חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | הוארך מעצרו של הצעיר מחיפה שירה בשוגג באביו למוות
קטגוריות: עבירות המתה

הוארך מעצרו של הצעיר מחיפה שירה בשוגג באביו למוות

הוארך המעצר של הצעיר שירה בשוגג באביו במהלך סוף השבוע. הצעיר טוען כי העביר את האקדח לכספת, ותוך כדי כך נפלט ממנו הכדור שפגע באביו. סנגורו פועל להמיר את הסעיף מהריגה לגרימת מוות ברשלנות.

בית המשפט השלום בחיפה האריך את מעצרו של מ.ז. בן 27 מחיפה, בחשד שירה בטעות באביו נאדר. המקרה אירוע במהלך סוף השבוע, ובו עלה כי הצעיר, ששירת בצבא בגולני ועובד כמאבטח, פלט בטעות כדור מהאקדח שהיה ברשותו. האב נורה בראשו והאחות הזעיקה את כוחות מד"א, בעוד החשוד ניסה לבצע באביו החייאה. כוחות ההצלה שהגיעו העניקו לאב עזרה ראשונה אולם לאחר שעות החייאה ממושכות בבית החולים, הוא נפטר מפצעיו.

חוקרי המשטרה וזיהוי פלילי הגיעו לבית ועצרו את בנו של המנוח, שהודה כי ירה בשוגג באביו בזמן שהתעסק עם הנשק שלו. בני משפחתו של החשוד מאשרים את גרסתו וטוענים כי מדובר בטרגדיה וכי היחסים בין הבן לאביו היו תקינים לחלוטין. האב, כך הם מוסרים, טיפל במסירות בילדיו לאחר שאם המשפחה נפטרה לפני שנים אחדות.

סנגורו של החשוד, עו"ד ליאור בר זוהר מהסנגוריה הציבורית, שואל מדוע הסעיף נגד מרשו מוגדר כהריגה ולא גרימת מוות ברשלנות. גורמים במשטרה מוסרים כי ייתכן ובהמשך סעיף ההאשמה אכן יומר לגרימת מוות ברשלנות. המשטרה ממליצה לגורמי שב"ס לאפשר לצעיר להשתתף בלוויית אביו.

בהתאם לסעיף 298 לחוק העונשין, העונש המרבי על עבירת הריגה הוא עד 20 שנות מאסר. בשונה מכך, סעיף 304 קובע כי העונש המרבי על גרימת מוות ברשלנות הוא עד 3 שנות מאסר.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי סטודנט מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של אישה עימה ניהל מערכת יחסים זיכוי נאשם מעבירות מין בעקבות קשיים ראייתיים ומחדלי חקירה חמורים שחרור ממעצר חשוד בהצתת מבנה בית המשפט בתל אביב שחרור ממעצר לקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות כלפי בת זוגו קבלת פטור מלא מאיסור עיסוק לאח סיעודי בבית חולים שהורשע בעברו במעשים מגונים במטופלות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נוכחות בעונש מוות
חן לי | 12:46 23/11/2014
פחד מוות מהצורך להעיד בעל כורחי
חני | 21:52 08/01/2014
פטור ממתן עדות בבית משפט
עו''ד אסף דוק | 17:41 10/01/2014
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017