חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | מעשים מגונים באינטרנט

מעשים מגונים באינטרנט

רשת האינטרנט מהווה מקור למידע חופשי בתחומים רבים, אך למרבה הצער היא גם מהווה פלטפורמה זמינה לביצוע מעשים מגונים. אכן, בשנים האחרונות המרחב האינטרנטי הפך כר נגיש לביצוע עבירות של מעשים מגונים ומעשי סדום, בעיקר כנגד קטינים. מדובר באמצעים העושים שימוש בתמימותם של קטינים ברשתות חברתיות שונות, כמו פייסבוק, סקייפ, וואטס אפ או צ'אטים. זוהי תופעה חדשה מולה המערכת המשפטית והפסיקה נדרשות להתמודד, ולספק מענה הולם ומרתיע.

פדופיליה ברשת האינטרנט

לאחרונה נעצר תושב נתניה בן 34, ישי גברילוב, החשוד ומואשם בקרוב ל- 50 עבירות מין שונות שביצע בנערות וילדות בישראל ובחו"ל דרך רשת האינטרנט. האישומים מבוססים על תכנים שנתפסו במחשבו אשר כוללים סרטונים ותמונות, והובילו להאשמתו בתקיפה מינית ואונס תוך התחזות והפעלת איומים שונים. גברילוב פעל דרך רשתות חברתיות ואמצעים שונים ברשת כמו פייסבוק, סקייפ או ווטסאפ. הוא נהג לרכוש את אמון הקטינות על ידי התחזות לנער או נערה תחת כינויים שונים, מסר להם פרטים שקריים אודותיו ונהג להתעניין בפרטיהם האישיים תוך שימוש בשפה מקובלת על בני נוער. לאחר שרכש את אמונן הוא עודד אותן לבצע עבורו אקטים ומעשים מיניים. לא אחת הפעולות חזרו על עצמן על ידי הפעלת אמצעי סחיטה ואיום לפרסום תמונות באינטרנט במידה ויעזו להתלונן. חשוב לציין כי מקרה זה אינו בודד, ולמעשה כל הזמן מתגלים עוד ועוד מקרים של ניצול מיני דרך רשת האינטרנט.

תופעת המעשים המגונים ברשת

מלבד המקרה של גברילוב עולים מעת לעת לכותרות מקרים נוספים של ניצול מיני ומעשים מגונים המבוצעים דרך רשת האינטרנט. על מקרים אלו נמנה בין היתר קצין משטרה במרחב חברון אשר הואשם בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בבני נוער בעזרת רשתות חברתיות. הוא נהג להכיר ולשוחח עם הקטינים באמצעות צ'אטים שברשתות, להחליף עימם תמונות עירום, ולאחר שאמונם נרכש להיפגש עימם ולבצע בהם מעשים מגונים. מקרה מזעזע אחר הינו של מורה מהצפון החשוד בניסיון למעשים מגונים עם קטינות דרך רשת האינטרנט. מקרים אלו הינם רק קצה הקרחון ובפועל תופעת המעשים המגונים ברשת חוצה גבולות ומתגלה בכל שכבות האוכלוסייה, בין אם בקרב קטינים, אנשים מבוגרים ואפילו בקרב הנושאים משרות ציבוריות.

הבעייתיות שברשת האינטרנט

רשת האינטרנט יצרה מהפכה בתרבות האנושית, באפשרה לאנשים מכל העולם ומכל גיל ומין לתקשר אחד עם השני באופן מיידי, בין אם באופן גלוי או תחת זהות בדויה. בתוך כך, הרשת יצרה גם סוגי חדשים של עבירות ואפשרויות של חשיפה וניצול, לרבות עבירות מין. חשוב להבין כי מדובר בעבירות שאינן מחייבות מגע פיזי ישיר וכוללות תמונות, סרטונים ומסרים מילוליים בעלי גוון מיני, כדוגמת התבטאויות בעל אופי מיני או הצעות מיניות. נקודה מהותית נוספת, היא שלא אחת אנשים נוטים לבלבול ולגלישה מוסרית בין הפנטזיה שהרשת מאפשרת לבין המציאות. היכולת להתחזות למישהו אחר וליצור סביבו מערכות יחסים בדויות, מובילה לעיתים לחציית הקווים שבין המותר לאסור בין אם במודע, בחוסר מודעות או מתוך הכחשה.

התייחסות החוק למעשים מגונים

באופן כללי, החוק מגנה ומחמיר בענישה על עבירות מין ומעשים מגונים על מנת למגר תופעה זו מהחברה. החוק מגדיר מעשים מגונים ככל מעשה שהינו בעל מאפיינים מיניים שאינו כולל חדירה לאחד מאברי הגוף, ומבוצע כלפי אדם אחר בניגוד לרצונו. בנוסף, חומרת הענישה של משתנה בהתאם לגילו ולמצבו של הקורבן, בין אם הוא קטין, חסר ישע, בן משפחה או בוגר. כך לדוגמא, דינו של מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14 יכול להגיע גם ל- 10 שנות מאסר, ואילו כשמדובר בקטין מעל גיל 14 העונש על מעשה מגונה מגיע ל- 4 שנות מאסר. יחד עם זאת, ריבוי תופעת המעשים המגונים דרך רשת האינטרנט מציבה בפני המחוקק אתגרים ומצבים חדשים שעימם יש להתמודד.

התייחסות החוק אל מעשים מגונים באמצעות האינטרנט

ריבוי המעשים המגונים ברשת מאלץ את המערכת המשפטית למצוא את הדרך, ולהתמודד מול התופעה. כאמור, מדובר בתופעה חוצה גבולות שמציבה שאלות משפטיות שונות, כמו היכן יש להעמיד לדין אדם שגר במדינה זרה וביצע מעשים מגונים דרך האינטרנט באזרח ישראלי? כמו כן עולה השאלה, אם יש להתייחס לביצוע מעשים מגונים באינטרנט ללא מגע פיזי באותה החומרה, כמו ביצוע עבירות מין רגילות. דילמה אחרת הינה בהגדרת אונס כמעשה בעילה הכולל חדירה לאברי הגוף באמצעות איבר מין, איבר גוף או חפצים. כלומר, האם שכנוע של הקורבן להחדיר חפץ אל איבר מינו ומבלי שהנאשם נוכח בחדר, אינו נחשב כאונס ונשאר רק תחת הגדרה של מעשה מגונה.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין מעשים מגונים ברשת האינטרנט?

אתה זקוק לעורך דין פלילי מנוסה שייסע לך בניהול ההליך הפלילי נגדך, בין אם זה בחקירה המשטרתית ובין אם זה בכותלי בית המשפט, שכן המדובר בעבירה פלילית שתוצאתה יכולה להיות חמורה מאוד עבורך הכוללת כאפשרות סבירה לחלוטין גם שהייה מאחורי סורג ובריח. משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי לנאשמים המואשמים במגוון עבירות פליליות חמורות מזה תקופה ארוכה ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ונלקחת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין מעשים מגונים באינטרנט פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
פשע מקוון | עבירות מחשב | עבירות מין באינטרנט | מעשים מגונים | מעשה מגונה | עבירות מין | אונס | הטרדה מינית | עורך דין עבירות מין | פדופיליה | הטרדה מינית באינטרנט | מעשים מגונים בקטינים | מעשים מגונים באינטרנט | מעשה מגונה באינטרנט | מעשה סדום | מעשה סדום באינטרנט

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בחדירה לחומר מחשב אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט לקוח שהואשם בעבירות פדופיליה חמורות ברשת לא יועמד לדין פלילי מאסר על תנאי בלבד ללקוח שאיים להרוג את בת זוגו לאחר שדרך לעברה את נשקו תוך שהוא מכניס כדור לבית הבליעה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הטרדה מינית באינטרנט
בחור | 13:32 12/09/2014
הטרדה מינית באינטרנט
עו''ד אסף דוק | 13:45 12/09/2014
ההבדל בין אונס לבין מעשה סדום
נטע | 18:57 01/10/2017
ההבדל בין אונס לבין מעשה סדום
עו''ד אור הדאיה | 19:56 01/10/2017
האם זו הצעה מגונה באינטרנט?
הילה | 17:11 21/06/2015
האם זו הצעה מגונה באינטרנט?
עו''ד דן נתיב | 10:45 22/06/2015
האם זו הצעה מגונה באינטרנט?
אחת | 11:47 23/06/2015