חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | נאשם בפרשה 512 נעצר בחשד שאיים על השופטת

נאשם בפרשה 512 נעצר בחשד שאיים על השופטת

באחד הדיונים שהתנהלו בפרשה 512, השמיע אחד החשודים איום כלפי השופטת גילה רביד וכתוצאה מכך הוא נעצר ונחקר. עורך דינו מכחיש בשמו שהדבר התרחש, אולם התנועה המאיימת צולמה ותועדה במצלמת אבטחה. מעצרו הוא חלק ממדיניות חדשה של בתי המשפט המחמירה בתגובה כלפי עצורים וחשודים שמאיימים על צוותי שב"ס, צוותי בתי המשפט והשופטים.

ג.א., אחד הנאשמים בפרשה 512, השמיע במהלך אחד הדיונים אמירה מאיימת כלפי נשיאת הרכב השופטים, השופטת גיליה רביד. כתוצאה לכך הוא נעצר בידי שוטרי תחנת לב תל אביב והובא לחקירה. עורך דינו טוען כי הוא מכחיש את המיוחס לו והחשוד טוען כי השופטת הלבינה את פניו וגידפה אותו, אולם איש צוות ליווי של נאשמים מיחידת נחשון, הבחין בתנועה המאיימת שהפגין כלפי השופטת באחד הדיונים, והמקרה אף צולם במצלמת האבטחה.

המעצר הוא תוצאה של שינוי מדיניות מקיף בכל הנוגע להתייחסות המערכת המשפטית כנגד עצורים וחשודים המשמיעים איומים כלפי הצוותים המלווים אותם ואף כלפי השופטים. לפני סיום פגרת הקיץ, הכריזה השופטת גיליה רביד, יו"ר הרכב השופטים במשפט תיק 512, כי תנקוט יד קשה לגבי עצורים המעירים הערות פוגעניות ומעליבות כלפי שופטים וצוות הסוהרים והשוטרים. כדי לגבש את הנוהל החדש, נערכו במהלך הקיץ מפגשים של יחידת נחשון שמלווה את העצורים, משמר המשפט וצוותים מטעם הרשות להגנת עדים. כתוצאה החלו אנשי הרשות להגנת עדים לתעד את כל הנעשה באולם המשפט ולצלם את כל מי שמבקש להיכנס אליו. כמו כן אנשי יחידת נחשון של שב"ס הגבירו את ערנותם לגבי כל התנהגות חריגה של חשודים ונאשמים.

עבירת איום על שופט הינה עבירה חמורה וחריגה אשר פוגעת בעקרונות שלטון החוק ובפעילות של בתי המשפט בישראל. המחוקק מתייחס לעבירת איום על שופט באופן גלובלי אך ישנו הבחנה בין איום אמיתי לאיום סרק. סעיף 192 לחוק העונשין קובע עד 3 שנות מאסר למאיים על אדם אחר בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
פרשה 512 | איומים על שופט | איום על שופט | כבוד השופטת גילה רביד | איום על שופטת

הצלחות המשרד בתחום
ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהסיג גבול תקף ופצע אדם אחר בביתו ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בעבירות סמים חמורות בית המשפט העליון דוחה ערר המדינה על שחרור נאשם בעבירות מין חמורות בילדים סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינים ברשת סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו במספר הזדמנויות סגירת תיק פלילי בעבירת יבוא סמים באינטרנט

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
האם זה איום על שופט? אם זה חוקי?
מוטי | 10:39 03/11/2016
האם זה איום על שופט? אם זה חוקי?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 11:20 03/11/2016
האם זה איום על שופט? אם זה חוקי?
אייל | 11:54 03/11/2016
איום בפגיעה בשם הטוב אם חוב לא מוחזר
אבי לוי | 20:07 01/02/2019
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017