חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | פרקליט המדינה פרסם הנחיה חדשה לטיפול והעמדה לדין בעבירות פרסום והחזקה של תכנים פדופיליים

פרקליט המדינה פרסם הנחיה חדשה לטיפול והעמדה לדין בעבירות פרסום והחזקה של תכנים פדופיליים

רשויות האכיפה החליטו להתאים עצמם לעידן הטכנולוגי המתפתח בהתמדה. פרקליט המדינה מפרסם הנחיה חדשה (מספר 2.22) שתכליתה להתוות את דרכי הטיפול וההעמדה לדין בעבירות של פרסום תכנים פדופיליים, החזקתם או צריכתם.

שי ניצן, פרקליט המדינה, מפרסם הנחיה חדשה ומחמירה בכל הקשור לפרסום, החזקה וצריכה של חומר תועבה ובו דמותו של קטין, הנחיה אשר מתאימה לעידן הסייבר והטכנולוגיה. עידן האינטרנט מחייב את רשויות האכיפה להתאים אליו את ההנחיות והחוקים. עבירות הנוגעות לפרסום חומרים פדופילים מחייב החמרה שכן התעשייה הממוחשבת בה קטינים מופיעים באופן שמבזה ומחלל את כבודם ופרטיותם, עלול להוביל לאינוס הקטינים שנאלצו להצטלם תחת תנאים קשים ולעיתים אף עברו אלימות והתעללות.

כמו כן, עשויים להיפגע משתמשי הרשת שעלולים להיחשף לתכנים הללו. ההנחיה החדשה מגדירה פרסום באופן המתאים לעידן האפליקציות ולפלטפורמות חברתיות אחרות כגון פייסבוק. פרסום מוגדר אפוא, כהנגשה לציבור, אשר כולל גם קבוצות קטנות, באמצעות מחשב. ההנחיה מוסיפה כי העברה ממחשב אחד לאחר נחשבת גם לפרסום תוך מודעות כי המקבל עשוי להעביר את החומר הלאה.

עוד נכתב בהנחיה כי "בשנים האחרונות מתקיים מאמץ בין לאומי משותף למיגור התופעה של הפצת תכנים - פדופיליים, החזקתם וצריכתם. יחידות משטרה במדינות מערביות שונות החלו לחקור ביתר אינטנסיביות את עבירות הפדופיליה הממוחשבת. חקירות אלה מביאות לחשיפה של צרכני תכנים פדופיליים במדינות שונות בעולם. משטרת ישראל מקבלת בשנים - האחרונות פניות רבות, על פי רוב באמצעות האינטרפול, לפתיחה בחקירה נגד צרכני התכנים הפדופיליים שזוהו כמשתמשי אינטרנט מישראל. בנוסף לכך, משטרת ישראל - הקימה מחלק ייעודי בתוך יחידת הסייבר בלהב 433 לטיפול בתיקי פדופיליה באינטרנט."

צפייה בהנחייה מספר 2.22 - פרסום, החזקה וצריכה של תכנים פדופיליים

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה ופרסום חומר תועבה של קטין סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד בהטרדה מינית והפצת פרסום תועבה בוואטסאפ סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה והפצה של חומרים פדופיליים מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהחזיק 2,443 תמונות וסרטי תועבה ובהם דמויות של קטינים סגירת תיק בהסדר מותנה ללקוח שהטריד מינית עובדת קטינה שלו אבי דוביצקי ישלם 700 שקלים על כל יום שיפר את הצו השיפוטי המחייב אותו לסגור את דף הפייסבוק העברייני ''נתפסו על חם''

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פרסום חומר פדופילי בתוכנת שיתוף קבצים
יוגב | 07:03 28/01/2018
פרסום חומר פדופילי בתוכנת שיתוף קבצים
עו''ד עודד רגב | 19:14 19/02/2018
כתב אישום על החזקת חומר פדופילי
דקל | 10:24 08/08/2017
כתב אישום על החזקת חומר פדופילי
עו''ד אור הדאיה | 12:51 08/08/2017
כתב אישום על החזקת חומר פדופילי
דקל | 14:24 08/08/2017
האם מותרת צפיה בסרטים ותמונות של חומר פדופילי באינטרנט?
אנונימי | 16:05 13/08/2013
האם מותרת צפיה בסרטים ותמונות של חומר פדופילי באינטרנט?
עו''ד אסף דוק | 16:19 13/08/2013