חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | המשטרה סיכלה חיסול עבריין

המשטרה סיכלה חיסול עבריין

העבריין א.ב.מ מיבנה נעצר בחשד כי תכנן להוציא לפועל חיסול של עבריין אחר. החקירה הממושכת ביססה ראיות מוצקות על העברת אמצעים לגורמים עבריינים, שיוציאו לפועל את ניסיון החיסול. החשוד ריצה בעבר מאסר על עבירות ואף נעצר בשנה שעברה בחשד לניסיון חיסול נוסף, אולם שוחרר. כעת סבורה המשטרה כי הראיות יביאו להבשלת כתב אישום.

המשטרה התירה לפרסום כי לפני שלושה שבועות נעצר ביבנה העבריין א.ב.מ., בחשד כי תכנן לחסל את העבריין הירושלמי י.מ. החקירה נגד החשוד התנהלה במשך כמה חודשים כחקירה סמויה, ובמהלכה נאספו עדויות וראיות על כך שהוא העביר אמצעים לגורמים עבריינים כדי שיוציאו לפועל את החיסול.

ניסיון החיסול המתוכנן הוא חלק מסכסוך בין שני העבריינים שבעבר השתייכו לאותה כנופיה ירושלמית של עבריינים, אולם בהמשך דרכיהם נפרדו. החשוד השתחרר לפני כשנה וחצי מהכלא לאחר ריצוי מאסר של 13 שנה על מעילות בבנק ועבירות נוספות. מאז שהשתחרר הוא עוסק בשיקום ארגון הפשע. בשנה שעברה נעצר בחשד כי היה מערב בניסיון הרצח של אחיינו של י.מ., אולם החשדות לא הבשילו לכתב אישום והוא שוחרר.

המשטרה מוסרת כי הראיות כנגד החשוד מוצקות ויכולות להביא להבשלת כתב אישום. לדבריה הוא נעצר לפני הוצאה לפועל של חיסול שעלול היה לפגוע באנשים חפים מפשע.

חוק העונשין מגדיר את עבירת החבלה בכוונה מחמירה וקובע ענישה מרבית של עד 20 שנות מאסר, לפוצע אדם שלא כדין או למנסה לגרום לו לחבלה חמורה באמצעות קליע או נשק מסוכן אחר.

כמו כן, דינו של המנסה לגרום למותו של אדם אחר הוא עד 20 שנות מאסר.

בנוסף, לפי סעיף 144(ב) לחוק אדם הנושא או מוביל נשק שלא כדין צפוי לעונש של עד 10 שנות מאסר.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
ניסיון חיסול | ניסיון רצח | חבלה בכוונה מחמירה | עורך דין ניסיון רצח | עונש על ניסיון רצח

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות זיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה תיק תאונת דרכים בו נפגעה הולכת רגל ונגרמו לה חבלות הסתיים בפסילה של 20 יום בלבד ביטול רישום משטרתי ללקוח שנחשד במכירת משקאות משכרים לקטינים לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בתקיפת קטין על-ידי אחראי שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה ביטול הרשעה לעובד בנק בכיר שתקף קטין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום חבלה בכוונה מחמירה
יבגני | 09:49 10/03/2016
כתב אישום חבלה בכוונה מחמירה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:22 11/03/2016
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018