חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | פעילי להב"ה נעצרו בחשד שניהלו רשימת שמות של ערבים שהתראו עם יהודיות

פעילי להב"ה נעצרו בחשד שניהלו רשימת שמות של ערבים שהתראו עם יהודיות

פעילים בולטים בארגון להב"ה, כולל בנצי גופשטיין העומד בראש הארגון, נעצרו ונחקרו בחשד שהתנכלו לערבים שיצאו עם יהודיות. הם ניהלו רשימה מסודרת ובה שמות הערבים, עם פירוט כיצד יש לגשת אליהם ולאיים עליהם. המשטרה טוענת כי המעצרים הם חלק מניסיונה למגר את תופעת ההטרדות וההתנכלויות לבני מיעוטים וכי לאיש אין זכות לקחת את החוק לידיו. עורך דינו של גופשטיין מוסר כי זוהי מדינה דמוקרטית ומותר להתבטא בה.

14 אנשי ארגון להב"ה ובנצי גופשטיין, העומד בראש הארגון, נעצרו ועוכבו לחקירה. לפי החשד, הם העבירו בקבוצת טלגרם (אפליקציית מסרים מיידית ומאובטחת) בשם "די להתבוללות" פרטים של צעירים ערבים שהתראו עם יהודיות, ואף איימו עליהם. המעצרים התבצעו לאחר חקירה סמויה שהתנהלה במשך כמה שבועות ואתמול נערכה פשיטה על בתי החשודים ברחבי הארץ. נלקחו מסמכים וחומרים ממחשבו האישי של גופשטיין והטלפון הנייד שלו.

בית המשפט החליט לשחרר את גופשטיין בתנאים מגבילים, אבל עומד נגדו עיכוב ביצוע כדי שהמשטרה תוכל לערער על ההחלטה. הוחלט שהוא יישאר במעצר בית עד לסוף השבוע ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה, למשך שלושים יום. עשרה מהחשודים שנעצרו שוחררו מתחנת המשטרה.

גורם במשטרה מסר כי חברי הארגון העבירו פרטים של ערבים שהתראו עם יהודיות, הטרידו אותם ואיימו עליהם. בארגון יש חברים הנקראים "ציידים" וברגע שמתקבל מידע על גבר ערבי שיוצא עם יהודייה, תפקידם הוא להעביר את פרטיו באפליקציית הטלגרם ולאיים עליו. המודיעין שניהלו היה מסודר והם גם פירטו ברשימה לצד כל שם אם צריך להגיע אליו עם כיסוי פנים או בשיטות אחרות.

עורך דינו של גופשטיין מוסר כי אנו חיים במדינה דמוקרטית ומותר בה לדבר ולהתבטא. המשטרה מוסרת כי המעצרים והחקירה התקיימו במסגרת ניסיונותיה למגר את התופעה של התנכלויות והטרדות של בני מיעוטים וכי היא לא תשתף פעולה עם אנשים שלוקחים את החוק לידיהם.

סעיף 144 לחוק העונשין עוסק בעבירת הסתה לגזענות ביחד עם הסתה לטרור או לאלימות. על פי החוק, כל גילוי של השפלה, רדיפה, גילוי איבה, עוינות, אלימות או ביזוי נחשבים לגזענות, במידה שהם מופנים כלפי ציבור מסוים בשל השתייכות למוצא, לגזע או צבע עור. החוק אוסר על פרסום המהווה הסתה גזענית, וקובע על עבירה זו ענישה מרבית של 5 שנות מאסר.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
הסתה לאלימות או לטרור | הסתה לגזענות | הסתה לאלימות | עבירת הסתה לגזענות | עבירות גזענות | הסתה לגזענות ולאלימות

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם במעשה מגונה בקטינה קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם שאיים והטריד בחורה שהכיר באתר הכרויות סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בפומבי במספר הזדמנויות עונש מקל במיוחד ללקוח המשרד שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית זיכוי לקוח שהואשם בהדלפת שאלון בחינה באוניברסיטה אי הרשעה בעבירות גניבה והונאה בכרטיסי אשראי

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017