חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | 7 נהגי אוטובוס מירושלים נעצרו בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים

7 נהגי אוטובוס מירושלים נעצרו בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים

בעקבות מידע שהתקבל במשטרה לפיו באיזור בית שמש, מתדלק סיפק סמים עבור כל דורש, נעצרו 10 חשודים, מתוכם 7 נהגי אוטובוסים אשר חשודים בכך שנהגו והסיעו נוסעים תחת השפעת סמים.

החקירה התחילה עקב מידע לפיו מתדלק, תושב הדרום, העובד במתחם חברת האוטובוסים המצוי באיזור בית שמש, עוסק בסחר בסמים אותם הוא מוכר לכל דורש – כולל גם לנהגי אוטובוסים. על פי החקירה, שכללה פעילות סמויה של בלשים ואיסוף ראיות, עולה חשד שהנהגים צרכו את הסמים זמן קצר לפני שהתחילו במסלול נסיעתם, בתוואי של בית שמש ירושלים. הדבר היווה, על פי הודעת המשטרה – סכנה עבור הנוסעים ועבור משתמשי הדרך האחרים. החשודים הובאו למעצר, ומעצרם הוארך.

בהתאם לפקודת הסמים, כל שימוש ו/או החזקה של סמים שלא למטרה רפואית מוגדרת כעבירה פלילית וכנגד המשתמשים ננקטים הליכים פליליים. כמות של עד 15 גרם קנאביס, מריחואנה או חשיש לדוגמה, נחשבת לכמות למטרת צריכה עצמית בגינה נקבע עונש של עד 3 שנות מאסר או קנס בגובה של עד 226,000 ש"ח בצירוף אפשרות של שלילת רישיון הנהיגה של המחזיק בסם. כל כמות שהיא מעבר ל-15 גרם מסוג הסמים כאמור, נחשבת להחזקת סם שלא לשימוש עצמי, כלומר נושאת עימה אופי מסחרי לדעת המחוקק, ולכן דינה הוא עד 20 שנות מאסר או קנס בגובה של עד 5,650,000 ש"ח.

כמו כן, לפי פקודת התעבורה נקבע כי רישיונו של אדם הנוהג תחת השפעת סמים יישלל למשך שנתיים במינימום, אך אם מדובר בעבירה חוזרת או שנעברה בנסיבות מיוחדות, בית המשפט יכול לפסוק מאסר בפועל.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   Google+   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
החזקת סמים לצריכה עצמית | נהיגה תחת השפעת סמים | נהיגה תחת השפעת סם | פלילים בירושלים | עונש על נהיגה תחת השפעת סמים

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות סחר בסמים והחזקת סמים שחרור ממעצר זוג חשודים בעבירות חמורות של סחר בסמים, גידול וייצור סמים חזרה מכתב אישום בעבירות סמים עונש מקל במיוחד ללקוח המשרד שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
האם זה נחשב להחזקת סם לצריכה עצמית?
דני | 16:58 31/01/2016
האם זה נחשב להחזקת סם לצריכה עצמית?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 14:34 31/01/2016
האם זה נחשב להחזקת סם לצריכה עצמית?
דני | 12:56 31/01/2016
נהיגה בשכרות - סמים
עו''ד אסף דוק | 18:14 04/06/2015
נהיגה בשכרות - סמים
ויקטור | 17:41 04/06/2015