חזרה לעמוד הראשי | תחומי התמחות | הסרת תוצאות שליליות מגוגל

הסרת תוצאות שליליות מגוגל

כמעט כל אדם ועסק בישראל משתמשים כיום ברשת האינטרנט למגוון מטרות, החל ביצירת קשרים חברתיים, דרך קידום קמפיינים ועד לקבלת מידע עדכני. כפועל יוצא מכך מהווה הרשת מקום בו מתקיימים תדמיתם ושמם הטוב של אנשים וארגונים, על פי רוב באופן סביר וחוקי. ואולם, קיימים מקרים לא מעטים בהם הפרסומים פוגעים בזכויות היסוד או מסבים נזקים אישיים וכלכליים, וכאן עולה הצורך לפעול למען הסרת תוצאות שליליות ברשת ובמנועי חיפוש כדוגמת גוגל. עו"ד אסף דוק מסביר על אפשרויות מחיקת תוצאות חיפוש שליליות מגוגל עוד בטרם נקיטה בהליכים משפטיים.

הסרת תוצאות חיפוש שליליות מגוגל

על מנת ולהסיר תוצאות חיפוש שליליות מגוגל ניתן לפעול במספר ערוצים, ביניהם פנייה לבית המשפט בתביעה אזרחית או פלילית כנגד האחראיים, ואפילו תביעה כנגד גוגל עצמה. בכל מקרה, לאור עוגמת הנפש והנזקים המצטברים ישנה חשיבות מרובה לנקיטת צעדים מהירים ונחרצים באמצעות עורך דין המתמחה בדיני אינטרנט.

מה ניתן לעשות לפני תביעה?

לפני שפונים לבית המשפט או מתריעים על כוונה להגיש תביעה, קיימות מספר דרכים להסרת תוצאות שליליות ברשת. כצעד ראשון אפשר לפנות לבעלי האתר המפרסם ולבקשו להסיר את התמונה, הסרטון או הידיעה. לעיתים קרובות ייעתרו הבעלים לפנייה ובכך ייחסכו לשני הצדדים צעדים ממושכים ומורכבים. כצעד שני, ניתן לפנות באופן מסודר לגוגל ולבקש את הסרת החומר הפוגעני, למשל אם מדובר בתמונות אינטימיות שצולמו והופצו ללא הסכמה, פרטי חשבון בנק וכרטיס אשראי. כמו כן, קיימת אפשרות לדחוק תוצאות חיפוש שליליות לעמודים הפנימיים של מנוע החיפוש של גוגל. כלומר, לא למחוק אותן לחלוטין אלא להפחית במידה רבה את יכולתן להגיע לידיעת הציבור. זאת, בעזרת עורך דין בעל מומחיות בדיני אינטרנט, המכיר חברות קידום אתרים שמתמחות בנושא.

להלן דוגמא להודעה המבשרת על הסרה מיידית של תוצאת חיפוש פוגענית במנוע החיפוש של גוגל:

 

חשיבות הפנייה לעורך דין המתמחה בדיני רשת

יש להדגיש כי כל הצעדים המתוארים לעיל עשויים להניב את התוצאות הרצויות, אך גם להתמשך על פני זמן רב או לאכזב בסופו של יום. אין ספק שנקיטתם באמצעות עורך דיו פלילי מומחה בדיני אינטרנט עשויה להועיל מאוד ולקדם את האינטרסים של הלקוח. זאת, בין אם מדובר בניהול משא ומתן או בהגשת בקשה נכונה לגוגל שאכן תוביל להסרת תוצאות שליליות מהרשת. במידה וגיליתם פרסומים שליליים אודותיכם באינטרנט, אתם בוודאי מודעים לנזק הרב והמצטבר כאשר בכל יום נחשפים אליהם אלפי גולשים. זוהי בדיוק הסיבה שבגינה נדרשת פעולה נחרצת, ובוודאי אם הצעדים הראשוניים לא הועילו ויש לפנות לתביעה משפטית.

תביעה אזרחית כנגד האחראיים

הסרת תוצאות שליליות ברשת עשויה בהחלט לצלוח על ידי שימוש בכלים משפטיים. ראשית, יש להסביר כי מרבית התביעות בתחום הינן אזרחיות ומעוגנות בחוק לשון הרע. על פי החוק, פרסום כלשהו ייחשב בגדר לשון הרע אם הוא פוגע בשמו הטוב של מושאו, משפיל או מבזה אותו. על כן, קיימת אפשרות להגיש תביעה אזרחית כנגד כותב הדברים, וגם כנגד האתר המפרסם שבמקרים מסוימים נושא אף הוא באחריות. מדובר בתביעות בהן ניתן לזכות בסכומים שעד 50 אלף שקלים מבלי שיהיה צורך להוכיח את הנזקים שנגרמו, או ב- 100 אלף שקלים אם הצליח התובע להוכיח כוונה תחילה לפגוע. יתר על כן, ייתכן שבית המשפט יורה על הסרת התכנים הפוגעניים ועל פרסום התנצלות ראויה מטעם האחראיים. חשוב להדגיש כי עצם ההודעה על כוונה לנקוט בצעדים משפטיים כבר עשויה להועיל, שכן היא מפעילה לחץ על בעלי אתרים. הללו יחשבו פעמיים לפני שהם מותירים את הפרסום על כנו, ויהיו מוכנים לדון ולהגיע לפשרה מהירה שתפתור את העניין.

גם תביעה פלילית

אם תביעה אזרחית עשויה להפעיל לחץ, לא כל שכן קובלנה פלילית העשויה להוביל עד לשנת מאסר בפועל. את התביעה עצמה עשויה לנהל הפרקליטות, אך מכיוון שעל פי רוב היא מסתייגת מפני הגשת תביעות פליליות בגין לשון הרע, ייתכן שהקובלנה תוגש על ידי עורך דינו של הנפגע. על כל פנים, מרבית התביעות בתחום זה אינן פליליות אלא אזרחיות, הגם שהראשונות בהחלט ניתנות לביצוע ועשויות להוביל להתקפלות כותב הדברים ומפרסמם.

תביעה נגד גוגל

כאמור, כדי להשיג הסרת תוצאות שליליות ברשת ניתן גם לפנות לגוגל, על מנת שתמחק אותן ממנוע החיפוש. במידה שהחברה מסרבת קיימת אפשרות עקרונית לתבוע אותה, שכן בניגוד לאירופה וארה"ב, בישראל גוגל אינה זוכה להגנה מלאה הכרוכה בהיותו של השירות אוטומאטי. אחת הדוגמאות הבולטות מהשנים האחרונות היא תביעה שהוגשה על ידי אזרח ישראלי, אשר הקלדת שמו בגוגל הובילה לתוצאות משפילות ומבזות. בית המשפט פסק לתובע עשרות אלפי שקלים כפיצוי, וחייב את החברה להסיר את התוצאות הפוגעניות. יחד עם זאת, ראוי לציין כי תחום זה עדיין לוקה באי בהירות גדולה, ולמעשה כבר נדחו בישראל תביעות דומות בטענה כי גוגל אינה אחראית לתכני התוצאות האוטומאטיות.

סובל מפרסום שלילי ופוגעני בגוגל? מעוניין להסיר תוצאות חיפוש מגוגל?

תחילה, כאשר הנך נתקל בפרסום שלילי אודותייך מומלץ לשמור את כתובת האתר בו מופיע הפרסום, שאילתת החיפוש בגוגל וכן את גרסת האתר בזיכרון מטמון ("Cache") על השרת של גוגל.

לאחר מכן עליך לפנות ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני אינטרנט בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מחשב | מחיקת רישום פלילי | הסרת פרסום שלילי בגוגל | הסרת תוצאות שליליות בגוגל | הסרת תוכן פוגעני בגוגל | לשון הרע באינטרנט | לשון הרע בפייסבוק | לשון הרע ביוטיוב | הסרת תוכן פוגעני | הסרת תוכן שלילי באינטרנט | הסרת סטטוס בפייסבוק | מחיקת תוצאות חיפוש בגוגל | מחיקת עבר פלילי | הסרת תוצאות שליליות מגוגל | הסרת תוצאות חיפוש מגוגל

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה אי הרשעה ללקוחה שאיימה ותקפה סייעת בגן ילדים ביטול כתב אישום ללקוח בעבירות העסקה והלנה של שוהים בלתי חוקיים בנסיבות מחמירות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
מחיקת רישום פלילי
ירדן | 11:22 15/11/2017
מחיקת רישום פלילי
עו''ד אור הדאיה | 12:47 16/11/2017
מחיקת רישום פלילי לצורך גיוס למשטרה
נתנאל | 18:58 31/05/2017
מחיקת רישום פלילי לצורך גיוס למשטרה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 06:12 01/06/2017
מחיקת רישום פלילי ועבודה במגזר הציבורי
דור | 23:37 28/06/2016
מחיקת רישום פלילי ועבודה במגזר הציבורי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:20 29/06/2016