חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | רופאים חשודים בדרישת וקבלת שוחד עבור טיפולים

רופאים חשודים בדרישת וקבלת שוחד עבור טיפולים

לאחר חקירה ארוכה העבירה המשטרה המלצה לפרקליטות להעמיד לדין 3 רופאים בכירים בגין עבירות מרמה והפרת אמונים, ושוחד.

מדובר בפרשה שהחלה להתגלגל לאחר חשיפה בתוכנית הטלוויזיה "עובדה" של הערוץ השני, אשר הובילה מצידה לתחילתה של החקירה בשנת 2014. במרכז הפרשה עמדו כאמור 3 רופאים בכירים מבית החולים "איכילוב" שבתל אביב, אשר לפי החשד היו מעורבים בתיירות מרפא ודרשו עבור ניתוחים סכומים גבוהים מאוד. זאת, במוסד ציבורי שקיבל אף הוא כספים כדין מהמנותחים.

יש לציין כי מדובר בתופעה רווחת ואף חוקית בישראל, שכן מותר למוסדות מסוימים לגבות כספים מאנשים המגיעים לישראל כדי לעבור ניתוח ברמה גבוהה ועל ידי טובי המנתחים.יחד עם זאת, חובה לגבות את הכספים באופן מוסדר והם אמורים לשמש את המוסד הרפואי בלבד, שמספק את משכורתם של המנתחים בהתאם לדרגתם, שעות ואופי הפעילות.

במקרה זה הקיפה החקירה מסמכים רבים שכללו בין היתר את רשות המיסים ועשרות אנשים שהיו מעורבים בהיבטי תיירות המרפא. נמצא כי ב- 4 השנים שקדמו לגילוי הפרשה התבצעו בבית החולים עשרות ניתוחים במסגרת שירותי תיירות המרפא, אך כאמור בנוסף לכספים שהעבירו המנותחים כדין לבית החולים, דרשו המנתחים גם תשלומים פרטיים.

כאמור, המשטרה העבירה לאחרונה את חומרי החקירה לפרקליטות עם המלצה להעמיד לדין את הרופאים בגין מרמה והפרת אמונים, ושוחד. יש לציין כי על פי סעיף 284 לחוק העונשין, הענישה המרבית בגין עבירת מרמה והפרת אמונים עומדת על 3 שנות מאסר. כמו כן, סעיף 290 לחוק העונשין קובע ענישה מרבית של 10 שנות מאסר על לקיחת שוחד.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות שוחד | מרמה והפרת אמונים | לקיחת שוחד | קבלת שוחד | שוחד תמורת טיפולים רפואיים

הצלחות המשרד בתחום
ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות שישה חודשי עבודות צבאיות בלבד לאיש קבע שהורשע בגניבת עשרות אלפי שקלים מכספת הבסיס בו שירת ביטול הרשעה ללקוח שהואשם בתקיפה הגורמת חבלה אי הרשעה ללקוחה שפצעה ותקפה אישה אחרת בית המשפט המחוזי ביטל הרשעתו של אדם שתקף ופצע שתי נשים בהתקף פסיכוטי סגירת תיק פלילי לאיש מחשבים שנחשד בחדירה לחומר מחשב וקבלת דבר במרמה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
שוטר שקיבל שוחד
ניסים | 15:00 17/11/2017
שוטר שקיבל שוחד
עו''ד אור הדאיה | 13:50 19/11/2017
מה יכול להשפיע שוחד על המשפט
שרית | 06:11 17/07/2017
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018