חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | מטען התפוצץ ברכב עו"ד שהורשע בעבירות הונאה
קטגוריות: עבירות נשק

מטען התפוצץ ברכב עו"ד שהורשע בעבירות הונאה

הפיצוץ התרחש הלילה, ברכב של אשתו של עורך הדין ד.א., שהורשע בעבר בהונאת לקוחותיו. הערכת המשטרה היא שהמטען כוון לעורך הדין עצמו, אך לא ברור אם הופעל מרחוק או התפוצץ עקב תקלה. עורך הדין שעוסק בתחום הנדל"ן, הואשם בעבר בעבירות הונאה שונות, ביניהן הונאת לקוחות שייצג בבתי משפט. רישיונו אף נשלל לשנים אחדות עקב כך.

בשעה 10.00 בלילה החריד פיצוץ עז את רחוב בני אפרים, בשכונת אפקה בתל אביב. כוחות משטרה שהגיעו למקום גילו כי מטען שהוצמד לרכב התפוצץ וגרם להרס רב בחלקו הקדמי. טרם ברור אם המטען הופעל מרחוק או שהתפוצץ עקב תקלה, כשאיש לא היה ליד הרכב. החקירה העלתה כי הרכב שייך לאשתו של עורך דין, אך ההערכה היא שהמטען כוון לעורך דין עצמו שהואשם בעבר בהונאת לקוחותיו.

עורך הדין עוסק כיום בתחום הנדל"ן ועסקיו משתרעים בין לונדון לתל אביב. לפני כ-15 שנה הואשם בעבירות מרמה, ולפי האישומים שעמדו נגדו שידל אנשים לפרוץ לחנות כדי שיתפסו עליה חזקה וימכרו אותה לאדם שלישי. הפריצה נעשתה בהנחייתו, אולם בעדותו ערפל את מעורבותו ולא הודה במעשים אלה. כמו כן הואשם כי שלח עו"ד ממשרדו לבצע מטלה, בידיעה ברורה כי זו אינה חוקית. נוסף על כך גבה אגרה כפולה מלקוחות שאותם ייצג במשפט. בגין מעשיו היה אף מושעה למשך שנים ארוכות מלשכת עורכי הדין בישראל.

המשטרה ממשיכה בחקירה. 

◻️ על פי סעיף 144 לחוק העונשין, דינו של אדם אשר רוכש או מחזיק נשק שלא כדין, לרבות מטען חבלה, דינו עד 7 שנות מאסר. במידה ונשא או הוביל את הנשק, הדין מזנק לעד 10 שנות מאסר. במידה והנשק היה חלק, אבזר או תחמושת הדין על כך הוא עד 3 שנות מאסר.

◻️ בנוסף, אדם המייצר, מייבא או מייצא נשק או הסוחר בו או עושה בו כל עסקה אחרת, בין בתמורה ובין שלא בתמורה, ייחשב כמי שפוגע בשלום הציבור, ודינו הוא עד 15 שנות מאסר.

◻️ סעיף 330 לחוק, עוסק בעבירת הניסיון לחבול בחומר נפיץ וקובע כי אדם המניח בכל מקום שהוא חומר נפיץ שלא כדין, בכוונה לגרום חבלה לזולתו, דינו הוא עד 14 שנות מאסר.

◻️ סעיף 329 לחוק, עוסק בעבירת חבלה בכוונה מחמירה, וקובע כי אדם המניח חומר נפיץ כדי לגרום לפציעה או למום אצל אדם אחר דינו הוא עד 20 שנות מאסר.

◻️ סעיף 498 לחוק, עוסק בעבירת מתן אמצעים לביצוע פשע וקובע כי אדם הנותן לאדם אחר כלים, חמרים, כסף, מידע או כל אמצעי אחר כשהוא יודע שהדבר עלול לשמש, במישרין או בעקיפין, לביצוע פשע או להקלת ביצועו, דינו הוא עד 3 שנות מאסר. בהקשר זה, אין זה משנה אם הדבר ניתן לצמיתות או לשעה, בתמורה או שלא בתמורה, ואם בוצע פשע ואם לאו.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מטען חבלה | פלילים בתל אביב | הטמנת מטען חבלה ברכב | נשיאת מטען חבלה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בעבירות מין בילדיו הקטינים הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בהחזקת 332 גרם קנאביס שלא לצריכה עצמית שחרור נאשם ממעצר בית לעבודה בעבירות גידול סמים שחרור ממעצר לקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות כלפי בת זוגו ביטול רישום משטרתי בעבירות נשק וסחר בסמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
כתב אישום חבלה בכוונה מחמירה
יבגני | 09:49 10/03/2016
כתב אישום חבלה בכוונה מחמירה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:22 11/03/2016
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עידו | 10:07 19/02/2018
משפט על החזקת 30 גרם סמים ברכב
עו''ד עודד רגב | 18:52 19/02/2018