסוגו, עבר פלילי, הרתעה, גמילה, מניעה ושיקום. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי מדובר באחת העבירות החמורות ביותר שמגדירה פקודת הסמים, ושהשיקול ההרתעתי הינו ראשון במעלה מבחינת בית המשפט. מכאן שהנאשמים עומדים בפני עונשים חמורים שיכולים להגיע לשנות מאסר ממושכות.

העונשים הקבועים בחוק

כאמור, עבירת ייבוא סמים משתייכת למדרגה החמורה ביותר של עבירות הסמים, בנוסף להכנה, ייצוא, מסחר, מסחר והפקה. על עונשים אלו קובעת פקודת הסמים המסוכנים עונש המגיע עד 20 שניות מאסר. למעשה, מעל מדרגה זו מצויות רק עבירות המערבות שידול קטינים להשגת ושימוש בסמים מסוכנים, עליהן הענישה היא עד 25 שנות מאסר. יש לציין שמעבר לעונשי המאסר בפועל עשויות להינקט כנגד האשמים פעולות נוספות, כדוגמת פסילה של הדרכון, של רישיון מקצועי, של רישיון רכב, של רישיון נהיגה וכן קנסות כספיים.

יסודות העבירה

ראשית, על מנת שמעשה ייחשב בתור עבירת ייבוא סמים, חובה שהסם יימצא ברשימת החומרים של פקודת הסמים המסוכנים. מעבר לכך, ישנם מספר יסודות העומדים בבסיס עבירת ייבוא סמים. היסוד הראשון אומר שאין חובה כי הסם בעצמו ייתפס, כך שמדובר בעבירה פלילית גם אם המשטרה לא הצליחה להניח את ידיה עליו. היסוד השני הוא שגם אם אדם ייבא לישראל את הסם שלא במטרה להפיצו בארץ אלא על מנת לשלחו למדינה אחרת, עדיין מדובר בעבירת ייבוא. יסוד שלישי הוא, שבמקרים אלו לא תופסת הגדרת הפליליות הכפולה. כלומר, העבריין עשוי בהחלט להישפט על עבירת ייבוא בישראל גם אם נשפט או יישפט על עבירות ייצוא במדינה ממנה יצא הסם. יסוד רביעי הוא, שמי שמסייע לעבירת הייבוא ימצא את עצמו נשפט על ייבוא סמים, ולא על עבירת סיוע. יחד עם זאת, יסוד אחרון הוא שמייבא הסם ידע על סוג הסם המדובר, כך שכמו בכל עבירה פלילית חייבת להיות מודעות לרכיביה.

ייבוא סמים לשימוש אישי

לעיתים קרובות נאשמים בעבירת ייבוא סמים הם אנשים שאינם משתייכים לארגוני פשיעה. לדוגמא, אנשים הרוכשים באינטרנט סמים לשימושם העצמי או צעירים השבים מהודו, אמסטרדם ואמריקה הלטינית, אשר מביאים עימם בכליהם כמות קטנה בלבד של סם או של זרעי מריחואנה שלא לצורך סחר אלא לצריכה עצמית. חשוב להדגיש כי במידה שיצליח האדם באמצעות עורך דינו להוכיח כי ייבא את הסמים לצרכים אישיים, הרי שמדובר בהבדל עצום בחומרת ההתייחסות והענישה, ושיש לעשות הכל כדי להימנע מתקופת מאסר ממושכת. בתוך כך, החוק מגדיר כמויות מינימאליות אשר מעבר להן הנאשם הוא שחייב להוכיח כי מדובר בייבוא לצורך שימוש אישי. במידה שלא סיפק כבר מתחילה הסבר מניח את הדעת, קשה מאוד יהיה להוכיח את טענת השימוש האישי בהמשך הדרך. על כן, את הטיעונים וההסברים חייב החשוד להתחיל לבנות כבר בחקירה המשטרתית לאור ייעוץ מטעם עורך דין, ולאחר מכן מול הפרקליטות ובית המשפט בעזרת סנגורו.

גם זרעי מריחואנה

בשנים האחרונות התגברה התופעה של גידול סמים בכלל וגידול מריחואנה בפרט בישראל, בין אם לשימוש אישי ובין אם למטרות סחר. חשוב לדעת כי החוק מתייחס גם להבאת זרעי מריחואנה לישראל בתור עבירת ייבוא סמים, וזאת למרות שבזרעים עצמם אין חומר פעיל. בנוסף לכך, מאחר שהזרעים הללו עלולים להגיע למעבדות ייצור, חלה לאחרונה החמרה בגישת החוק לגבי מקרים אלו. כלומר, אדם שנתפס על ייבוא הזרעים עשוי למצוא את עצמו עומד גם כנגד אישום של ייצור סמים, שכאמור נמנה אף הוא על המדרגה הגבוהה של העבירות. מאידך, פעמים רבות מדובר באנשים ש"הזמינו" כמויות קטנות ביותר של זרעים בודדים, וישנה חשיבות עליונה למתן הסברים וטיעונים משכנעים כבר מתחילת הדרך.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין ייבוא סמים?

אתה זקוק לעורך דין פלילי מנוסה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך, בין אם זה בחקירה המשטרתית ובין אם זה בכותלי בית המשפט, שכן המדובר בעבירה פלילית שתוצאתה יכולה להיות חמורה מאוד עבורך הכוללת כאפשרות סבירה לחלוטין גם שהייה מאחורי סורג ובריח. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים במגוון עבירות פליליות חמורות מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ונלקחת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת ייבוא סמים מסוכנים פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות סמים | החזקת סם לצריכה עצמית | סמים מסוכנים | גידול סמים | עורך דין עבירות סמים | גידול וייצור סמים | החזקה או שימוש לצריכה עצמית | החזקה או שימוש שלא לצריכה עצמית | החזקת סם שלא לצריכה עצמית | ייבוא סמים | ייבוא סם מסוכן | זרעי מריחואנה | הזמנת סמים באינטרנט | קנאביס | יבוא סמים

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות סחר בסמים והחזקת סמים שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים בוטלה הרשעתו של לקוח שגידל 800 גרם קנאביס בגינה ציבורית סיום משפט פלילי ללא הרשעה בעבירות סמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
יבוא זרעי מריחואנה באינטרנט
חסוי | 11:31 22/05/2017
יבוא זרעי מריחואנה באינטרנט
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:00 22/05/2017
האם זה חוקי לייבא זרעי קנאביס מחו"ל באינטרנט?
אורן | 09:00 09/05/2014
חל איסור מוחלט על ייבוא זרעי סמים לישראל
עו''ד אסף דוק | 09:07 09/05/2014
כתב אישום על גידול מריחואנה
ניסים | 21:08 24/01/2018
כתב אישום על גידול מריחואנה
עו''ד עודד רגב | 12:10 28/01/2018