חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | חשד: קצין מודיעין ושוטר נוסף מהדרום הדיחו אנשים לבצע עבירות רק משום שרצו הישגים מבצעיים

חשד: קצין מודיעין ושוטר נוסף מהדרום הדיחו אנשים לבצע עבירות רק משום שרצו הישגים מבצעיים

הותר לפרסום כי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה עצרה השבוע לחקירה קצין מודיעין ורכז מודיעין מאזור הדרום בחשד לשיבוש מהלכי משפט והדחה לדבר עבירה.

השניים נעצרו בחשד שיזמו אירועים פליליים באמצעות שימוש בכלים מודיעיניים על מנת להציג הישגים מבצעיים שלהם ושל יחידת המודיעין בתחנה. על פי החשד, בעקבות אותה פעילות בוצעו מעצרים שלא כדין והוגשו כתבי אישום. התיק מנוהל על ידי צוות דרום במחלקה לחקירות שוטרים. השניים שוחררו בתנאים מגבילים בתום חקירתם.

כאמור, חלק מהתיקים בהם מעורבים השוטרים החשודים נמצאים בעיצומם של הליכים משפטיים ובאחרים נאשמים הורשעו ונשלחו למאסר. לכן כעת הפרקליטות והמשטרה יצטרכו לעבור על התיקים במטרה לבדוק האם ישנם חשודים ונאשמים שיושבים במעצר או מרצים תקופת מאסר שלא בצדק.

המשפט הפלילי מתייחס לאחריות לא רק של המבצע העיקרי של העבירה אלא גם לאחרים המהווים צדדים לעבירה. סעיף 29 לחוק העונשין עוסק בסוגיית השותפות לדבר עבירה המכונה ביצוע בצוותא שעיקרה הוא שכל אדם ששלט על ביצוע העבירה הפלילית או תרם לו תרומה פנימית ייחשב כשותף לדבר עבירה.

כמו כן, עבירת הדחה בחקירה מנויה בסעיף 245 לחוק העונשין וקובעת עונש של עד 5 שנות מאסר למי שמניע אדם אחר, או מנסה להניעו, שבחקירה על פי דין לא ימסור הודעה או ימסור הודעת שקר, או יחזור בו מהודעה שמסר. במידה והמעשים כאמור בוצעו בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, איומים, הפחדה, מתן טובת הנאה או כל אמצעי פסול אחר - העונש מזנק לעד 7 שנות מאסר. במידה והמעשים הללו בוצעו בנסיבות מחמירות העונש מזנק ל 7-10 שנות מאסר בהתאמה.

בנוסף, עבירת שיבוש מהלכי חקירה ומשפט מנויה בסעיף 244 לחוק העונשין וקובעת כי אדם העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בין בסיכול הזמנתו של עד, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שלוש שנים.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות בידוי ראיות ומסירת ידיעה כוזבת סגירת תיק פלילי למנהל בית ספר שנחשד בהטרדה מינית של מורה הכפופה לו סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בהחזקה ופרסום חומר תועבה של קטין אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם 750,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק פרקליטות בעבירות הצתה במזיד בהיעדר אשמה פלילית ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בעבירת תקיפה וחבלה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חשיפת שם מדווח על עבירה
א.ת | 18:01 29/01/2018
חשיפת שם מדווח על עבירה
עו''ד עודד רגב | 18:32 19/02/2018
משפט לפי ראיות או לפי עורכי דין.
אנונימי | 06:11 19/07/2017
עבירה עוד כלפי עובד במקום העבודה
דליה | 11:32 10/01/2017
עבירה עוד כלפי עובד במקום העבודה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 12:58 07/02/2017