חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | עורך דין ירצה 10 חודשי מאסר על שרשרת מעשי מרמה ועבירות מס

עורך דין ירצה 10 חודשי מאסר על שרשרת מעשי מרמה ועבירות מס

בית משפט השלום בפתח תקווה הטיל לאחרונה עונש מאסר בפועל של 10 חודשים, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננים על עורך דין שביצע שרשרת עבירות מרמה ועבירות מס [ת"פ 31131-12-13]. הנאשם הודה והורשע במסגרת כתב אישום מתוקן, שבו פורטו 4 אישומים על קבלת שכ"ט ללא תמורה, אי העברת כספים, הצגת עצמו כעו"ד כשהיה מושעה מלשכת עורכי דין ואי דיווח על הכנסות.

כנגד הנאשם עמדו ארבעה כתבי אישום על מעשי מרמה שביצע בין השנים 2009-2007. כתב האישום הראשון מפרט כיצד התקשר עם אנשים והציע להם לייצגם בהליך משפטי, שבמהלכו פתח בהליכים הוצאה לפועל וקיבל סכומי כסף שעליהם לא דיווח למתלוננים. במסגרת זו אף זייף מסמכים כפרוטוקולים של בית משפט ובהם דיווח שהמשפט טרם הסתיים, בעוד בפועל הוא הסתיים. כאשר שאלו אותו על כך המתלוננים, טען כי הכספים הופקדו בקופת בית המשפט; באישום השני מתואר כיצד שילם אדם לנאשם סכומי כסף גדולים כדי שייצגו, בעוד בפועל היה מושעה על ידי לשכת עורכי הדין. כאשר המתלונן החל לחשוד, זייף הנאשם מסמכים כאילו תהליך הייצוג מתבצע כרגיל; באישום השלישי מפורט כיצד הנאשם התחייב לייצג מתלוננים וקיבל מהם סכומי כסף שונים, אך בפועל לא עשה דבר בעניינם; באישום הרביעי נטען כי הנאשם סיפק שירותים משפטיים אך לא דיווח על הכנסותיו לרשויות המס ולא ניהל פנקסי חשבונות.

בית המשפט קבע כי הנאשם פגע במקצוע עריכת הדין ובאמון שנותן הציבור במקצוע. נקבע שהוא פעל במרמה, הונאה וזיוף וביצע עבירות מס.

במסגרת תסקיר שירות המבחן טען הנאשם כי באותה תקופה סבל ממצב נפשי ירוד והתקשה לקבל אחריות על מעשיו, אולם כעת הוא מכיר באחריותו. עם זאת, הכחיש את הזיופים שמתוארים בכתבי האישום. שירות המבחן התרשם כי הנאשם לא מקבל אחריות ולא נושא בתוצאות החמורות של המעשים שביצע. עם זאת ציין שירות המבחן כי שלושת ילדיו מתגוררים עם הנאשם ולכן המליץ להטיל עליו פיקוח מטעם שירות המבחן וריצוי עבודות שירות, על פני מאסר בפועל.

בית המשפט קיבל את עדויות האופי הטובות שנשמעו במהלך המשפט, את שיקולי שירות המבחן ואת הנסיבות המיוחדות בהיות הנאשם מטפל עיקרי בשלושת ילדיו. עם זאת קבע שמעשיו החמורים דורשים עונש מאסר בפועל ולכן הטילה עליו השופטת דניאלי 10 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי שיעביר לכל אחד מהמתלוננים.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מס | עבירות מרמה | עבירות הונאה | עבירות זיוף

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח שחרור ממעצר חשוד בעבירות זיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע עבירות מרמה והונאה סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה הארכת מאסר על תנאי חב הפעלה למסיע שוהים בלתי חוקיים בפעם השנייה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017